Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bírjam ki vele ezt a 6...

Hogy bírjam ki vele ezt a 6 hetet?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kiskorom óta nagyon rossz az anyámmal a kapcsolatom. Nem is tudom, hol kezdjem... körülbelül 7 évvel ezelőtt kezdődött az egész, amikor is én az "a" filmet szerettem volna nézni a tv-ben ő pedig a "b"-t. Mivel mindenáron azt akarta nézni ezért hagytam és átmentem a másik szobába. Viszont ekkor ordítva jött át, hogy mit képzelek büdös kölök vagyok csak teher vagyok a hátán. Hadd ne mondjam anno 12 éves fejjel köpni nyelni nem tudtam, és a mai napig nem értem az egészet. Ezután folyamatosan bántott (fizikailag nem) állandóan lehordott mindennek. Volt olyan időszak amikor még köszönni sem köszönt mert "nem érdemlem meg". Elég rendetlen fiú voltam nem rossz hanem inkább figyelmetlen (nem raktam el a tányért stb...) persze minden ilyen esetben jól ki lettem osztva. Ez még természetes is lenne, hogy rám szól de nem úgy hogy kis g3ci mi f@szt csináltál megint. Később ahogy egyre nagyobb lettem a helyzet csak romlott. Bármit csináltam nem volt jó. Nem cigiztem és nem ittam sohasem, ezért nem értem ezt a bánásmódot. Inkább otthon ülő ember voltam/vagyok. Aztán 3 éve egyszer amikor takarította a kádat, elkezdett elsőnek morgolódni. Odamentem hozzá megkérdezni mi a baj? Erre megint kaptam egy szép kis választ, inkább nem írnám le. Amikor megkaptam megkérdezte miért nem segítek. Ekkor szakadt el nálam is a cérna. Itthon vagyok annyit kéne tennie, hogy szól! Szól és én segítek! Apuval működik is a dolog. Nem érti meg, hogy jobb dolgom is van mint az ő hátsó felében lógni és azt lesni mit mikor kell segíteni. Persze ő ezt teljes mértékben elvárná. Viszont még ezzel sem lenne gond ha nem így beszélt volna velem. Viszont miután tudattam vele szépen higgadtan, hogy szóljon ha kell valami szívesen segítek ezután teljesen kivetkőzött magából és annyi gyógyszert szedett be, hogy 3 napig aludt egyfolytában. 3.ik nap apu szólt, hogy kéne valamit tenni mert megöli magát. Bementem hozzá és elvettem tőle az altatót. Fél nap múlva kijött és elkezdett dobálózni darabokra törte a 30e forintos telefonját hozzám vágott egy porcelán tányért majd megfogott egy kést és fel akarta vágni az ereit. Amikor megpróbáltam megállítani akkor engem vágott meg. Később lenyugodott de a helyzet tovább romlott. A nővérem is teljesen kikészült idegileg hiszen vele is ezt csinálta. Egy darabig amíg rendesen szedte a gyógyszereit addig tűrhető volt bár akkor is mindig meg lett mondva mi vagyok. Nemrég valamikor májusban viszont teljesen kiborultam. Éjjel azzal szórakozott, hogy átjött a szobámba és egyszer le máskor felhúzta a redőnyt mert, hogy esik az eső és koszos lesz az ablak. Persze itt megjegyezném, hogy nem ő mossa az ablakokat hanem én. Elsőnek higgadtam, mondtam hogy hagyja abba mert nem bírok aludni. Amikor viszont volt ez az esős időszak ráadásul akkor érettségiztem 1 hétig szinte semmit sem aludtam emiatt. Kiborultam és elmondtam mit gondolok róla és megkérdeztem tőle, hogy miért nevez állandóan f@sznak és kis g3cinek. Nagy vita kerekedett belőle dobálóztunk a szavakkal rendesen. Amikor végre lenyugodott a helyzet úgy döntöttem nem akarok idegileg kikészülni nem akarok úgy kinézni 50 éves koromban mint ő. Nem szóltam hozzá, egyszerűen levegőnek néztem ami őt természetesen teljes mértékben idegesített viszont én nyugodt voltam ebben a pár hétben. Természetes ekkor sem voltam kímélve, meg lett mondva, hogy nem vagyok a gyereke (igazából már 4 éve ezt mondja) és mekkora bunkó vagyok mégiscsak ő az anyám. Főzni nem főz, takarítani nem takarít, mosni nem mos, dolgozni nem dolgozik egész nap csak a tv előtt poshad és vitatkozik velem. A pár hét után viszont elkövetett ismét egy szemtelenséget. Kijelentette, hogy nem hajlandó fizetni a főiskolai tanulmányaimat (kolesz, étkezés) mert nincs pénzünk, mondtam, hogy rendben csak találok valami munkát suli mellett. Viszont mint kiderül ekkor vett egy turmix gépet 50e forintért, én meg lyukas zokniban járkálok. Ezt már nem tűrtem szóltam apámnak, hogy ha van pénze turmixot venni akkor miért nincs pénze nekem zoknit venni? Miért kell úgy kinéznem mint egy hajléktalan amikor neki ott lóg a 4kg arany a nyakában? Miért? Mivel érdemeltem ki ezt? Természetesen apám nem tudott erről, hogy ezt vette, mert az anyjával megbeszélte, hogy hazudják azt, hogy mama vette neki. Úgy derült ki mindez, hogy hazugság mert nővértem babát vár és neki mondta, hogy ő vette, és röhögött a markába, hogy átejtett minket. A saját unokájáról úgy nyilatkozott, ha fiú akkor az nem az ő unokája! Ez mérgelte fel nővérem és ezért mondta el nekem, hogy azt a turmix micsodát ő vette. Ugye kiderült, hogy nővérem mondta el és elkezdte őt is zaklatni. Hívogatta telefonon (külön él már 5 éve) sms-et küldött neki. Nővérem teljesen kibukott és bevérzett, majdnem elvetélt. Újra teljes volt a harag részemről, amikor apu felvette, hogy béküljünk. Nem is értem miért mentem bele mert ez a "béke" két napig tartott. Most újra elkezdett piszkálódni és úgy érzem, ha még egyszer megszólal akkor azt már nem fogom eltűrni és ráborítom az asztalt. Mert nem ilyen egy anya! Nem csak a gyerekeknek van kötelességük! Teljesen kivagyok... Hogy tehette ezt a nővéremmel? Miért kezdte el az egészet? Mivel érdemeltem ezt ki? Sajnos ezután rájöttem... mert fiú vagyok...


Elnézést a hangvételért a hibákért de képzelhetitek, hogy milyen állapotban lehetek. Megbeszélni nem vagyok hajlandó vele semmit mert az nem megbeszélés hanem folyamatos megalázás. 6 hetet kell még eltűrnöm utána elmegyek fősulira és nem fogok hazajárni csak havonta 1 napot. Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok!


2010. júl. 17. 18:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
teljes mértékben meg értelek. nálunk is valami hasonló a helyzet. én azt ajánlom, hogy keress valami munkát amit suli mellett is tudsz végezni, és költözz el otthonról egy albérletbe. ez nem állapot már ami nállatok folyik. én sok türelmet és kitartást kivánok neked, és remélem jobbra fordul a helyzet :)
2010. júl. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ahogyan kivettem az eseményekből, anyukád beteg. Nem tudom, hogy mely elmebetegség, de írtad, hogy amíg rendesen szedi a gyógyszereit, nincs akkora baj vele. Sajnos csak egyet tehetsz. Elmész dolgozni és elköltözöl. Ez az állapot nem lesz jobb. Én egy nyugodt skizofrén szülőmmel élte, de annak sem lett szép vége. Nem tudod elérni, hogy békén hagyjon, mert jelenleg te vagy számára minden baj okozója. Valamiért utálja a férfiakat, nem tudom, hogy képzelt vagy valós oka van rá, de az utálatát rád zúdítja. Ne maradj ott. Ahogyan nézem, apukád sem tesz sokat, simán elnézte, hogy begyógyszerezte magát, majd a fiát, téged küldött, hogy old meg a helyzetet. Ezen a szinten már nem lehetsz felelős a szüleidért, és ne engedd, hogy odáig fajuljon hogy meggondolatlanul cselekedj. Szerintem anyukád nagyon beteg. Ezt mutatja hogy időnként önmagára és környezetére is veszélyes. Ilyenkor viszont el lehet küldeni kényszer gyógykezelésre. Mindenki érdekében.
2010. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire tarthatatlan az állapot akkor elkell költözni s megszakítani vele minden kapcsolatot (tesódnak főleg a baba és saját érdekében is). Menj albérelbe, barátokhoz, koleszba vagy ahova tudsz, mert csak idegilek tesz tönkre titeket, ha begolyóztok attól senkinek nem lesz jobb.
2010. júl. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%
Basszus, ki olvassa ezt el?
2010. júl. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
mindenki akit érdekel. és amugy ez egy igen is érdekes történet
2010. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

hali, én lány vagyok és nekem az apámmal volt ilyen a helyzetem. Annyi különbséggel, hogy vert is. Minden apróságért. 3 tesóm volt, mindegyik kisebb nálam, így már kb 6 éves korom óta anyunak minden házi munkában nekem kellett segítenem (6évesen született a 3. tesóm és anyunak akkor feküdnie kellett)Én mosogattam, takarítottam, felmostam. A 3.,4. tesómat pelenkáztam, etettem stb. Építkeztünk (vagy 10 éven keresztül)a nyaraim azzal mentek, hogy gödröt ástam, téglát pucoltam, villanyvezetéket húztam be, cserepet tettem a házra stb. Nem nézhettem tévét, nem kaptam új ruhákat, csak ha a nagymamám vett vagy anyukám azt mondta, hogy a nagymamám vette... Már azért is kikaptam, ha 3ast vittem haza vagy 5 percet késtem (3átszállás volt mire hazaértem). Ajándékomat apám szétosztotta a tesóim között (karácsonyi csomagot kapott mindenki anyu munkahelyén, az enyémet elosztotta a testvéreim között)Amikor megvert, akkor első vérig kaptam. Lezárt a vízaknába, volt hogy kenyeret és vizet vacsorázhattam csak stb... 18 évesen pofonvágott, mert beengedtem a mostani férjem a házba akkor, amikor nem volt otthon. (tudta, hogy jön és direkt elment...)Ekkor telt be a pohár. Összepakoltam a cuccom, megmondtam, hogy többé nem üthet meg. Akkor múltam 18 éves. Azt mondta, ha elmegyek, akkor többé nem mehetek vissza és adjam oda a kulcsom. Letettem a kulcscsomóm az asztalra és 2 hónapig a mamámmnál laktam. Nyár volt, így nyári munkát vállaltam, amjd elmentem szeptembertől albérletbe lakni. Még középsuliba jártam. Nappal suliban voltam, éjjel mosogattam egy étteremben, hétvégén felszolgáltam. Apám már elfelejtette, hogy milyen volt. Nem beszélünk róla. Van gyerekem. Nem engedem, hogy apámmal kettesben legyen, de ha anyu ott van, akkor lehet vele vagy hozzánk akkor jön, amikor akar. Velem volt a legszemetebb, de a többi tesóm utálja és visszakapja az élettől azt, amit én nem adtam neki vissza. Már 28 éves vagyok. Minden nap gondolok arra, hogy milyen aljas volt velem, de lehet, hogy azért lettem olyan amilyen most vagyok. Jószívű, együttérző, de ugyanakkor határozott és kemény. Ami nem öl meg, az megerősít...

Lényeg ebből: vállalj munkát és lépj le, amúgy szerintem anyád kezeltetni kellene.

2010. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Először is nagyon sajnállak.Nem lennék a helyedben.Pszichiáter kellene neki.Nem lehetne kivizsgáltatni,aztán beadni valahova?Jó,tudom,ez erős,de ti ebbe bele fogtok dilizni.A nővéreddel,meg veled is amit művelt...Letaglóztam.
2010. júl. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm aki elolvasta. Többször lett volna alkalmunk beadni kényszerkezelésre, nem szívesen mondom de én rajta voltam egyedül apu ellenezte olyannyira, hogy a végén nem lett semmi. Van orvosa és szedi a gyógyszereket is de szerintem már valami erősebb kéne neki. Mint írtam szeptembertől megyek koleszba. Megpróbálok ott valami munkát találni, hogy sohase kelljen ide visszajönni. Igen sajnos nem szívesen mondom de apu nem tesz semmit, hogy ez jobb legyen...
2010. júl. 17. 19:57
 9/21 anonim ***** válasza:
13%

Szép család...

Esetleg keresd ki a google-ba azt a szót,hogy empátia.


Mondjuk ha apádnak is 3 nap után tűnik fel,hogy valami gond van a feleségével,akkor nem csoda,hogy ilyenek vagytok.

A nővéred meg egy kis sz.@rkeverő.

Mondjuk azt nem értem az írásod elején még mindent anyád csinált,utánna meg állítólag csak tv-t néz...mondjuk egy beteg ember többre nem is képes.

2010. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ismerem az empátia fogalmát. De hidd ennyi minden után te sem tudnál máshogy viszonyulni hozzá. A nővérem egyáltalán nem sz4rkeverő. Itt igazából mama az mert belement ebbe az egész turmix mizériába. Nem amíg nővérem itthon volt addig mindent ő csinált, viszont amikor elköltözött akkor maradt a házimunka anyámra. Gondolom ezért volt ez a nagy felhajtás mert ugye esetleg vezetnie kellett volna a háztartás. Megértem, hogy beteg meg minden de azért van határa mindennek. Apuról nem szeretnék rosszat mondani viszont tudni kell, hogy ő ilyen tipikusan nem tudom szebben megfogalmazni "papucs". Viszont rettentően szeret minket, de sajnos semmit nem tesz...
2010. júl. 18. 06:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!