Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg apámnak,...

Hogyan mondjam meg apámnak, hogy adjon nekem több szabadságot?

Figyelt kérdés

Nem olyan egyszerű a helyzet, mert egy éve váltak el szüleim. Anyám megérti, hogy hagyjon engem elmenni egyedül helyekre, de apám kérlelhetetlen. Amikor nála vagyok, akkor sosem enged el sehova, de bárhova ahova neki kell mennie, mindig magával rángat. Konkrétan még a karácsonyi vásárba sem enged elmennem a haverjaimmal, pedig már apámmal is voltam. Még az élet sok területén egy 3 éves szintjére korlátoz.

Hogyan magyarázzam el neki, hogy szeretnék több szabadságot az életemben, úgy, hogy ne sértődjön meg?


16/f



2019. dec. 18. 06:54
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
"apa már nagyfiú vagyok szeretnék elmenni dolgozni hogy megkeressem a szórakozásra a pénzt, hiszen nem várhatom el hogy ti fizessétek, viszont ha én keresem meg, szeretném kérni hogy több szabadságot kapjak. Pontosan tudom hogy nem várhatom ezt el csak úgy, ezért tennem is kell, ezért januártól diákmunkázni fogok.
2019. dec. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Bocs, elírtam, csak 15/f

Így még diákmunkára nem mehetek el. A szüleimtől pénzt sosem kérek, ha mégis megtenném szerintem felpofoznának.

2019. dec. 18. 07:07
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerű. Ne menj apádhoz, maradj anyádnál és meg van oldva. Majd rájön, ha már jó ideje nem látott.
2019. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

1


Hagyjad már ezt a diákmunka mániát... egy 15-16 éves gyerektől elvárnád, hogy tartsa el kb magát? Nyáron oké, el lehet menni, de ilyenkor decemberben iskola van és a tanulás a dolga egy gyereknek. Normális szülő meg nem zsarolja pénzzel a gyerekét... kerdező apad félt téged, de ez már nem normális, próbálj beszēlni vele, hogy anyád is elenged és ha hajthatatlan, akkor tényleg hanyagold egy kis időre, mert nem börtönbe mész hozzá.

2019. dec. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3%

Az édesapád kevésbé ismer téged és szinte minden családra igaz,hogy az édesanyák jobban ismerik gyermeküket.

Ha osztálytalálkozó,iskolai programok, netán osztály kirándulások,mozi,színház,nyári tábor lehetősége merült fel,akkor arra az anyukád engedett el.

Sajnos várnod kell amíg apukád nemcsak meggyőződik arról,hogy nem kell felügyelet hozzád.

Neki új szerep a veled való törődés,ami hosszabb ideig tart mint korábban.

Mondd el neki,te nem akarod becsapni,de szeretnél ide-oda elmenni.Nem akarsz hazudni,hogy anyukádhoz mégy és közben máshol kötsz ki!

Szükséged van a te korosztályoddal beszélgetni,számítõgép programokat megismerni.

Mi fog történni amikor továbbtanulsz és ezt a lakóhelyedtől távol teszed?

Olyan mintha féltene téged az apukád minden rossztól!

Bizonyosan nagyon szeret téged!

2019. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Rodi91 ***** válasza:
Szerintem közöld vele,hogy ha nála ez a helyzet,hogy ennyire bekorlátoz akkor nem fogsz menni hozza,hanem anyukádnál maradsz.
2019. dec. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Hihetetlen, mennyi proli jár erre az oldalra! Persze, 15-16 évesen diákmunka! Jó, hogy nem már az 5 éves óvodás is tartsa el magát. A proliknak egyszerűen nem lenne szabad megengedni, hogy internetezzenek! Csak a baj van belőle úgyis!
2019. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy azért bem enged hogy adssig is vele legyél? Elvaltak, ritkan lát, bantja csak hülyén fejezi ki.

Ha meg szimplán ilyen volt eddig is, akkor kerek perec meg kell mondani neki hogy ez zavaró.

Az 1.- nek, komolyan 15 évesen csak akkor mehet valahova ha diakmelozik? Normalis vagy? Egy karácsonyi vasarba akkor mehet el ha ledolgozik előtte x órát, vagy hogy..döbbenet. még a végén vesz magának valamit 1000 ft ért..

2019. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!