Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy ennyire,...

Hogy lehet, hogy ennyire, ilyen gyorsan megváltozott a világ? Miért lett minden ennyire más, ilyen hamar?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor hallani és olvasni, hogy ,,nagyanyáink idejében":

- kinéztek, ha elváltál

- nem volt elfogadott csak egy gyereket bevállalni

- minél hamarabb meg kellett házasodni, szülni

- tipikus női, férfi szerepek

- temploma járás minden vasárnap, keresztelkedés

stb.


Nem azt mondom, hogy rossz irányba változott, de nagyon furcsa, hogy még nagyanyáink idejében tényleg megvolt a rendje az életnek, amit elfogadtak, manapság meg mindenki úgy éli az életét, ahogy neki tetszik. Úgy elválnak, mintha csak szakítanának egy barátnővel, örökbe fogadnak saját gyerek helyett, nem is kötnek egyházi házasságot, nem keresztelik meg a gyereket...már a fiatalok nem a nagycsaláddal laknak együtt, hanem mindenki albérletbe megy. Csak furcsa. Mi okozta ezeket a változásokat? Gondolom a világ már nagyon régóta úgy működött, mint nagyanyáink korában, manapság viszont már nem így mennek a dolgok. Vajon miért? És vajon meddig? Olyan gyors változásnak tűnik ez nekem. Elképzelhető, hogy a világ visszáll a régi kerékvágásba?



2019. nov. 9. 14:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
61%

Én nem vágyom vissza abba a világba, amikor a koromban már vénlány lettem volna, meg a tűzhelyen felül sok alternatívám nem lett volna jövőt illetően.


Amúgy a családi kapcsolatok szétcsesződését keresd a rendszer váltás előtti korszakban, hogy mikkel tömték az emberek fejét, hogy uszították egymásnak az emberek.Töriből pár dolog ismerős lesz, akár szeretted suliban, akár nem, annyit mondhatok.

2019. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Most is uszítjak, így elterelve a figyeltem a korrupt politikáról.
2019. nov. 9. 17:53
 23/28 A kérdező kommentje:
*figyelmet
2019. nov. 9. 17:53
 24/28 anonim ***** válasza:
61%

Vasárnap templom? Amikor én voltam gyerek, akkor már engedték, de ciki volt. Most is mehetsz. Most is sokan járnak.

Ugyanígy volt mindenféle férfi, nő, csak akkor kevesebbet tudtunk másokról, a világról. Most több fórum van, ahol kiderül, hogy mennyi hülye van. Egyke vagyok, mint nagyon sok osztálytársam is az volt. Jobb boldogtalanul együtt élni, mint elválni???

2019. nov. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%

[link]


Bezzeg régen...keresztény értékrend.

2019. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
45%

Erre tudom a valaszt sajnos: "örökbe fogadnak saját gyerek helyett" - ez nem egy valasztasi lehetoseg, ez egy kenyszer. Azok fogadnak orokbe akiknek nem lehet sajat. Eltolodott nagyon sulyosan az elso gyerek vallalasanak az eletkora. X eve 20-24 evesen szultek eloszor a nok, ma 30 korul jar lassn az elso gyerek vallalasa (fejboo nem megy a pontos statisztika, de nagyon eltolodott). Azonban a biologia nem valtozik ilyen gyorsan. Egy no 45 eves koraig termekeny. Utana is de akkor mar minden szempontbol gaz az egesz genetikai betegsegek, terhesseg kihordasa stb. A termekenysegunk mar 35 eves kor utan meredeken esik. Ehhez kepest ma mindenki szeret elobb hosszasan tanulni, otthon lakni a szuloknel, aztan part keresni, de inkabb karriert epiteni aztan ha talal nag nehezen part, akkor vagy o vagy parja vagy mindketten nehezen adjak fol a gyermektelen letet mindenfele okok miatt (az a jobbik, ha azert, mert alberletben vannak es o oda nem akarnak legyen elobb sajat lakas sajat auto sajat nyaralas...de van aki csak a haverokkal valo kocsmazasrol, meccsrol, vagy baratnos bulizasokrol nem nagyon akar lemondani). Aztan egyszercsak tik-tak jujuj megis szeretnenk gyereket es akar itt szet is eshet a kapcsolat es akkor uj par kereses es gyors gyerekvallalas, DE es hat nem jon a baba. Pedig mar minden hatter megvan mar lelkileg is felkeszultunk es ja hogy 32-33-38 evesek lettunk kozben. Es most jottunk ra hogy a menszesz se olyan es hat a pajzsmirigy az endometriozis az immunrendszerunk a peteeresunk. Aztan johet a lombikozas (ha van ra penze a parnak) utana meg kemeny tapasztalatok utan az orokbefogadas ahol eveket lehet varni. Aki sjat helyett orokbefogad az nagyon peches es nagyon sok szenvedesen lehet tul. Ugyhogy legyszi oket hagyd ki.ebbol. ez nem egy modern divat.


En hianyolom az oktatasbol es a tarsadalmat celzo progamokbol is azt, ahol a csaladtervezes fontossagara hivjak fol.a figyelmet es kozolnek nehany biologiai tenyt a termekenyeseg es az eletkor kapcsolatarol, ahol a ferfiakat is informaljak es felkerik a felelossegvallalasra (hogy igenis nojjon be az o fejuk lagya is 30-ra es ne 40-re es 50-re amikor a nojuk mar oreg a sajat gyerekhez (bruhuhu), meg hogy nem jo ha a gyerek mar arvan megy az erettsegire.

2019. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Amit először írtam a kérdésemben, azok nem a saját szavaim voltak. Nem vagyok örökbefogadás-ellenes, sőt szerintem igenis egy nagyon szép dolog. Nem tudom, láttátok-e, idei film: Instans family. Ebben meg sem próbálkoznak saját gyerek vállalással, hanem egyből örökbe fogadnak 3 gyereket is. Egyszerűen csodálatos, nagyon jó emberek, és őket sem akarták elfogadni, hogy miért nem akarnak inkább sajátot...
2019. nov. 9. 22:20
 28/28 anonim ***** válasza:
28%
orokbe fogadni gyereket az szep dolog,de azert az igazi,a sajat gyerkoc
2019. nov. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!