Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Eltartani: IGEN! Nevelni: NEM!?

Figyelt kérdés

Több ilyen kérdést/választ is olvastam már itt, de egy mainál betelt a pohár.


Sok szülő, főleg nő, miért nem engedi az új párjának, hogy nevelje is a nő előző házasságából született gyereket, és ne csak eltartsa?


Pl.:

- Miért nem szólhat bele a nevelőapa abba, hogy a 16 éves lány elmehet-e bulizni, prostinak sminkelve/öltözve?

- Miért nem szólhat bele a gyerek tovább tanulásába, főleg, hogy ő is beledob majd a kalapba?

- Miért jelen egyből szakítást és akár feljelentést is, egy jogos, nevelő pofon?


FONTOS!


NEM, a gyerek módszeres, részegen, félholtra veréséről beszélek! Olyan esetekről, amikor a gyerek pl. komoly összeget lop otthonról, vagy anyázik a pasinak.


NEM, arról beszélek, hogy még a naponta elhasználható WC papír mennyiségét is megszabja!



2019. jan. 24. 20:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
65%

Pofon egyszerű. Ezért nem kell kezdeni gyerekes nővel, mivel ott az új fiú és az ex is csak "zavar". Ha még már benne vagy és menni nem akarsz, akkor lófax a fülébe, az első ilyen kijelentés után anyu tartja a saját gyerekét meg az apukája. Ha bocsánatot kér érte, ha szánja bánja, akkor is.

32/f

2019. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 anonim válasza:
78%

Az elsőt megértem.


A másodikba miért lenne bárkinek is beleszólása, döntse el a gyerek, mit akar tanulni, max terelgetni lehet valamerre, de nem beleszólni.


Pofon még nem nevelt gyereknél sem érthető. Senkinek sincs joga megütni a másikat. Azt jelenti, hogy elfogytak az észérvek, és beismered, hogy annak a másiknak van igaza.

2019. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/96 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez a vérszerinti szülő dolga kellene legyen.Mármint felhívni a figyelmét,hogy a tiszteletet adja meg az ùj élettársának,férjének,nem csak azért mert "eltartja".Itt kezdődik.

Mondjuk a pofon részével nem értek egyet akkor sem,ha egyszer,mert lopott.

2019. jan. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 anonim ***** válasza:
45%

Ha a férfi elvállalta a gyerekes nőt, akkor erkölcsileg köteles elvállalni a gyereket is és NEVELNI őt. Ezért a neve nevelőszülő.

Konkrét esetről is tudok, amikor az özvegy gyermekes apa megnősült, de az új feleség nm vállalta a gyereket, ezért nevelőotthonba került...

2019. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/96 anonim válasza:
91%

Minden eset más és más. Addig ameddig nem közös a háztartás és nincs közös felelősség a másik kapcsolatból származó gyerekek után, szerintem nincs joga beleszólni. Inkább hozzáállás és idő kérdése ez leginkább. Nyilván más, ha együtt vannak a szülők a gyerek/gyerekek 10 éves kora óta, mint az, ha együtt vannak mondjuk 17-18 éves kora óta. Abban az esetben nyilván ne szóljon bele.


A pofon az soha nem jó nevelő eszköz. Hidd el, hogy nem használ. Erőszakkal nem igazán lehet megoldani szerintem az ilyen csalódon belüli problémákat.. Általában, ha az említett példa történik, hogy nagyobb összeget lop a gyerek akkor ott a háttérben vannak olyan dolgok amik például nagyon rontó tényezők lehetnek.. Szélsőséges haveri kör, alkohol, drogok és társai. Erre nem az a megoldás, hogy meg kell verni.


Nekem a tizenéves korom pont úgy telt, hogy heti rendszerességgel voltam "megverve" ami nem volt mindig verés, de pofon, ütések, lökdösés, szorítás, lelki terror és ilyenek.. és mindezek tetejében, mindenhonnan kaptam a rosszat. Ezeket egyébként pont egy nevelőfasz tette. De mindegy is. Megjegyzem, soha nem volt szükség arra, hogy anyagilag eltartson engem.

2019. jan. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 anonim ***** válasza:
19%

A nevelőapjától csak egy pofont kap, amiből, ha tanul, akkor nem kap később mástól pofont, agyon érzést vagy sörétet a kis popójába, mert lopott vagy nem kerül börtönbe. Azért jobb ma az arcpír, minthogy lesittelnek később nem?

32/f

2019. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/96 anonim ***** válasza:
84%
Az a szomorú, hogy sokan ezt tartják nevelésnek de ez NEM!!!! az. Ha bele akar szólni a gyerekem életébe, akkor támogassa lelkileg is, mutasson neki jó példát, foglalkozzon az érzéseivel, beszélgessen vele, adjon neki tanácsot. De ne tiltogassa semmitől és ne döntse el hogyan kell egy gyereket nevelni hogyha ennyire nem ért hozzá. A nevelés ezerszer többről szól, mint adni neki 2 pofont vagy eldönteni hova menjen tanulni. Ez a nevelésnek 1%-a. Ha a többi 99%-ban is minden nap részt vesz akkor nevelje nyugodtan a gyerekemet. De ha erre nem hajlandó, csak beleugatni mindenbe akkor legyen szíves békén hagyni a gyereket.
2019. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
33%
Semmi köze a gyerekemhez cseredaraboknak,előre elmondom ezt,ha nem tetszik mehet ki az ajtón.. Főleg 16 maholnap felnőtt,meg 18 felett ne ugasson bele senki egy felnőtt szociális életébe frizurájába,ruhájába életébe dugja fel a pénzét,ezért van nálam külön kassza eleve nem kell pasik pénze,van sajátom. Nem is tudtak pasik soha pórázon tartani függő viszonyban. A gyereknek van anyja apja vérszerinti. Pasik még a nők haját is birtokolnák meg letöröltetnék asszonnyal is a nyamvadt szájfényt nehogy még nőis legyen..
2019. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek meg azt fogja tanulni amit szeret majd csinálni nem amit az aktuális kan kital csak mert van pénze mindent ő dönt el,hát nem.. :) Nálam ezek rövid időn belül ajton kivul vannak,farok nem ér nekem ennyit,h a gyerekem pl még az iskoláját párját se választhaja meg mert majd uj apu pénzért eldönti hol tanul kivel jár,el tudtam magam mindig tartani a gyerekemet is..
2019. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 A kérdező kommentje:

TÖKÉLETES!


A 8. válaszoló a tökéletes példa arra, hogy sok férfi (Igen, én is!)miért kerüli jó messzire a gyerekes nőket!

2019. jan. 24. 21:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!