Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, ha a...

Mi a véleményetek arról, ha a szülő rendszeresen kölcsön kér a gyerekeitől és van, hogy vissza sem adja?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 09:16
1 2 3
 1/26 Keresztes Bence ***** válasza:
67%
2 lehetőség van, ha házfelújításra vagy valami hasznosra fontosra kell akkor adnék és lehet azért nem tudja visszaadni mert olyan helyzetbe van mert kölcsön kellett kérnie, ha valami pitiáner szarra kell ami csak azt szolgálja hogy luxus legyen pl legyen pénz 5 rétegű wc papírra meg hasonlók... Arra nem adnék, az első variációban azért adnék mert tudom hogy jó helyre megy a pénz mégha nem jön vissza ez kb adakozással ér fel még ők évekig támogattak téged (tippelek!) hogy legyen egyetem meg stb ami miatt jobb fizud van amiből megengedhetetlen ezt magadnak, viszont ebben az esetben akkor adj ha nem hiányzik annyira a rezsiből ez a pénz, a második esetet még nem kommentálom
2017. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
16%
Ha megteheted, hogy adj nekik, akkor miért ne adnál? Ne feledd, hogy kiskorodban nap mint nap ők takarították ki alólad a fekáliádat, szóval, aztán kb 18 éves korodig ők tartottak. Ezek után minimum, hogy segítesz nekik, HA megteheted.
2017. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
Mire kér kölcsön? Milyen összeget? Együtt élnek? Milyen az anyagi helyzete a gyereknek? Mennyi idős a gyerek?
2017. júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az én szüleimről van szó. Ez a dolog évek óta tart, az anyuka folyton siránkozik, hogy nincs pénze, mástól várja a megoldást a problémáira, az egyik gyerekével már vetetett fel hitelt, mert ők nem vehetnek fel, rengeteg embertől kért kölcsön, sőt, amit a fia kért kölcsön nekik, azt a fiának kellett visszaadnia, mert ők nem tudták. Most a lányát terrorizálja, hogy vegyen fel hitelt...és fel se fogja, ezzel a lányt mennyire kikészíti. Egy éve szakadt ki a családi közegből - hogy ne kelljen a szüleinek eltartania -és máris zsarolja a saját anyja. Nem érdekli, hogy másnak is meg kell élnie valamiből, hogy a gyerekei építenék a jövőjüket, a saját szenvedésével van elfoglalva és időnként zsarolja a gyerekeit, hogy milyen önzőek, ha nem adnak - egyik se olyan gazdag, hogy meg se könnyen neki az a -sok esetben.- több tízezer forint.... és a gyerekei már így is sokat segítettek rajta, főleg a fia... Remélem érthető.
2017. júl. 1. 09:35
 5/26 A kérdező kommentje:
#3mas: mindig másra... van, hogy a csekkeket se tudja befizetni - csak éppen nem értem, hova teszi el a pénzét..múltkor is nyert százezret és már aznap nem volt belőle semmi.....Annyi adósságuk van, hogy nem bírják fizetni, mert régen hitelcsapdába kerültek...ez mind nagyon rossz, de miért a gyerekeitől várja a megoldást???!! ezzel nem terhelhetné őket -szerintem...
2017. júl. 1. 09:38
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem élnek együtt. a fiú 29 éves, a lány 20.
2017. júl. 1. 09:38
 7/26 anonim ***** válasza:
33%
Nem, nem érthető. Milyen jó edele van a szülőknek? Mire költenek? Mire kérnek kölcsön?
2017. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
kettőjüknek körülbelül olyan 230-240 eer forint lehet havonta, de nincs otthon már gyerek, akire költeni kellene.. mások ennyiből még kiskorú gyermeket nevelnek fel... Szerintem leginkább kajára megy el a pénz meg ruhákra nekik...meg cigire... :(
2017. júl. 1. 09:43
 9/26 anonim ***** válasza:
89%

En rendszeresen adok (havonta) anyumnak kérés nélkül is.

Tudom, hogy becsülettel dolgozik és nem a napot lopja.

Egyedül nevelt fel minket (3-an vagyunk), biztos nehez volt neki sok lemondással. Én ugy vagyok vele, hogy én megtehetem, hogy adok neki, es legalább most legyen kényelmes élete gond nélkül, és egy kicsit tudom törleszteni azt amit kaptunk gyerekkorban....

Itt jegyzem meg (ismerve a jó népet), nem kér sose.

2017. júl. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
#9-es: a te anyukád nem kér, de amit leírtam esetet, ott szinte követel.. így azért másabb.
2017. júl. 1. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!