Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek csúnyán beszél...

Ha a gyerek csúnyán beszél akkor ő egy neveletlen fruska, de ha az anya meglopja akkor (a gyerek) még köszönje is meg h egyáltalán van hol laknia meg kaját kap? Jah, és a gyerek kiskorú,14 év alatti. Vélemény?

Figyelt kérdés
2010. júl. 17. 10:58
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

én is úgy gondolom h szülő több mindenben hibás volt,a gyerek meg kiakadt teljesen jogosan.

Egyébként meg hány olyan ember van aki indulatból olyat mond amit késöbb megbán? Az anyának nem így kellett volna reagálni. Bár gondolom a sértést magára vette...

2010. júl. 17. 11:24
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

20-25 éve, kisiskolás gyerekként még nagy szó volt a Coca Cola. Nem voltunk gazdagok, enyhén szólva, de anyutól időnként kaptam 10 Ft-ot kólára, hogy vegyek az iskolai büfében én is, ne csak az osztálytársaimat lessem vágyakozva. Szinte sose költöttem el, félretettem. Összegyűlt vagy 300 Ft-om, és már azt tervezgettem, hogy muit veszek belőle, amikor eltűnt. Az alkoholista apám felkutatta, elvette és elitta.


A mai napig fáj, hogy ezt tette velem, a hátam mögött, a tudtom nélkül elvette, meglopott.


Úgyhogy meg tudom érteni. Még ha kenyérre kell is az anyának a pénz, van szája, megbeszélhette volna a gyermekével - akit embernek tekint -, hogy mi van, hogy létkérdés az a pénz, és a túlélés érdekében szükség van rá.


"még köszönje is meg h egyáltalán van hol laknia meg kaját kap?" Ne köszönje meg, és ne hálálja meg. Nem ő kérezkedett a világra. Majd meghálálja a saját gyerekei felé, majd továbbadja a saját gyerekeinek, amit a szüleitől kapott.


Kérdés, hogy ez mi lesz? Azt viszi magával és adja tovább, hogy örüljön a gyerek, ha enni kap? Pazar...


egy gyakorló szülő

2010. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
én sajnálom szegéyn gyereket.ez nem egy anya ..pfff.
2010. júl. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

11 06 minden szavaddal egyetértek.A gyerek ugy beszél ahogy otthon hallja.

Egy történet szomszéd gyereke káromkodott,erre az anyja :Csak tudnám a büdös kölke honnan a f*szomból szedi ezeket a kib*aszott szavakat...erről ennyit.

Amúgy milyen anya az ilyen?szépen rá neveli a lopásra a gyerekét gratulálok neki,választoltam tegnap én is.

2010. júl. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sokáig azt hittem, hogy ilyen a világon nincs. Aztán rájöttem, hogy csak egyszerűen normálisak a szüleim, de sajnos nem mindenhol van ez így. Ha én a gyerekemnek zsebpénzt adok (de ezt nem is a szülő adta), akkor az az övé, nem számít, hogy én kerestem meg, kit érdekel? Neki adtam, onnantól az az ő pénze, nincs jogom elvenni. Kölcsönkérni lehet, az más dolog. De akkor vissza is kell adni. És nem úgy kéne ezt csinálni, hogy amíg nincs otthon a gyerek, addig suttyomban elveszem, hanem tőle kérem el személyesen. Csak azért, mert a gyerekem, még nem csinálok azt vele, amit akarok. Egy közeli ismerőstől is az a minimum, hogy KÉRNÉK, nem elvennék, akkor a saját gyerekem nem érdemel ennyit??
2010. júl. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok van. A másik meg az, hogy cigire kell neki. Oké, hogy kell, na de hogy cigire? Az anyja hülyesége miatt szív (szó szerint) a gyerek.
2010. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
ez az anya csak magára gondolt mikor elvette a pénzt. Szerintem kenyeret is csak azért vett h legyen mivel takaróznia,de ahogy olvastam a kérdésnél,nem áll szándékában az anyának vissza adni a pénzt
2010. júl. 17. 11:56
 18/22 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon egyszerű a gyerek számoljon tizig mielőtt megszólalal, a szülő meg kérdezze meg előbb ha kell neki valami. Akkor biztos nem lesz gond.
2010. aug. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Csúnyák, az igazságtalan /lopós/ szülők. Elvileg a szülőnek a tisztességes viselkedést kellene mutatni a gyereinek, nem a simlisséget.


Én is ismerem a storyt: az anyuka cigi+kenyérre költi a lánya lopott pénzét...

Előbb-utóbb a gyerek is elhiszi hogy normális, és később ő is hasonlóan cselekszik.

2010. aug. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan "anyát" is, aki a 12 éves lányától lopta el a pénzt (amit a család többi tagjától: nagymama, keresztanya, nagynéni kapott), mert neki el kellett mennie bulizni az aktuális szeretöjével és a ygerektartás még nem jött meg (mert "normál esetben" abból jár bulizni. Idöközben a gyerek az összes pénzét a mamájánál tartja, mert egyébként nem marad neki.
2010. aug. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!