Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti, hogy ez nem...

Miért nem érti, hogy ez nem irigység és lassan már közveszélyes? Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Anyukám férje vett a nyáron egy új autót magának, de július óta a kocsi a garázsban áll, eddig 600 km-t ment vele 4 hónap alatt. Azt is csak úgy, hogy vagy anya, vagy én mellette ültünk. Egyedül nem meri vezetni. Amikor vezetett, látszott rajta, hogy tiszta ideg, azt sem tudta hova nézzen, hova tegye a kezét, melyik kijelzőt, képernyőt figyelje. Izzadt, nem szólalhattunk meg, nem szólhatott a zene sem, semmi. Egy óra vezetés totál leszívta... Mi be sem mehetünk a garázsba, amióta az autó megvan. Hiába vezetünk nála jobban (ezt be is ismeri), akkor sem, merthogy ezt az autót "meg kell szokni", és ahhoz idő kell. Igen, kb 2-3 perc.


Alapból azért lett új autó véve, mert a régi kocsija már totálkár volt, folyton leállt, baj volt már a zárral, riasztóval, motorral és a kormánnyal is. Pedig egy jó autó volt, de mindig csak akkor vitte szervizbe, amikor használhatatlan volt, így persze hogy tönkrement. Még augusztus-szeptember környékén a régi kocsiját használta, de aztán megint baja lett, és mondta a szerelő, hogy felesleges megcsináltatni 2-300 ezerért, mikor itt van az új autója, mert a régi egy pénznyelő. Igenám, de amióta azt nem használja, vagy anya alól, vagy alólam szedi ki az autókat. Az övé meg áll bent a garázsban. És a mieinkre nem vigyáz egyáltalán. Most pénteken is anya elment bevásárolni, ő elvitte az én autómat dolgozni, de mondtam, hogy 3-ra jöjjön haza, mert mennem kell fodrászhoz. Jójó, itthon lesz. Nem jött, még negyed 4-kor sem, és fogtam magam, elvittem az ő autóját. Semmi gond nem volt, mélygarázsból mélygarázsba mentem, meg arra is figyeltem, hogy úgy parkoljak, hogy más autó ne legyen a közelben, összvissz 25 percet volt az úton az autó. De ebből olyan cirkusz lett, hogy 2 órán át ordított, hogy össze is törhettem volna, mit gondolok én, és hogy ez nem egy sz_r 2 milliós kocsi, mint az enyém, ha valami lett volna vele, a gatyája rámegy. Mondtam, hogyha az én kocsim ennyire sz_r, akkor nem kell elvinnie félnapokra, mert nekem tökéletesen megfelel, de hogyha ennyire félti a kocsiját, minek vette meg?! Utána végigpanaszkodta a családot, hogy mit műveltem, de igazából röhögnek rajta, még a saját anyja is azt mondta neki, hogy ez már beteges.


De a barátom felajánlotta pár hete, hogy szívesen elmegy vele autózni (úgy, hogy anyu férje vezet, ő csak ott ül), és segít neki, hogy mire figyeljen, mit hogyan kell kezelni. És ő jól vezet, 17 éves kora óta van jogsija, Bécsben tanul, szóval kéthetente megteszi kocsival a Bécs-Budapest távot már 2. éve, meg tényleg folyton kocsiban van, tud vezetni. És ebből is csak az lett, hogy biztos a barátom így akarja kipróbálni a kocsit, meg mi irigyek vagyunk (közben nem, a barátom autója jobb, mint az övé, meg tényleg egyszerűen jószándékú volt). A barátom mondta pont, hogy nevethetünk ezen, de ha leesik az első hó, meg ónos eső, és úgy megy fel az útra bármi rutin nélkül, akkor abból hatalmas baleset is lehet. Ráadásul mivel nagy autó, valószínű nem ő lesz az, aki megsérül... Anya is ezt mondja neki, hogy még most próbálgassa a kocsit, ne akkor, mikor időre kell valahová mennie, és le van fagyva az út mindenhol.


2019. nov. 11. 16:07
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
38%

Én egy szar sofőr vagyok, az új kocsim megszokásához kellett 150 km.... ebböl 40 pesti dugó, ill. mélygarázs, parkolók stb

És féltem, de ettől független elég nyugisan viseltem, amikor az egyik reggel pár karcra figyeltem fel ott, ahol előző esti parkoláskor semmi nem volt...

2019. nov. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%
Felnőtt ember, nem tudom, mit lehetne kezdeni vele. A segítésget támadásnak veszi, én nem tudom mit lehet vele tenni ha semmire nem hallgat.
2019. nov. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz vele semmit csinálni, de a kocsi kulcsodat ne hagyd olyan helyen, hogy elvihesse.
2019. nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

Ő sajnos nem nyugis. Ugye a zárt garázsban van a kocsi egész nap, mégis körbejárja, amikor hazajön délután, meg este, mielőtt lefekszik aludni. Aztán reggel, mielőtt elindul dolgozni. És rendben, hogy több idő kell valakinek, amíg megszokja az autót, de úgy nem fog menni neki, hogy bele sem ül... Ráadásul a munkája miatt van, hogy többet kell vezetnie (napi 4-500 km), ha éppen vidéken van dolga. Meg ha valaki kiad ennyi pénzt egy autóra, akkor igenis használja, ne mástól vegye el a kocsit, és nehezítse az életüket.


Pedig mielőtt megvette, mindenki mondta neki, hogy ne vegyen ilyen autót, mert nem fogja tudni használni, nem lesz neki élmény a vezetés. Idősebb korosztály már (56 éves), nem a technika embere. Nem tudja bekapcsolni sem a tv-t itthon, hiába mutattuk már meg neki 100-szor. Okostelefonja van, de sms-t sem tud rajta írni. Szóval ezek a mindennapi dolgok sem mennek neki, nemhogy az, hogy parkolóasszisztenssel parkoljon, vagy a telefonjáról tegyen zenét az autóban, vagy gond nélkül elinduljon a kocsival.

2019. nov. 11. 16:38
 5/35 Kandelakuku ***** válasza:
97%
Én nem adnám oda sem anyum, sem az én kocsim kulcsát, szépen szoruljon rá a sajátjára. Ha nem akar tömegközlekedni, akkor egyszer csak muszáj lesz elkezdeni vezetni az új autóját, ha szép szóval nem lehetett rávenni... A muszáj nagy úr :D Amúgy azt nem értem, hogy ha ő maga is belátja, h nem a legjobb sofőrök közé tartozik, akkor miért nem egy megbízható márkájú, ám mégis öregebbecske, esetleg már itt-ott karcokkal elátottaz vett? Akkor nem kellene így féltenie...
2019. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%

Hagyjuk már, apám idén lett 71 éves, az elmúlt 15 évben online videókból megtanult fotókat szerkeszteni

Anyám 63, 53 évesen jogsit szerzett, mielőtt nyugdíjba ment tanárként dolgozott, megtanulta egyedül a eord és az excel használatát.... szóval ne kezdjük az idősek nem értenek a technikához szöveget, pláne, amikor nap-mint nap látom, hogy a huszonéves kollégák jó része képtelen egy eord dokumentum megszerkesztésére vagy egy email visszahívására, vagy egy szum függvény beírására az excelbe, műszaki végzettségűek is!!!

Szóval nem a kora itt a fő peoblèma

2019. nov. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
94%
Férfi climax, kapuzárási pánik. Ne adjátok oda neki a ti kocsitokat. Majd túl lesz rajta.
2019. nov. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

"Amúgy azt nem értem, hogy ha ő maga is belátja, h nem a legjobb sofőrök közé tartozik, akkor miért nem egy megbízható márkájú, ám mégis öregebbecske, esetleg már itt-ott karcokkal elátottaz vett?"

Amiért megveszi minden évben a legújabb iPhone-t, hogy aztán telefonálásra használja csak... :D Mert imádja kifele mutatni, hogy neki aztán van pénze, közben meg elmebeteg módon félti az utolsó alsógatyáját is.

2019. nov. 11. 16:52
 9/35 anonim ***** válasza:
37%
Mutass már egy fotót erről a csodálatosan különleges autóról, mert nagyon kíváncsi lettem. Rendszámot takard ki!
2019. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Nem fogom fotózgatni, aztán feltenni a netre, ne haragudj.
2019. nov. 11. 17:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!