Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek hogy fogadta el a...

Kinek hogy fogadta el a családja, és a közeli ismerősök hogy nem akartok egyáltalán gyereket?

Figyelt kérdés
A párom 30 éves, őt már rengeteget nyüstölik a témával, senki nem akarja felfogni, hogy nem lesz és kész, viszont annál többször hozzák fel. Már az idegeimre megy.
2019. nov. 20. 23:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
6%
Azért nyüstöli az ember ezt, mert a természetes, hogy az embernek gyereke legyen, nem pedig az, hogy ne. És akinek tegyük fel csak egy gyereke van, lehet vágyna rá, hogy unokája legyen. Szemét dolog megvonni egy szülőtől ezt a csekély örömöt az életben. Ez lenne a természet rendje, aminek ti ellent mondotok. Soha nem fogják felfogni akár mennyire is akarod.
2019. nov. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg nem tartozol senkinek azzal, hogy gyereked legyen! Egy gyerek nem köszönet a szüleidnek, vagy hála feléjük! Aki ilyen gondolatokkal van tele, menjen pszichológushoz! Mondom ezt úgy, hogy 2 gyerek anyja vagyok. Tudom, milyen gyermeket vállalni, akarni és szeretni. De én úgy gondolom, hogy ezt mindenkinek magának kell éreznie, és ha ez elvárás másoktól, az felháborító.
2019. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
12%
Nem azt mondtam, hogy kötelező, hanem azt, hogy sok szülő vágyna rá, hogy unokája legyen. És ahogy az állatvilágba is az állatok szaporodnak, ez lenne normális az embertől is, még ha sokan nem is akarnak. Persze, annyiból különbek vagyunk, hogy mi gondolkozunk és nem feltétlenül agyatlanul megyünk bele mindenbe. Bár... a mai világban :D, nem tudnám egy kezemen megszámolni, hogy hány 18-30 éves korig élő nő van gyerekkel egyedül.
2019. nov. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Sok szülő vágyna unokára...? Kihordja helyettem? Megszüli? Felnevele? :D

Na ugye. Nem a családodnak szülsz, hanem MAGADNAK!

2019. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként nem mindenkinek való gyerek erre nagyon jó példa Magyarország.Kínszenvedés itt felnőni rajtam múlna megse születnék annyi kellemetlenséget kelet átélnem. Majd belefáradnak nem szabad erőltetni az ilyen dolgokat mert annál rosszabb meg a sok stressz. Meg Magyarország nem alkalmas erre csak ha nagyon magas anyagi szinten éltek máskülönben csak nyűglődés.Ez a természet rendje dolog meg cáfolható meg emberek vagyunk nem állatok és még ott sem mindegyik szaporodik tovább.Meg ezt valaki egyszer lelkezte a többi meg mint egy papgály ismétli. De az ilyen helyzetekben valahogy próbálnám elengedi a fülem melett a dolgot terelni a témát s a rá is kerülne a dolog hideg érzelmekkel kezelném h csendesedjen a dolog egyszer elfáradnak.. ,meg vegyenek kiskutyát. Álljatok ki a döntésetek mellett mert nem véletlen ez az oka...
2019. nov. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szerintem meg van elég ember a földön és amúgy sem szeretjük a gyerekeket és ezt a család is tudja. Alkalmatlanok vagyunk ekkora felelősségre és nem is akarjuk, de szerintem ezt nem is kell magyarázni. Egyébként mindkettőnk szüleinek vannak még gyerekei, szóval bőven van esély unokára, csak mi vagyunk a "rangidősek".
2019. nov. 20. 23:43
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Fúj, ettől a szánalmas "mert ez a természetes", "csak mert szülni kell" mentalitástól én is ki vagyok. Mi az, hogy ez a természetes?? Jó hogy már nem kötelező dolog. Nem állatok vagyunk, hanem EMBEREK! Pont azért, mert nem az ösztöneink vezérelnek és képesek vagyunk mérlegelni és dönteni. Az ember pedig magának szül!! És véletlen sem azért, hogy a szülők unokázhassanak! Semmitől nem fosztom meg a szüleimet azzal, hogy nem szülök, ugyanis ez az ÉN életem, úgy élem ahogy nekem és a férjemnek jó, nem úgy ahogy a szüleimnek vagy valami huszadrangú rokonnak az megfelelne. Aki ilyen szinten bele akar szólni a másik magánéletébe, azt el kell küldeni a jó büdös fenébe. Mi is ezt csináltuk, az elején szépen elmondtuk, hogy akadjanak le a témáról, utána alaposan ki lettek osztva, azóta egyszer nem merték szóba hozni és jobban is teszik, ugyanis megmondtuk, ha még egyszer a méhemben turkálnak, többet az életben nem állunk velük szóba. Nem kötelező és egyáltalán nem elvárás szülnie minden nőnek, mindenki úgy éli az egyetlen életét, ahogy csak akarja, ennyi! Aki ezt képtelen felfogni, azzal nem kell többet foglalkozni. Ha meg a szülők ennyire babazni akarnak, akkor nosza, csináljanak maguknak, nehogy már a gyereküktől várják el. Ész megáll...
2019. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, nagyon határozottan el kell mondani még egyszer utoljára, hogy semmi közük a magánéletetekbe és ha nem fejezik be, megszakítjatok a kapcsolatot. És ehhez tartania kell magatokat. Nem kell magyarázkodni, okokat sorolni, épp bőven elég az, hogy ti nem akartok. Ez ilyen egyszerű.

Amúgy meg mi az, hogy az a "természetes" meg az a "normális", ha az ember szül?! Hogy jössz te ahhoz drága #1, hogy más nevében nyilatkozz és eldöntsd neki mi a normális?? Az, hogy te a szaporodási ösztöneiden nem vagy képes túllépni, az a te egyéni szoc.problémád, de nehogy már másokat nem normálisnak titulálj, csak mert nem úgy el, ahogy te és ahogyan szerinted kéne. Nem, a normális az, hogy az ember úgy éli az életét, ahogy az neki a legjobb! Vagyunk így is épp elegen ezen a földön, egyáltalán nem kell mindenkinek szülnie, sőt.. Az meg a világ legszánalmasabb és leggusztustalabb "érv", hogy olyanokkal dobáloznak egyesek és érzelmileg zsarolják a saját gyereküket, hogy hát mindenki arra vágyik, hogy unokázhasson. Hát nem, normális ember/szülő nem azért szül, hogy majd unokát követelhessen és cs*eszegetés nélkül el kellene fogadja, hogy a gyereke önálló felnőtt ember, akinek megvan a saját élete, amit a saját belátása szerint él.

2019. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Én elveszítettem a vőlegényemet. Tisztán megmondtam, hogy az én részemről nem lesz se vejük, se unoka. Azt mondták, hogy ez az én döntésem, és akárhogy is lesz mellettem állnak. De persze vannak akik azzal jönnek, hogy fiatal vagyok, az élet megy tovább blablabla...


Én azt mondom, hogy ha legközelebb felhozzák, akkor iszonyú határozottnak kell lennetek. Nem kell félni az összeveszéstől sem szerintem, ha másképp nem értik meg. Ez a ti életetek, úgy élitek ahogy nektek jó, nem pedig úgy ahogy az egész családnak.

2019. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%
Ez a ti döntésetek és senkinek nem tartoztok semmi féle magyarázattal. Ezt nekik is megmondhatjátok.
2019. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!