Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 vagyok, a családom egy...

16 vagyok, a családom egy roncs, senki sem normális, eltorzult személyisége van mindenkinek. Mit tegyek? (HOSSZÚ, bonyolult, fájdalmas)

Figyelt kérdés

Köszönöm ha elolvasod!



Mostanában kezd tudatosulni bennem, hogy ami itthon van az nem normális. Kicsit sem. Összefoglalom nagyjából.


Apám agresszív, lesajnáló. Nem bánt minket, csak szóban. És ezt mások előtt is minden korlát nélkül. Van amit csak viccnek gondol, de nekem nem tetszik, mikor azzal viccelődik, hogy elássa anyámat, és más ilyen kaliberű dolgokkal.

Anyámnak nincsenek barátai. Nem takarít itthon normálisan. Dzsuvás a konyha, nem mosogat csak néha. Foghatnánk ezt a munkára, de 6 évet kihagyott, akkor is ugyanez volt a helyzet. Őt verte az anyja kiskorában. Velem azt akarta, hogy nagyon jó kapcsolata legyen, azt akarta, hogy barátnőként tekintsek rá. Nem sikerült. Egyébként mindent megadna a rokonainak, a diákjainak, nem sajnálja rájuk az idejét, pénzét. Ezek mellett már nem tudok benne megbízni, mert bármi személyeset is mondok, az egyből apám fülébe jut, még ha kértem is az ellenkezőjét. Van, hogy már azt érzem, direkt szítja a tüzet.

Van egy öcsém. Ő nem autista, de a viselkedése autista jellegű. Anyám nem akarta, hogy bántsák, ezért nem enged neki semmit, nem mehet sehova egyedül. Amit öcsém nem is kéri ezt, nincs rá szüksége, viszont még a boltba is vele megy, nem lesz így túl életképes a gyerek.

Apám anyja(mama) olyan anyámmal, mint apám. Állítólag kiskoromban azt mondta nekem mama, hogy legyek inkább az ő lánya, és akkor romlott meg nagyon anyámmal a kapcsolatom. Erre én már nem emlékszem.

És vagyok én. Sajnos apám személyiségét örököltem/ragadt rám, viszont anyám igénytelenségével. Ez abban mutatkozik meg, hogy nincs rend a szobámban. Emiatt apám úgy kezel, mint anyámat, csúnyán beszél velem, nem enged semmit. Én pedig anyámat úgy kezelem, mint apám. Pedig anyám csak jót akar, amit tudok is, később megbánom a dolgokat, de még változtatnom nem sikerült. Talán ha ezt hamarabb észre veszem, még lett volna remény. Viszont már anyám is megváltozott, amit egy ilyen kapcsolatban megértek. Tehát már nem csak az én részemről történik bántás anyám irányába. És ez nehezíti a dolgomat.


Fogalmam sincs, hogy mit kellene tennem, mit tehetnék. Nekik az tenne a legjobbat, ha elválnának, ebben szinte biztos vagyok. Viszont mi még nem vagyunk 18 évesek, és addig ez nem fog megtörténni, lehet utána sem. Nagyon rosszul érzem magam mostmár, a sok veszekedés, és hogy beismertem magamnak is a dolgokat. Mit tegyek?



2018. dec. 23. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj szakmát, amiből megélsz és kezdj olyan életet, ahol nem a hozott mintákból kell építkezned, hanem magad alkothatod meg azt az életet, amire vágysz.
2018. dec. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

1Takarítsd ki a szobádat és akkor apád nem fog veled csúnyán beszélni.


2, esetleg csináld meg a mosogatást anyukád helyett hogy lássa hogy kéne lennie a dolgoknak,szerintem ha látja a rendet akkor előbb utóbb ő is törekedni fog rá, mert csak jobb úgy az ember közérzete ha nem eszi meg a szutyok"


3 ha a tesódon akarsz segíteni akkor mond hogy majd te elkíséred boltba egy ideig együtt mentek aztán teis elmész valamerre és együtt meg vissza.

2018. dec. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hogy hozzam helyre a családot? Nem menekülni akarok legelőször.

2. válaszoló:

1. Már kitakarítottam.

2.Nem fog törekedni rá, ha helyette csináljuk, hanem megsértődik, merthogy ez az ő feladata, majd ő megcsinálja. Ha mi csináljuk nem tudja, hogy mit hova rakunk.

3.Nem engednek el vele sehova(anyám), mert kisebb korunkban összevesztünk az utcán.

2018. dec. 23. 17:22
 4/11 anonim válasza:
100%

Nemsoká felnőtt vagy, addig próbálj jó irányban változni. Tegyél rendet a szobádban. Mutass példát te. AZ első lépést már megtetted, azt, hogy felismerted a problémát.


A szüleid élete az övék. A te életed a tiéd, még nagyon jó időben vagy hogy változtass és olyanná válj, amilyenné szeretnél.


Tegyél érte! Fel a fejjel! Tegyél rendet, hajtogasd át a szekrényedben a ruhákat! Csinálj hangulatvilágítást! Stb. Ha picit átalakítod a kis lakteredet, akkor érezni fogod hogy elindultál egy a változás útján, jobban fogod érezni magad, és közben még a gondolataidat is eltereled másról.

2018. dec. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak hlye kifogás ha megcsináljátok helyette akkor rá tudsz mordulni hogy nem jövő évben kéne megcsinálni! ha neki nem tetszik mi hol van akkor próbáljon meg gyorsabb lenni nálatok.


Hány éves a tesód? ha nagyobb akkor ne kérj engedélyt,fogd meg vidd el magaddal valamerre, mutasd meg neki hogy kell fizetni tralala mert gondolom még azt sem csinálta ha ennyire anyuka kis védence.

2018. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Fogalmam sincs, hogy mit kellene tennem,


Rendet a szobádban.

2018. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Én anyudat sajnálom a legjobban az egész sztoriból...az meg külön durva, hogy anyádat ekézed a rend miatt, miközben te tróger vagy. Mi ő a cseléded?
2018. dec. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tegyél rendet a szobádban és próbálj önállóbb lenni hagy csodálkozon apud.
2018. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

3.Nem engednek el vele sehova(anyám), mert kisebb korunkban összevesztünk az utcán.

Itt a rendcsinálás a legkisebb gond..

2018. dec. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem elég rendet rakni,meg is kell tartani.


Amikor mosogatsz akkor hívd anyádat,hogy segitsen ,ha nyafog amiatt,hogy ezaz az ő dolga lenne.


Vidd a tesód a boltba,az nem lehet kifogàs,hogy régen az utcán veszekedtetek. Ha anyàdnak nem tetszik akkor mehet veletek.


Anyukádnak mondmeg,hogy ne beszéljen apáddal az olyan dolgokról ami apádat nem érinti. Ezzel nem használ a kapcsolatotoknak. Amit szeretnél rendbehozni. Gondolom ő is sejti/tudja,hogy nem oké a kapcsi köztetek. Mind 2tök részéről sok meló lesz rendbe hozni. Ha bántod,kérj tőle bocsánatot,és mond neki,hogy szereted (ha szereted,ne csak üres szavak legyenek).


Ha nem változik az élet akkor viszont nyúlcipő.

2019. júl. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!