Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől számít valaki felnőttnek?

Mitől számít valaki felnőttnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, apám és anyám mióta 18 éves vagyok, mindig azzal jönnek, hogy én már felnőttem. Hogy felnőtt vagyok. Hogy magyarázzam el nekik, hogy attól mert 18 éves vagyok, még nem vagyok felnőtt? Személy szerint úgy gondolom, akkor felnőtt valaki, ha felnőttnek is érzi magát.


Pár pedig én kötve hiszem, hogy felnőtt vagyok, éjszakánként, mikor senki sincs az utcán kimegyek a játszótérre, hintázok, csúszdázok, néha homokvárat építek, rendszeresen játszok még játékokkal, pl legó.


Meg a gondolkodásom sem felnőttes, még igénylem azt, hogy mások mondják meg mi jó nekem, én ezt még nem tudom eldönteni, hiába mondják.


Vagy ti szerintetek csak a kor számít?


UI:

Olvastam olyanokat a neten, hogy 30 éves kor körül, jön meg az ember felnőttes esze. Akkor válik valaki felnőtté, vagy legalábbis akkor kéne.


Tehát, most akkor mi van?



2019. nov. 25. 19:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Szerintem onnan hogy önalló döntéseket hoz. Ami nem azt jelenti hogy nem hallgatja meg a vélemenyeket. Hanem tájekozódik, mérlegel majd felelősseget vállal a tetteiért. Nem másokat hibáztat, azt keresi ő hogy tud javitani a saját életén. Ez nem feltetlen korfüggő de egy idő után illik elkezdeni elsajátítani.Ez magával hozza az anyagi függetlenedést, legalábbis igenyét erre, úgy hogy az illető nem kifogást keres hanem ha tud tesz ennek érdekeben.pl kezdetnek diakmunka. Ez nem azt jelenti hogy nem fogadhat el segítseget.De mérlegelni tudja hogy ezt szivesen adják ,nem teher senkinek vagy már a lehúzás kategória. Az nem baj ha közben a gyermeki éne is megmarad, en is varom hogy Mikulásra csokit csempésszek a párom csizmájába. Ha anyamekat meglátogatom, van hogy ők is kapnak meglepit.Nem lehet mindíg csak a hetköznapokban élni.
2019. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!