Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a mostani párommal összeköl...

Ha a mostani párommal összeköltözünk, őt az én előző kapcsolatomból született gyerekemmel kapcsolatban milyen jogok illetik meg? Illetve én az én jogaim hogy változnak majd?

Figyelt kérdés
Gondolom nem egyedülállóként kapom a családi pótlékot. Az adókedvezményt se. Aztán ő igényelhet adókedvezményt az én fiam után? vagy majd csak a közös baba után? És ha házastársak leszünk?

2014. ápr. 3. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a közös háztartásban élő kiskorúak után járnak a kedvezmények, többek közt az adókedvezmény, igénybe tudja ő is venni, ha oda van bejelentkezve. A házasság egyértelműbbé teszi a helyzetet persze.

Azonban a magasabb összegű családit le kell mondanod, mert már nem leszel egyedülálló.

2014. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
A családi adókedvezmény tudtommal az apának és az anyának jár. Attól, hogy te a pároddal egy háztartásba költözöl, attól még neki semmi jogalapja nem lesz érvényesíteni a családi adókedvezményt. Akkor se ha házastársak lesztek.
2014. ápr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod 2.

Nekem két fiam van, és a második férjem veszi igénybe az adókedvezményt. Nem vér szerinti szülőnek jár, hanem közös háztartásban élőnek.

2014. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én úgy vettem ki a válaszokból, hogy ha nem is vér szerinti az egyik szülő, házastársnak kell lennie. Jól gondolom?

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. ápr. 3. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!