Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Előző kapcsolatomból született...

Előző kapcsolatomból született 2 gyermekem, az apjuk nevét viselik.8 éve elváltunk. A mostani párom az esküvőnk után szeretné őket a nevére venni. Hogyan lehet megvalósítani?

Figyelt kérdés
Azóta 6x látta őket, pedig van rendszeres láthatási joga. Gyermektartást nem fizet, az államtól kaptam 3 évig. Lemondani a gyerekekről nem akar. Ha jól tudom, most van valakije, és közös babájuk lesz. Mit tehetünk?

2012. júl. 15. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Olyan nincs, hogy a jelenlegi párod a nevére veszi öket, ahhoz, hogy az ö családi nevét viselhessék, örköbe kell öket fogadnia.

2. Az örökbefogadáshoz a vérszerinti apának bele kell egyeznie az örköbefogadásba. Az, hogy nem látogatja öket, annak nincs semmilyen jogi következménye, a gyerektartás nem fizetését viszont (6 hónapra) visszamenöleg lehet követelni, viszont ha nem fizet, attól még nem lehet lemondatni az apaságról.

3. Ezt kikényszeriteni nem lehet.

4. Azt viszont nem árt tudnia a jelenlegi partnerednek, hogy ha netán örökbefogadta a gyerekeidet és utána elváltok, akkor NEKI úgyanúgy kell utánuk gyerektartást fizetnie, mintha ténylegesen ö lenne az apa, és erröl többé nem tud lemondani.

2012. júl. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy az igazi apa lemondana róluk. Akkor sem helyes ilyet csinálni szerintem.

Mert lehet, hogy a gyerekek ragaszkodnak a nevükhöz. Persze ha még csak 2-3 évesek, akkor nyilván nem.

Mellesleg a jövő kiszámíthatatlan, nem biztos, hogy nagykorukra olyan jó viszonyban lesznek az új apukával. És lehet, hogy haragudni fognak rád, amiért elvetted tőlük az igazi nevüket, és egy általuk nem kedvelt személyét viselik. Mert akkor inkább az eredeti apa neve, aki lehet, hogy semmit nem fog nekik jelenteni, de legalább a nevét nem kötik rossz élményekhez se.

Tehát ha örökbe akarná fogadni őket a párod, akkor úgy kéne, hogy a vezetéknevük a gyerekeknek ne változzon. Ha egyáltalán lehet ilyet. Vagy kapják a te vezetéknevedet.

2012. júl. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

De hát nem a párod az apjuk!

Nem értem miért elterjedt az a felfogás, hogy a mostohaapa igazi apává lépjen elő. Van apjuk, csak éppen nem törődik velük. Viszont a helyébe nem léphet senki.

A gyerekeidnek ezt hogyan gondoltad elmagyarázni? Hány évesek?

2012. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
9 és 11 évesek. A kisebbik nem is emlékszik rá. A nagyobbik igen, de nagyon haragszik rá. Azt mondja, látni sem akarja, pedig tőlem soha semmi rosszat nem hallott róla. A párommal 6 éve vagyunk együtt, és imádják. Szinte a kezdetektől apunak szólítják, teljesen maguktól. Mindenben kikérik a véleményét és hallgatnak rá. Egyébként mindig minden őket érintő dolgot megbeszélek velük.
2012. júl. 16. 06:38
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

Ők az exed gyermekei. Ha nem kíván róluk lemondani, akkor nem tehetsz semmit. A kapcsolatuk változhat is idővel, akár nagyon jó irányba, ne vedd el tőlük a lehetőséget.


Amikor összejöttem a párommal, nem volt kapcsolata az apjával, mert pici gyermekkorában az apa külföldön volt. Később szerette volna megismerni, de anyósom mindent elkövetett az ellen, hogy a találkozó létrejöjjön. Hosszas rábeszélésemre végül nyitott a férjem az apa felé. Megbeszéltek minden sérelmet, mára nagyon jó a kapcsolatuk. Vannak testvérek is abból a házasságból, akikkel szintén jól kijön. Anyósom persze ezt sosem fogja megbocsátani nekem, de tojok rá. Az apja és a tesók éppúgy a férjem családja, mint ő, nem veheti el egy féltékeny nőszemély.

2012. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!