Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nem fogadja el az...

A férjem nem fogadja el az elöző kapcsolatomból született fiamat?!

Figyelt kérdés

Annyi lenne az egész törtenet,hogy.amikor.megismerkedtem a.mostani ferjemmel,akkor nekem mar.volt.egy fiam.

Ezt mar az elején meg.is.mondtam.neki,hogy van rgy gyerekem,tehát ha szeretne tölem valamit,akkor a gyerekemmel együtt kell elfogadjon.

De amióta.megszületett az első kozos gyerekünk,azóta eszre vettem,hogy a.fiamat állandóan szavakkal piszkálja. Pl ha a gyerek mondja hogy éhes,akkor úgy válaszol neki,hogy arra még várhatsz...

Vagy ha.fürdik a.fiam akkor mondogatja neki hogy.igyekezzen,ne hasznalja el az egész vizet. Es.sajnos ki vetelezik a fiammal. Még sok ilyen példát tudnék mondani,majd ha eszembe jut leírom. Nos,miért viselkedik így a ferjem,ha mar a kapcsolatunk elején tisztaban volt vele,hogy en nevelem.a.fiamat,es ha.én kellek neki akkor a fiamat.is el kell.fogadnia? Nekem ez már borzasztóan kelemetlen! Ra adasul a.fiam még csak 3éves. Esetleg valami tanács? Hogyan beszéljek erről a férjemmel?

Elore is koszonom a válaszokat!


2019. nov. 19. 10:45
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
81%

Először is próbálj meg a férjeddel beszélni, és nagyon komolyan is vedd, mert a viselkedése beláthatatlan és lehet, hogy helyrehozhatatlan lelki sebeket okozhat a fiadnak (mindkettőnek), elsődlegesen annak, aki az előző házasságodból származik.


Ha nem hallgat rád, akkor az a helyzt, hogy családterápia, pszichológus, ha az sem működik, akkor el kell döntened, hogy a fiad élete az első, vagy egy öntelt, tuskó férjé. Értsd: ha a férjed nem változik, akkor válás. (És könyörgöm, ne házasodj újra egy újabb gyerekkel!)

2019. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
31%

Férfiként, elárulok neked egy titkot!


A férfiak 99%-a, SOHA nem fogadja el egy másik pali kölykét.

És nem, nem fogod megtalálni azt az 1 %-ot.


Olvasd el, a válaszokat főleg! https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2019. nov. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
96%

Feltekeny. +

Ugy rekint rad es a sajat gyerekere, hogy ti vagytok a kiscsalad, a te fiad pedig "hozott" gyerek.

Sajnos Apum is ezt csinalta az idosebb feltesommal. Ahogy teltek multak az evek, csak rosszabb lett. Egeszen addig, mig a tesom el nem koltozott.

Ennek mar sok eve, de a tesom eletvitelen latszik, hogy milyen gyerekkora volt. Mely sebeket hagyott benne az egesz.

Anyukam sem allt ki erte megfeleloen. Orditozott es veszekedett Apuval, mig en ezt mind vegighallgattam. Ket gyerekkor ment tonkre ez miatt. Ebben nottem fel.

Mindenkepp ulj le a ferjeddel es hatarozottan fejtsd ki a velememyed. Ne engedd, hogy a te gyerekeiddel is az tortenjen, mint ami velunk tortent, mert kihatassal lesz a kesobbi evekre. En mar az elso megjegyzesnel felrehivtam volna ferjem es felszilitottam volna, hogy alljon le. Ha erre nem vagy kepes, akkor a ferjeddel valo kapcsolatod a gyereked egeszseges lelki fejlodese ele helyezed.

2019. nov. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 A kérdező kommentje:

Az rendben van hogy nem szereti,de miért nem fogadja el? Már a megismerkedésünk elején elmondtam neki,hogy nekem van egy fiam,akit imádok szeretek es csak abban az esetben alakulhat ki köztünk barmi,ha a fiammal együtt elfogad?, az én 3 eves pici fiam nem tehet semmiröl,ahogy arról sem,hogy sajnos neki nincs apja,akit szerethet.

Már szamtalanszor volt olyan,hogy szerencsetlen a ferjemnek mondta,hogy apa,de ő csak eltaszította magától.

Szegényemnek apára lenne szüksege,de sajnos az igazi apja alkoholistavá vált,ütött-vert engem amikor a fiam 1 eves volt,es ezért ott hagytam amit a mai napig nem bánok! A fiam nem emlékszik az apjára,es a ferjemet nagyon szereti. Már olyan is volt hogy vasaroltam ruhát a gyerekeknek es azt mondta,hogy az én fiamnak miért kelett venni ennyi ruhát,amikor neki van?! Holott nem volt szinte nadrágja.

És én több pénzt is kapok mint a ferjem,nehogymár ő mondja meg nekem,hogy mit vehetek a fiamnak és mit nem.

Aki nincs ilyen helyzetben,annak fogalma sincs arról,amit en érzek! :/ nehéz egy helyzet...

2019. nov. 19. 11:00
 5/55 A kérdező kommentje:
Most akkor az lenne a megoldas,hogy megint váljak,es kettő gyerekkel maradjak magamra? :/ en már feladom,többet az eletben nem megyek ferjhez... nem is kelett volna ferjhez mennem,elhettem volna a fiammal normálisan.
2019. nov. 19. 11:01
 6/55 anonim ***** válasza:
94%
Meg annyit hozzafuznek (nehany valaszbol kiindulva), hogy nem koteles szeretni, de normalisan viselkedni igen!
2019. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Jut eszembe... ismerek olyan csaladot ahol a férfinak 5 gyereke van(!!!!!),és a mostani párjatól szuletett neki 3 gyereke. Tehát,8 gyereket nevelnek,es a nö elfogadta masnak a gyerekeit!!!!! És boldog házasságban élnek!!! Akkor a ferfiak miért nrm tudják elfogadni más férfinak a gyerekét????? Ez csak egy példa..

Remélem,érthetően fogalmaztam.

2019. nov. 19. 11:05
 8/55 anonim ***** válasza:
83%
Hát igen, csak bajt csináltál evvel a férjhez menéssel. Magadnak is, de főleg a fiadnak hoztál egy gonosz mostohát, nem lesz érte hálás, egész életedben hallgathatod majd, hogy mért nem védted meg őt a pasitól.
2019. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy én vagyok az az 1%, de engem nem zavarna, ha a páromnak lenne egy gyermeke, akit fel kellene nevelni és pénzelni. Ugyanúgy tekintenék rá, mintha a sajátom volna. 33/F
2019. nov. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
90%

Tán megfontoltabban kellett volna válogatni, nem rögtön durrbele.

A nagyobbik fiad 3 éves, és te már más felesége vagy, új gyerekkel?

2019. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!