Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem fogadják el, hogy...

Miért nem fogadják el, hogy nem tud vezetni és közveszélyes? Hogy lehet valakit megakadályozni a vezetésben?

Figyelt kérdés

A tatám 81 éves, napi szinten ül autóba. Már köz- és önveszélyes. Nagyon be van lassúlva, 40 km/h a maximum sebessége, de ugye ennyivel is lehet bajt okozni. Mert sokszor úgy megy a zebrákon át, hogy körül se néz, hogy jön-e valaki. Kereszteződéseknél, körforgalmaknál ugyanez. Legutóbb a piroson ment át úgy, hogy nem is lassított, mikor mondtam neki, azzal védekezett, hogy "de nem jött semmi". És ha igen?! 4 kereszteződés találkozik ott, csak a szerencsén múlt. Ráadásul ha valaki odaszól neki, rávillog, dudál, akkor még neki áll feljebb, és ő szitkozódik, meg mutogat, hogy mennyi bunkó van az utakon.


Apáék is kivannak már, apa pl nem is hajlandó mellé beülni az autóba, mert csak ideges lesz... Mamának is mondta már, hogy ne küldje tatát autóval sehová, inkább elintézünk nekik mindent mi. Hát de hogy ők mennek a piacra, csütörtökönként a Lidl-be, utána a Tescoba és hát nekik ezek több órás programok, meg mind a város másik végén van, nem tudnak hogy odamenni. Ez is érthető valahol, de Istenem, egyszerűen ijesztő, amikor közeledünk a zebra felé, ott van rajta 3-4 ember, akár biciklivel, ő meg úgy megy, mintha senki nem lenne rajta kívül az úton.


2019. dec. 14. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Mikor jár le a jogsija? Érvényes még egyáltalán? Nézzétek meg.
2019. dec. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Hívjátok rá a rendőrt amikor tudjátok hogy úton van, majd ő elmondja neki hogy mi a helyzet. Elég drasztikus a nagypapával szemben, de inkább, mint hogy elüssön egy családot a zebrán vagy neki meg a mamának essen baja.
2019. dec. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos semmit sem ér az orvosi alkalmassági, hiába kell időnként megújítani, senkit nem szórnak ki. Az én nagyapám is közveszélyesen vezetett az utolsó éveiben, dugdosták előle a slusszkulcsot, hogy ne tudjon vezetni... Aztán ellopták az autóját, az egész család fellélegzett, erre két nap múlva beállított egy trabanttal. Szerencsére az műszakilag olyan állapotban volt, hogy csak akkor indult el, ha jó napja volt, ezért azt nem sokat vezette.

Ma a parkolóból álltam ki, szűk hely, ahol egy autó szélességű zsákutcán át lehet azt elhagyni. Kiállok szépen, indulnék kifelé, erre egy bácsi befordul és jön. Elment több üres hely mellett is, és még mindig jött. Elkezdtem tolatni a zsákutca vége felé, gondolván pont arra a helyre akár beállni, ahonnan kijöttem. Megálltam, de ő nem... Újra tolatni kezdtem, ő megállt, reméltem célnál vagyunk, én is megálltam. Erre ő ismét gázt adott, alig tudtam annyira gyorsan tolatni, hogy ne ütközünk. Amikor végre mindketten megálltunk, megkérdeztem tőle, mennyit szeretne, ha még tolatnék, tisztázzuk, mert lassan nem tudok hová menekülni előle... Erre sóhajtott egyet és beállt végre egy helyre, milliméterekkel elhibázva a szomszédos autót.

2019. dec. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem akarlak ilyesztgetni, de engem pont egy kb. nagypapád korú bácsi ütött el mikor terhes voltam, zebrán mentem át zöld lámpánál. Nem lett bajunk a hatalmas ijedtségen kívül, de így vissza gondolva sajnálom, hogy végül nem lett belőle rendőrségi ügy, ki tudja azóta mi lett vele, lehet észhez tért, és ezután belátta, hogy nem kéne vezetni, de lehet, hogy azóta is vezet, és csak remélni tudom, hogy senkit nem ütött el azóta.
2019. dec. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Mamad szerint is veszelyesen vezet? Ha igen, akkor ot kell megkerni/meggyozni beszeljen a haziorvosukkal, hogy kovetkezoleg ne adja meg az orvosi alkalmassagit es meselje el a haziorvosnak is, hogy mi a helyzet.

Sajnos ha meg sok honap vagy akar ev van addig, akkor ez nem tul gyors megoldas.


Papaddal beszelni kell. Tobbszor. Hogy papa multkor ez es az volt es hat igen valtozott a vilag annyi hulye van az utakon es TEGED ES A MAMAT feltunk. Azonban bizony fel kell ajanlani, hogy ha nem vezetne ti igenis elviszitek oket kethetente bevasarolni autoval, az orvoshoz ha az messze van stb.


Harmadik opcio, hogy mamad felol kozelitve, de igen hozzatok viszitek oet autoval nagy bevasarlaskor. Es igy papadnak nem kell vezetnie.

2019. dec. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Előfordult màr, hogy az egyik csalàdtag vitte a papàt autóval valami forgalmas útvonalon? Minősítette az öreg a vezetési stílust? Kb. mekkora tàvokat szoktak autózni? Vannak bevàsàrlàsi alternatívàik?

Mamàd se normàlis ha neki ez így rendben van, úgyhogy vele és a tatàval egyszerre próbàljatok meg megint beszèlni. Kèrdezzètek meg mind a kettőt, hogy hogy fognak menni piacra amikor a tata megsérül, vagy elüt valakit, és hogy fogjàk magukat èrezni ha belehal az àldozat a sèrülésekbe mert Ő MÁR NEM VEZET JÓL (hangosan, artikulàlva így mondjàtok meg neki, ha eddig nem hangzott el). Nem olyan fontos az a vasàrolgatàs, hogy megsèrüljön valaki, többet tudnak pihengetni ha közelebb vàsàrolgatnak rövidebb idő alatt. Sajnos az alapjàn amit leírtàl mindkettő hàrít majd, de próbàljàtok meg megint.

"Hát de hogy ők mennek a piacra, csütörtökönként a Lidl-be, utána a Tescoba (...) ". Csapjatok az asztalra és közöljétek, hogy ahova nem tudnak/akarnak busszal vagy gyalog menni oda nem mennek. Lehet, hogy csak unatkoznak és azèrt tart minden bevàsárlàs (hetente többször) több óràig, próbàljatok valami hobbit talàlni nekik ès intézzètek el a vàsàrlàst (a Tesco sok településen hàzhozszàllít, hetente egyszer meg be tudtok vàsàrolni a többi helyről).

A hàziorvosàval (akit esetenként lehet hàzhoz hívni) apàtok vegye fel a kapcsolatot, és kèrdezze meg lehet-e ilyenkor tenni valamit.

Ha semmi sem vàlik be, akkor pròbàljatok meg pszichológustól tanàcsot kèrni, hàtha lesz valami tippje, vagy be lehetne dobni a költözést, mint tèmàt, hátha ràkap a 2 vén csont. "Mama, papa itt egy ház, ilyen csendes - olyan közel van mindenhez, kevesebb lenne a rezsitek, közelebb lakunk, olyan amiről mindig àlmodtatok" stb... ha közel laknak mindenhez akkor nem kell a kocsi.

Ha az öreg büszkesège is jàtszik, akkor meg lehet mondani, hogy nincs abban semmi rossz ha 81 èvesen nem úgy vezet mint 20 èvesen. Sok suhanc úgy kap jogsit, hogy sose fog megtanulni normàlisan vezetni és csak egy ketyegő bomba az utakon ("tata legyen eszed, ne legyél olyan, mint az a sok bolond").

2019. dec. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Edesapam volt igy az utolso eveiben. Eleinte o sem hitte el, de amikor tortentek hasonlok, mint nagyapaddal (stop tablas keresztezodesnel megallt, korbenezett, sehol senki, se mire valojaban elindult mar jott auto, vagy a szinte ures parkoloban nekitolatott autonak, stb), akkor mar kezdte belatni, hogy gond van.

A gyerekeimet mar nem engedtem beulni melle jo ideje es en is csak ha nagyon muszaj volt, inkabb megkertem mast, hogy vigyen el bennunket, ha pl korhazba kellett mennie es bekisertem, vagy hivtam taxit.

Ez ellen hadakozott, de leultettem es mondtam neki, hogy elobb-utobb balesete lesz, amire az volt a valasz, hogy oreg mar, neki mindegy, hogy mibe hal bele.

Ekkor egyenesen a szemebe mondtam, hogy neki lehet mindegy, de ha a masik autoban megol 3 akkora gyereket, mint az unokai, vagy egy fiatal hazaspart, akik arvakat hagynak maguk utan, azoknak nem lesz mindegy.

Ra a gyerekekkel lehetett hatni.

Ezutan szinte teljesen abbahagyta a vezetest, nagyon max a falun belul kozlekedett kb havi egyszer, akkor is max az 500 meterre levo boltba ment, mert se egy keresztezodes, semmi nem volt utkozben, de ott meg ember se nagyon jar napkozben.


Ha faj, ha nem, muszaj leultetnetek es beszelni vele, de ezek szerint a nagymamaddal is. Valoszinuleg lesz sertodes, de az elmulik, meg inkabb ez, minthogy tragedia legyen a vege...

Amugy az egeszsegugyi alkalmassagi nevetseges. Edesapam halala elotti evben meg elment, megkapta, de fogalmam sincs hogy (akkor mar nem vezetett egyaltalan, de azert csak megcsinaltatta). A labait mozgatni sem tudta rendeset, a karjait is alig. Az nehezseget okozott neki, hogy a varoteremben felalljon es bemenjen a rendelo ajtajan, de persze vezetesre alkslmasnak talaltak... Egyszeruen nevetseges es eletveszelyes ez a rendszer. Gyakorlatilag mindegy lenne, ha latatlanban csinalnak, pont annyit erne, mint igy. Tisztelet a kivetelnek, lehet, hogy van olyan haziorvos, aki komolyan veszi ezt.

2019. dec. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%
Magától nem fogja belátni, hogy már nem alkalmas vezetésre. Az én papám autópályán balesetezett és csak az anyósülésen ülő rokon lélekjelenlétének volt köszönhető, hogy nem haltak meg mindketten. Plusz valami égi beavatkozás, hogy szinte üres volt az út. Így szerencsére nem sérült meg senki, csak a kocsi, de az meg lett javíttatva és egy hét múlva ugyan úgy vezetett. Mamám könyörgött neki, apukám is veszekedett vele, de semmi. Az orvos is mindig szemrebbenés nélkül megadta neki az alkalmasságit. Nem tudom hogy, de nagyon szigorítani kellene ezt.
2019. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Tudom, csúnya dolog, de buheráljátok meg a kocsit, h ne induljon, de visszafordítható legyen. Ha semmi nem hat, végső megoldásképp. Emberek életével nem játszunk és kész.
2019. dec. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

17:31 nem vagy normàlis, ha elcseszik a kocsit akkor a makacs vénember a maradék spórolt pènzèn vagy maszekot hívat, vagy vesz egy tragacsot ami csak veszèlyesebbé teszi.

Hagyjàtok az autót, a fejüket kell helyretenni!

2019. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!