Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról ha...

Mi a véleményetek arról ha egy szülő anyagilag nagyon jól áll mégsem kérdezi meg a gyerekeitől hogy miben segíthetne?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 20:34
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
33%

"Ellenben, ha a "nem szimpi" módszeresen előidéz egy olyan állapotot, hogy a gyerekemmel eltávolodunk egymástól, akkor nyilván nem leszek adakozó kedvemben. "


Biztos a "nem szimpi" meny idézi elő? Az anyós véletlenül sem?

Te is csak az egyik oldalról nézed.

És sokan úgy gondolják, hogy azáltal, hogy volna lehetőségük segíteni, náluk van az aduász. A fiatalok viszont nem hülyék és manapság több lehetőség van, mint régen. Csak, hogy a fő kérdéshez is legyen köze a válaszomnak.

2019. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%

"Az 5 ingatlan nem fogja megkérdezni, hogy hogy vagyok."


Nem fogja, de az öt ingatlan bármelyikéért találsz olyat, aki napi szinten kipucol a sz...ból (bocs, hogy közönséges voltam.)

Attól, hogy a gyerekem 10 ezer kilométerre (most épp ott van) megkérdezi bájosan, hogy vagyok, attól még nincs megoldva az öregkor. (Bármennyire imádom a lányomat.) Szóval itt jön be a mocskos anyagi, sajnos.

2019. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
38%

#22 ez tény, de a gyerekeknek is jó indulási lehetőség lehetne az életben.

Döbbenetes milyen hozzáállások vannak. Ez a szomorú valóság. Nekem nem tökéletes a kapcsolatom anyámmal, mégsem nézném, ahogy öreg korában egyedül ül a kakiban. Pedig nincs több ingatlan a nevemen.

Csak mert ezek szerint naív vagyok, lehet ez a hozzászólásom is 0%.

2019. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%
Engem is érdekelne, hogy kértél-e segítséget. Az emberek nagy részére sajnos jellemző, hogy nem kér segítséget, mert megalázónak tartja, de megsértődik a másikra, ha az nem találja ki a gondolatait, és viselkedik úgy, ahogy szeretné.
2019. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
67%

Azt a részt kicsit jobban ki lehetne vesézni, hogy anyádnak honnan van 5 háza, te meg hogyhogy egy házig sem vitted az életben, de gyerekek már vannak?

Nem tanította meg neked, hogyan kell legalább egy házig eljutni az életben?

Ő egész életében dolgozott a házakért, örökölt, vagy jól házasodott? Nagyon nem mindegy, hogy neki miért van, neked miért nincs.

2019. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
43%

#20 #21


"Biztos a "nem szimpi" meny idézi elő? Az anyós véletlenül sem?

Te is csak az egyik oldalról nézed."


Persze, hogy egyik dalról nézem, mert a kérdés úgy volt feltéve, hogy az anyagilag jól álló SZÜLŐ miért nem faggatódzik, hogy segíthet e?

Leírtam, hogy szerintem mik lehetnek ennek az okai.


Majd ha olyan kérdés születik, hogy

"Mi a véleményetek arról ha egy gyerek anyagilag nagyon jól áll mégsem kérdezi meg a szüleitől hogy miben segíthetne?" akkor majd leírom a gyerek szempontjait, ami erre a döntésre juttatta.

Nem is tudom, hogy mit lehet a válaszomon vitatni, amit - hangsúlyozom - nem anyósként válaszoltam meg, hanem csak tényeket soroltam.

2019. nov. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
41%
Miért kérdező, te hányszor kérdezted meg a szüleidet hogy miben segíthetsz?
2019. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Juliusz48 ***** válasza:
55%

18 Nem kéne elítélni a nyugdíjra szült gyermekeket, mert a mai gondolatmenete nincs még több 100 évnél, vagyis amióta felénk létezik az általános nyugdíjrendszer. A keleti világban ma is a sok gyermek a szülő biztosítéka a tányér ételnek, és fedélnek idős korára. Nem véletlen, hogy arra még többgenerációs családok vannak. Mindenki megteszi a számára még elvégezhetőt a közös életért. Persze a több embernek több az együttélési problémája ami kellő toleranciát feltételez. Sajnos a választott partnerek nem mindig nézik jó szemmel a pérja ragaszkodását a családjához is.

A gyermeknek adott támogatás nagyobbrészt a létért folytatott küzdelemmel ellen hat, és a szülőnek el kell dönteni mennyire válik hasznára a csemetének, ha mindent a feneke alá tolnak, vagy egyáltalán nem segítik. Azonban inkább az a helyzet, hogy az elvárás, és az adott támogatás megítélése, mindkét oldalról más. Félő hogy aki hiányolja a támogatást észre sem veszi mennyit kapott, mert úgy gondolja több járna, csakhogy nem jár csak adható.

2019. nov. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!