Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal 8 éve vagyunk együtt....

Párommal 8 éve vagyunk együtt. Felnőtt, önálló gyermekei vannak, sajnos vannak nézeteltérések közöttük. Legtöbbször akkor találják meg őt ha valamit szeretnének. Pénzt, unokára felvigyázni?

Figyelt kérdés

Konkrétan rendszeresen csak akkor.Nem csak őt hanem a volt feleségét is.Sokszor pszichés nyomás alatt tartják őket, hogy elérjenek valamit/valamiket.

Az én családom kicsit másképp működik, pld heti párszor megkérdezem mi újság otthon.Ebbe nőttem, nekem természetes. Nagyon frusztráló mikor folyamatosan ezt kell hallgatni.Mindjárt itt a karácsony, nagyon nem kívánom már ezt a feszültséget ami ilyenkor van.Mármint mikor összegyűlik a családjuk.Nem is gondolom, hogy ott kellene lennem.Párom szerint viszont olyan mintha otthagynám a csatatéren ,,sebesülten".Én meg úgy érzem, hogy 8 év után szeretnék egy olyan karácsonyt amikor nem fagy meg a levegő körülöttem.Szerintetek páromnak van igaza és kutya kötelességem ezt a feszült helyzetet elviselni vagy igazam van, hogy szeretnék elszabadulni ebből a helyzetből?



2018. dec. 11. 15:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Menjetek el közösen pár napra "telelni". Akkor kimarad az őrület.
2018. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2.

Elutazás nem játszik.Anyagilag sem fér most bele, meg attól, hogy feszkó van a párom még szeretné a gyerekeit vendégül látni ,mert szereti őket.Ezzel a részével semmi bajom.Mondtam neki hogy sütök süteményt segítek előkészülni is nem kell magának csinálni mindent csak én inkább elmennék a szüleimhez a gyerekekkel, mert egyszerűen meguntam már ami ilyenkor megy és alapvetően közöm sincs hozzá, hogy épp ki miért és kire mérges:)Beszéljék meg egymás között.Én ebből kimaradnék.

2018. dec. 11. 15:45
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintetek páromnak van igaza és kutya kötelességem ezt a feszült helyzetet elviselni vagy igazam van, hogy szeretnék elszabadulni ebből a helyzetből?

1 vagyok ahol bármi kutya köteleség az egyik fél szerint onnan jobb kilképni.. :( Ennyi a válaszom.

2018. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy 15:46-os mondja. Erre nem ártana rávilágítanod! Mégis miért kellene bárkinek bármit elvielsnie az elfuserált családjától? Ha megnevelni nem tudta őket rendesen, nem szocializálódtak annyira családdá, hogy normális legyen a viszonyuk, az az ő dolguk. Na, de hogy ebbe téged erőszakkal, meg hasonló lelki praktikákkal bevonna...no comment. HA ő ilyen karácsonyt szeretne, lelke rajta, de te nem. Élvezze egyedül!
2018. dec. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem közelességed. Neki kutya kötelessége felhîvni a gyerekei figyelmét arra, hogy legalàbb karàcsonykor, mikor àtmennek viselkedjenek.
2018. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Ismerős helyzet...!

Azzal, hogy nem leszel mellette, csak sebet ejtesz rajta.

Mert egyrészt számára fontosak, másrészt ő szeretné, ha ebben a helyzetben is mellette lennél, mint hű társa, bármilyen fusztráló is. Szerintem illene elbeszélgetni a családjával, bármilyen furcsán is hangzik, mert ez a viszony így iszonyú kellemetlen egy családon belül !

Lepontozhattok, de én már megtapasztaltam ezt az édesanyám párja által, akinek 5 felnőtt-önnálló életet elő gyermeke van, és mindegyikük, sőt még az édesanyja is elvárja a rendszeres, anyagi támogatást, amellett, hogy képtelen elfogadni és tisztelettel kezelni az édesapjuk lassan 7 éve tartó párkapcsolatát l-magánéletet. Szóval pontosan tudom milyen ez...

2018. dec. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Párod szerint a volt feleségét is kutya kötelességed?... Na neee! Még te hagyod "sebesülten a csatatéren"? Abszurd! Oldja meg pár órára egyedül az előző családját ünnepekkor, ti megy legyetek együtt a fentmaradó időben. Ha felnőttek a gyerekei, ellesznek nélküled is.
2018. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmileg zsarol.. 8 év után szeretnék egy olyan karácsonyt amikor nem fagy meg a levegő körülöttem.. Én az első ilyen után megadtam volna az ultimátumot nem 8 év után borulnék ki.. Gyanitom h nem csak Karcsonykor fagyott a levegő nálatok..

58N

2018. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. teszek a férjem felnőttkorú gyerekeire karácsonykor (is). Pont azért, mert szar a légkör, és ezért nem játszunk családot karácsonykor SEM. Ő mehet nyugodtan, találkozhat velük, de én ezt kikötöttem, hogy nem hagyom, hogy tönkretegyék a karácsonyaimat olyan emberek, akikkel még csak nem is kedveljük egymást (amihez ők bőven hozzátettek az elmúlt tizen évben.)
2018. dec. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Családi ebéd minden hónapban van, ilyenkor annak függvénye mennyire feszült a helyzet, hogy mikor ki miért haragszik, tehát pld kért némi segítséget valamelyik gyerek és megkapta vagy sem.Ha megkapta akkor nem annyira rettenetes a helyzet, ha nem akkor meg konkrétan a levegőbe bele lehetne állítani a kést.Nagyon kellemetlen érzés ilyen légkörbe bármit is csinálni vagy pld próbálni úgy ,,beszélgetni", hogy sokszor az igen, nem és még esetleg egy rövidebb mondat is a válasz.Nyilván próbált már beszélni a párom velük és értem ,hogy neki is rossz ez a helyzet de én már próbáltam mindent.Biztattam, hogy legyen elnézőbb próbálja máshogy közelíteni a helyzetet, de igazából bármit csinál szerintem fejre is állhat és ez van.

A volt felesége nyilván nincs velünk karácsonykor:) Csupán ő is folyamatosan az ívet kapja, hogy mi volna a dolga és őt is akkor keresik ha kell valami.Emiatt ők szülők tartottak már a ,,gyerekekkel" beszélgetést, csak épp abból is az sült ki hogy ők rosszak mert nagyszülőként helyt kellene állniuk,mint gyerekvigyázásban, mint anyagi támogatásban mert kötelességük.Én akkor sem folytam bele ebbe ,mert egyrészt semmi közöm hozzá másrészt nyilván ha valaki tudja és szüksége van a gyerekének rá akkor támogatja őket.

Csak ezek az ebédek már teljesen frusztrálnak..utálom az egészet, ezt a párom is tudja meg ő is ezt érzi így meg még rosszabb az egész.

A kapcsolatunk párkapcsolatként remekül működik, csupán ezek az összejövetelek okoznak problémákat.

2018. dec. 11. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!