Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a ruhanemű ajándék...

Szerintetek a ruhanemű ajándék egy 3-15-ig éves gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nemtől függetlenül.

Gondolok itt pizsamára, bugyira, zoknikra, pulcsira, ruhára, stb.

Mi gyerekkoromban eléggé csórók voltunk, de soha nem ilyesmit kaptunk az ünnepeinkre (karácsony, szülinap), mert egy gyereknek az természetes, hogy van rajta bugyi, zokni, vagy cipő. Szerintem ez nem ajándék!

A családban az egyik nagymama mindig ilyesmit vesz és akkora cécóval adja át, mintha a Kohinoor gyémántot adná.

Hozzáteszem, nagyon jó anyagi helyzetben van, nem a pénz hiánya a motiváció.

Nagyobbaknak már lehet ajándékozni egy-egy különlegesebb, drágább darabot, de azt is inkább a gyerek válassza ki, mert nem valószínű, hogy a nagymama ízlése szerint szeretne öltözködni.

Nyugodtan mondjátok meg, ha én látom rosszul, mert akkor átértékelem a véleményem!


2019. dec. 25. 08:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem lehet megmondani másnak, mit adjon. Ő ezt szereti adni, ennyi :) lehet a boltokban nézelődve már jó előre kinézi, megveszi nekik.

Amúgy mi elég csórók voltunk és én örültem, mikor karácsonyra egy szebb bakancsot, pulcsit kaptam. Felnőttként meg zoknimániás vagyok, tehát az mindig jó ajándék nekem! 🤣 Idén testvéremnek egy drága pukcsit adtam és táskát, tavaly meg mamámnak vásároltunk be (kis faluban lakik, nem igazán van a kínain kívül vásárlási lehetőség). Én ruhát Felnőttként már nem szeretek kapni (folyton ingadozik a súlyom, így sokszor nem jó rám) és a rokonok ezt tiszteletben tartják.


Közeli rokonom kislánya most lesz 2 éves, én is ruhát adtam neki karácsonyra, előtte szülinapra meg tili toli könyvet, de ők pl a családon belül megbeszélik, hogy ki mit vegyen (nem kötelező, csak ajánlás) a kisgyereknek (könyvet, építőt, fejlesztő játékot) és ez szerintem teljesen rendben van.


Na szóval arra akarok kilyukadni, hogy jövőre pl a nagyobbakkal beszéld meg, hogy szeretnének e valami nagyobb/különlegesebb/nem ruha ajándékot és mondd el neki is, hogy a gyerekek mit néztek ki, hogy esetleg beszáll e abba az ajándékba. Ne legyetek restek, beszéljétek meg. :)

2019. dec. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%
3 évesnek nem, de egy 15 évesnek lehet az ha vágyik valamilyen márkás cipőre,farmerra és azt megkapja. Kínaiban vásárolt bugyi nem ajándék.
2019. dec. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
16%
Nem. A gyerek az gyerek, a gyereknek pedig játék kell. Ruhaneműt vegyen neki máskor. Miért rontja el a gyerek karácsonyát? Nem mentség arra, hogy ő öreg, az csak kifogás.
2019. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekfüggő.

Az én gyerekeim egy kedvenc mesefigurás pulcsinak nagyon tudnak örülni.

10+ korban már jobban szeretnek öltözködni, és értékelik a márkás, igényes darabokat.

Idén egy kezeslábas, szőrös pizsamával is sikert arattunk a 12 évesnél.

Az ilyen bugyi-zokni-sapka kategória szerintem se ajándék.


Másrészt: az is természetes, hogy a gyereknek játéka is van, ami korának és érdeklődésének megfelelő. A márkás, drága ruha pedig rengeteg családban nem természetes, pedig a gyerek vágyhat rá.


Ezért írom, hogy gyerekfüggő.

2019. dec. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%

Bugyi/fehernemu az egy kulon kategoria, nemtol es kortol fuggetlenul sohanem adnek ajandekba senkinek foleg nem karacsonyra (es akinek egy csopp esze van az egyetert ezzel).


Mas ruhadarab szerintem igenis szamithat ajandeknak, pl. a batyamnak oriasi a barati tarsasaga, akik egesz evben oriasi mennyisegu ajandekkal latjak el a kislanyat, kerdem en, mi ertelme meg egy jatekot venni, ha igy is a cuccok 90 szazaleka egy dobozban van ( ki sincsenek bontva es soha nem volt hasznalva).


Ugyanugy el kell fogadni, hogy vannak akik nem engedhetik meg anyagilag, hogy jatekot vegyenek, igy ugy vannak vele, hogy ahelyett hogy inkabb maradnak valami ruhanemunel, mint egy jateknal, amit karacsony kozeledtevel aranyarban mernek ( foleg azokat, amik amugy tenyleg jok).


Olyanok is vannak (foleg idosebb korosztaly) akik jatek nelkul is felnottek valahogy, es ugy vannak vele, hogy a gyerekek eleg kreativak ahoz, hogy eljatszanak barmivel, ahelyett hogy a legdragabb szirszart kelljen havonta megvenni. ( ebben van igazsag).


Nekem abbol van elegem, hogy az emberek kepesek megszolni a masikat azert mert az ajandek nem eleg jo vagy masra szamitottak.

Az ajandekot megkoszonni illik es orulni neki.

A gyerekednek is ertelmesebb gondolkodasmodot tanitassz azzal ha pl. egy pulcsit kap ajandekba : Nagyon kedves volt Kati nenitol, hogy egy ilyen szep es meleg pulovert adott ajandekba.


Szamomra az egyetlen egy elfogadhatalan dolog az ajandekozassal kapcsolatban az, ha valaki feltunoen igazsagtalanul ajandekoz.

Pl egyik gyerek kap egy egyszeru pulcsit, a masiknak meg felajanlja a nagyi, hogy kifizeti a jogsijat.

Na ez elfogadathatatlan!!


Az en csaladomban 2 eve be van vezetve, hogy senki sem kap semmit.


Na errol ennyit!

2019. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
16%
Nem esett még le, hogy a Karácsony egy csapda?
2019. dec. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

Egy 15 évesnek egy extra darab lehet az, ha direkt azt kéri.

Nálunk a ruha általában nem számított ajándéknak, kivéve egy családtagot - szóval ez teljesen ember- és ruhadarab függő.

Az alapruhadarabokat én nem tartom ajándéknak, de sokan igen, ez megszokás kérdése.

2019. dec. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
38%
Pedig az is ajándék, és szomorú, hogy sokan ezt maguktól érthetőnek veszik. Az igaz hogy jobb ha a gyermek választja ki, vagy segít a szülő, mert ők ismerik jobban a gyermek ízlését, és tudják, milyene van otthon.
2019. dec. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Ami szukseges, az nem ajandek. Az ajandek az, ami extra. Tehat pl a gyereknek kell cipo, akkor veszek neki cipot. Ha kitalálja, hogy ő szeretne másikat is, amire szüksége ugyan nincs, de tetszik nekik és teszem azt a felett az értékhatár felett van, amiért én cipőt szoktam neki venni, akkor az ajándék lesz.
2019. dec. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
97%
Az én húgom is nagyon örült az új pulcsinak, tudni kell, milyet szeretne. 5 éves.
2019. dec. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!