Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg az a normális, hogyha...

Tényleg az a normális, hogyha valaki elköltözik, akkor megszűnik létezni mindenkinek?

Figyelt kérdés

A mostohatestvérem a nyár elején kapott egy lakást, júliusra már be is költöztek a barátjával (itt a városban, szóval nem százkm-es távokra kell gondolni). A lakást az apja, az anyukája és a nagyszülők fizették, a berendezést is. A nevelapámnak (aki az apja) ezért is esik rosszul, hogy még a lakás árán felül milliókat költött a berendezésre, de július óta a lánya egyszer sem hívta el őt, vagy minket, hogy menjünk el, nézzük meg a lakást. Pedig mikor SOS-be kellett festő, vagy asztalos, anya azonnal szerzett nekik. Most is csináltatott nekik mikulás csomagokat, meg adventi koszorút, meg az ajtóra is ki, és mondta, hogy valamikor ugorjon már el érte a mostohatesóm, mert úgyis mindig úton van, egyszer kanyarodjon felénk hazafele (3 utcára laknak). Erre ő felcsattant, hogy neki erre nincsen ideje, nem fog tudni elmenni ezekért.

Aztán most volt a születésnapja, a nagyszüleimtől kapott egy 3 darabból álló képsorozatot (rendes festőművésztől, szóval nem ilyen ikeás/mömaxos téma), meg két nagy orchideát. Mama elhozta hozzánk, hogy majd elviszi innen, mert utána kicsivel jött hozzánk. Elvitte, de mondta mama, hogy azóta sem hívta fel, hogy megköszönje, vagy valami és hogy ez neki nagyon rosszul esett.


Mindig ez van, hogy ők mennyire elfoglaltak, meg nem érnek rá a barátjával, de közben nem értjük, hogy mitől. A barátja egy okj-t csinál, a mostohatesóm meg pedagógiai asszisztens, szóval nem egy olyan elfoglaltság, ahol szusszanásnyi ideje se lenne. A másik meg, hogy nem lehet elérni se telefonon, se üzenetben (mindegy, mi a téma). Mert hogy ő elfoglalt. De mégis ha itt van, vagy találkozunk, a telefont ki sem lehet robbantani a kezéből... Régen velem is nagyon jóban volt, konkrétan együtt nőttünk fel. Most meg ha írok neki, akkor maximum seeneli, vagy még azt sem. És nem ez a kényszerbarátság volt, hanem tényleg az egyik legjobb barátnőm volt. Pl. mikor a barátjával szüneteltek tavaly, két hétre eljött hozzám Pestre lakni, hogy kikapcsolódjon. Vizsgaidőszak közepe volt, ezer már dolgom lett volna, de egy szót sem szóltam, hanem próbáltam neki segíteni, felvidítani. Tőle meg semmit nem lehet kérni se, mert "ő elfoglalt". Az apja már nagyon ki van rá emiatt, mert őt még vissza sem hívja, és panaszkodott a volt feleségének (a lány anyjának), aki meg csak annyit mondott, hogy hát fiatalok, szerelmesek, kettesben akarnak lenni. Ez érthető is, meg anyáék sem rájuk akarnak telepedni, meg minden nap odajárni, hanem kíváncsiak, hogy az a sok millió mire lett elköltve.


2019. dec. 8. 16:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Hülye elkényeztetett majom, nem érdemelte volna meg a lakást.
2019. dec. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék sárdobálást, nem ezért írtam ki a kérdést. 24 éves, nyilván önerőből sosem tudott volna magának venni, ezért a családja segített neki. Ezzel amúgy nem lenne baj szerintem, mert mikor felvettek egyetemre, én is kaptam, meg még rengeteg barátom, ismerősöm is. Csak éppen mióta elköltözött, se híre, se hamva, és ha valaki érdeklődni mer, jó, ha a fejét nem harapja le... Meg amíg nem volt meg a hűtő, kanapé, tv pl., addig furcsa mód napi szinten tudott telefonálni, hogy intézni kéne, meg utalja el neki az apja a pénzt. Amint ez megtörtént, eltűnt, mint szürke szamár a ködben... És nem egy Budapest méretű városról van szó, hanem egy kb 40 ezres kisváros, ahol még gyalog se vannak nagy távolságok.
2019. dec. 8. 16:18
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

"Nem szeretnék sárdobálást,..."


Hát pedig dicsérgetni nehéz lenne!

2019. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Egy bunkó a mostohatesód. Majd ha legközelebb kell neki valami akkor ti se érjetek rá soha.

Én a helyedben küldenék neki egy smst hogy kicsit nézzen magába, hogy a mama és az apja is mennyire szomorú amiatt hogy csak addig voltak fontosak míg tolták a pénzt. A helyébe nagyon sürgősen minimum meg kellene hívni a családot az új lakásba egy ebédre, vagy legalább egy sütire, és sűrű bocsánatkérés közepette megígérni hogy innentől néha azért méltóztatik ráérni ha a család keresi.

2019. dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Mi most költöztünk el 2 hete, azóta 3x voltunk otthon látogatóba, szüleim is jöttek, a költözésbe rengetehet segítettek, sütöttünk cserébe sütit is meg minden. De ide bármikor jöhetnek látogatóba, szólni sem kell
2019. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Egyikünk sem lát bele a tesód fejébe, de szerintem nem arról van szó, hogy utál titeket vagy nem érdeklitek, hanem hogy még nem rázódott bele az új helyzetbe. Előbb gondolnék arra, hogy valami lelki nehézséggel küzd, mint arra, hogy direkt elhanyagolja a szüleit, testvéreit.


Már csak azért is, mert ez velem könnyen megtörténik: ha van két-három feladat, amihez semmi motivációm, de mégis úgy érzem, hogy mindenképp meg kéne őket csinálni, akkor könnyen csúszom abba, hogy nem kezdek bele ezekbe, de semmi más értelmesbe sem, és folyamatosan úgy érzem, hogy nincs időm (hiszen egy csomó dologra nem jut, amit szeretnék). Ha véletlen mégis sikerül elintézni a problémás néhány feladatot, akkor hirtelen rengeteg időm lesz. Utólag mindig nagyon okos vagyok, hogy persze nem kellett volna halogatni - de mikor meg éppen halogatok, akkor nem sikerül kiszabadulni, hiába tudom, látom hogy mi történik.

2019. dec. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ebből az jön le, hogy alig várta, hogy leléphessen...
2019. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem, nem ez a normális.


Egyik szombat délután menjetek át személyesen, vihettek valami kis kekszet, sütit, hogy ne l*cs*szés jellege legyen a dolognak és mondjátok el neki(k) őszintén a problémátokat, sérelmeiteket hátha kiderül mi a valós indok.

Kismillió oka lehet annak, hogy így viselkedik egyébként. Attól kezdve, hogy a barátja nem kedveli a családotokat és megtiltja neki, hogy beszéljenek veletek, munkahelyi problémák, rossz gyerekkori emlékek, önállósodási vágyig kb. bármi lehet... nem kell rögtön arra gondolni, hogy önző majom, se dédelgetni a fájó sebeket. Lehetőséget kell teremteni arra, hogy megbeszéljétek a dolgokat.


Nem azt mondom, hogy veletek is ez a helyzet, de itt van az én példám: engem rettenetesen vertek gyerekként. A szüleim szerint ez volt a normális. Anyagilag mindent megkaptam tőlük és ők sem értették, hogy miért nem keresem őket, miért nem válaszolok az üzeneteikre stb. Csak akkor értették meg, amikor pszichiátriára kerültem és bejöttek meglátogatni. A pénz, az ajándékok, a saját lakás finanszírozása helyett sokkal többet ért volna, ha szeretet adnak. Mert érzelmileg nagyon keveset kaptam tőlük és az apámtól a mai napig rettegek.


A férjemmel teljesen más a helyzet. Ő szereti a családját és gyakran látogatja őket. Nem betegesen, nincsenek egymásra nőve, de tartják a kapcsolatot, segítenek egymásnak amiben kell. Van, hogy ő megy át szekrényt pakolni, és van, hogy ők jönnek át csapot szerelni. Ha besegítenek egy kis pénzzel, akkor próbáljuk viszonozni.

A köszönöm a legminimumabb minimum, ha valaki kedveskedik az embernek.

2019. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Micsoda elit körben lehettek, ha ennyi barátod kapott lakást😂

Egyébként tesód egy elkényeztetett, beképzelt kis dög, nem hogy örülne, hogy kapott egy saját lakást.. én amúgy a család helyében simán visszakérném a lakás árát, ne nézzen már titeket pénztárcának. Igenis örüljön, hogy keresitek, hogy lakát tettetek a s*gge alá, és legalább csak tegyen úgy, mintha szeretne titeket .

2019. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
Én is kicsit azt érzem ebből a leírásból, amit a #7-es válaszoló, hogy a tesód már várta hogy leléphessen. Biztos olyan felhőtlen volt a kapcsolat a családdal?
2019. dec. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!