Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet harmóniában a...

Hogyan lehet harmóniában a családi béke, ha 3 gyerek van és abból egy sem közös. Hogy lehet megoldani a hosszú szünidőt vagy ha beteg a gyerek. Ha együtt élünk, nem sokára összeházasodunk, egy család leszünk, akkor nem a "dolga" nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Ez egy elég kényes téma, amiben nehéz jól dönteni vagy jól "érezni". 3 éve van párom, most egy pár hónapja költöztünk össze, minden rendben van. Annyi, hogy neki is van egy gyereke, aki 300 km-e lakik tőlünk. Az apás hétvége 2 hetente megmaradt és tartjuk magunkat hozzá. Én sem szoktam emiatt kiakadni, hogy 2 hetente utazik. Tehát ez egy tök normális dolog, amit megértek, megbeszéltünk. Sajnos az exe nem is engedte akkor se többet találkozni a gyerekkel, mikor egymástól 2 utcával laktak...


Nekem is vannak gyerekeim, akiket minden egyes szünidőben iszonat nehéz megoldanom, mert se szülők, senkik nicnsnenek. Nagy ritkán apuka besegít. Viszont a párommal megtehetnénk, hogy felváltva legyünk itthon velük, csak hát mint pl mostis őszi szünetvan, ezért leutazik a saját gyerekéhez. Mióta együtt élünk, azóta az exe ilyen téren megváltozott, mert most hirtelen mindig engedi a gyereket az apjához. Bár hozzánk nem utazhat, mert tele beszélte a gyerek fejét, hogy az apja majd lehet balesetezik meg rosszul lesz az úton. Szóval én a napokban azt mondtam a páromnak, hogy az lenne a legjobb megoldás, ha az ő gyereke szünidőkben le tudna hozzánk jönni, mert így nem kell nkeem "sakkozni", hogy hova rakom az én gyerkőceimet...


Tehát 100 szónak egy a vége.


Mindent próbálunk megbeszélni, megoldani, de ilyenkor annyira magamra vagyok hagyva úgy érzem. Ha egyszer együtt élünk, mint egy család, akkor nem együtt kell megoldanunk a dolgokat?


Vagy aki szintén mozaik család, hogy oldja meg, ahol apának szintén van gyereke és pl szünidő van?


Szóval mennyire akadjak ki ezen, hogy most a párom nem nekem segít a gyerekeimmel, hanem az exének segít be a sajátjával?


Tudom kicsit hülyén hangzik, és nincs féltékenység meg semmi, csak valahogy ezt meg kellene oldanunk és pár tippet, segítséget kérek, hogyan lehetne ezt vita, veszekedés, sértődés nélkül megoldani?

(a gyerekek 11, 7, 5)


Köszönöm


2019. okt. 28. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

4!


"Pl mit szólna hozzá, ha rendetlen lenne a lakasá, vagy nem lenne étel mert a nő a saját gyerekeivel kell hogy foglalkozzon? Egy párkapcsolatban de főleg házasságban a párnak közösen kéne megoldani a dolgokat, nem? "


Ha rendetlen a lakás, az kettejük igénytelensége. A főzés megbeszélés kérdése. Lehet hogy épp a férfi főz, nem? De ennek koze nincs ahhoz, ami a kérdés. Minden szülőnek a saját gyereke az első. Ez a normális. A kerdezo együtt el a gyerekeivel, a párja nem. Nekem evidens, hogy a partner, amikor csak lehet szeretne a saját gyerekével lenni. A kerdezo gyerekeinek a felügyeletét nem neki kell megoldania. Vagy szerinted hanyagolja a saját gyereket, amiatt hoyg a kerdezo gyerekeire tudjon vigyázni? Ne röhögtess már.

2019. okt. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%

06:15 és ha mindent külön maguknak oldanak meg és az férfi otthon sincs az idő felében mert 300 kmeket furikázik, akkor viszont mi értelme a párkapcsolatnak és a házsságnak? Mégis hosszú távon szerinted mennyire fenntartható úgy egy házasság, hogy az egyik fél 300 kmekre elmegy rendszeresen nem munka miatt? Ilyen alapon élhetnének külön is. Könnyebb lenne az életük, főleg a nőé, mert ugye általában neki kell ellátni a férfit is, és legalább azzal nem lenne gondja. Mégis hol normális az hogy két állítólag egymást szerető ember tesz a másik gondjaira és nem segít neki, hanem úgy élnek egymás mellett mint két idegen? Még a gyerektelen emberekre is azt mondják, hogy nem csak vele jössz össze, hanem a családjával is, hát akkor egy gyerekes emberre ez fokozottan igaz. Olyan nincs, hogy a gyerekes emberből csak az ember kell, de a gyereke nem.


Ha más nem, legalább az a pasi felelőssége lenne hogy a sarkára álljon és olyan kapcsolatot alakítson ki az ex nővel, hogy az ne játszmázzon és ne nehezítse meg az új nő életét is, aki semmit nem ártott neki. Például nem kéne hagyni, hogy telebeszélje a gyerek fejét, és igenis elhozni magával a hosszabb szünetekre. De úgy látszik az apuka nem nagyon ellenkezik semmi ellen amit az ex művel.

2019. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

12!


Megegyszer: minden normális embernek a saját gyereke az első. Ha az a gyerek 300kmre el, akkor bizony x időnként igenis menjen hozza. Nyilván kényelmesebb lenne, ha elhozna a gyereket, de az a, dupla út, b, dupla pénz, c, az én gyerekem pl rosszul van az autóban, max fél orat bír ki, kizárt, hogy 300km-t utazzon bármi miatt is.

Nem kötelező házasodni, együtt élni se. 3 eve vannak együtt, ezelőtt is meg kellett oldania a nőnek egyedül a gyerekei felügyeletet, ezután is meg kell.

2019. okt. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
29%

Persze, annyira fontos az apukának a gyerek, hogy amikor 2 utcára lakott tőle, akkor sem látogatta többször hanem inkább behódolt a manipuláló exnek... xD

Mi lesz ha esetleg lesz egy közös gyerekük? Apuka kéthetente eltűnik, meg az egész szünetben, anyuka meg ganézhat egyedül terhesen vagy kisbabával?

Az meg milyen vicces már, hogy amikor egy nő mondja, hogy nem akar a párja gyerekével foglalkozni, akkor aztán rögtön ki lesz kiálltva gonosz mostohának...

2019. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%

Én kétszer elvált férfi vagyok. Az ex kezében a kulcs, bármit is gondoltok.

Nekem nagyon sokba volt, minden értelemben, hogy Bp+belül is 5 kmen belül maradjak a gyerekeimhez.

S mivel az ex is került nehéz helyzetbe, hát puhult.

Nincs itt semmi "behódolás", bírósági végzés van.

Már 15 a legkisebb, amilyen viszonyban vagyok velük, azt gondolom, megérte a sok szívás.

Szóval ne azon törd a fejed, hogy most az exnek segít be, nem neked, hanem te ne szívd a vérét, mint az ex.

2019. dec. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%
16:06 Hát ha így ákllunk, akkor a férfi mégis milyen alapon várja el, hogy neki nője legyen meg új felesége? Maradjon szépen egyedül, hogy az összes idejét a gyerekének szentelhesse. De azért gondolom az ingyé' szexet, meleg kaját, tiszta lakást nem bánja és ha egyedül lenne, akkor jönne a kérdés a gyakorira, hogy "Miért ilyen nehéz a párkeresés kisgyerekes apukaként? Miért ilyen önzőek és előítéletesek a nők, hogy más gyereke nem kell nekik?".... Miközben ő semmit sem ad a kapcsolatba a gondokon kívül.
2020. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16!


Nem igazan értem mit akarsz ezzel mondani. Miért ne lehetne partnere bárkinek? A probléma itt nem az, hogy ők ketten nem jönnek ki jól, hanem az, higy a kerdezo azt akarja, az ő gyerekeit helyezze a férfi előtérbe a sajátjai helyett. Épeszű embernek ilyen nem jut eszébe. Nekem az enyém az első, neked a tiéd. Én magasról teszek rá, hogy a te gyerekedre ki vigyaz, te meg ugyanolyan magasról teszel ra, hogy yg az enyémre ki vigyáz. Nekem a sajat gyereekem felugyeletet kell megoldanom, neked a tiedet. Ez ugy van jo.

2020. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!