Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kell apa barátnőjének a...

Nem kell apa barátnőjének a kocsija, ebből miért kell családi balhét csinálni rögtön? Mi van, ha apa fejét telebeszéli?

Figyelt kérdés

Ősz végén-tél elején, ha minden jól megy, megszerzem a jogosítványt. Beszéltem már mamáékkal, és apával is arról, hogy kapnék karácsonyra egy autót, tatával már voltunk is megnézni az itteni szalonban és nagyon nagy szerelem már most. Tegnap velük vacsoráztam, kérdezték hogy megy a vezetés, mikor megyek forgalmizni és így jött szóba, hogy apa barátnője eladná az autóját... Egy régi Nissan Micra, belül tiszta műanyag, kicsi, kényelmetlen és nincs benne semmilyen extra. Ráadásul manuális váltós, amit nem szeretek, plusz két év múlva úgyis Budapestre költözöm, a fővárosban meg halál egy sima váltós kocsi. Ráadásul azt várja igazából, hogy apa fizesse ki neki, amennyiért ő eladná, csak erre megy ki az egész. Mondta, hogy milyen jó lenne nekem, igazi kis csajos autó, és ott ömlengett róla, pedig tudom, hogy ezer baja van már, meg tényleg nagyon "fapados", és lerendeztem annyival, hogy aha biztos, csak én nem ilyet szeretnék, majd mi intézzük. Erre meg kiakadt, hogy nekem semmi nem jó és hogy mit szólom le, ő csak nekem akar jót, és hogy neki még most, közel 40 évesen sem lehet olyan autója, amit én kinéztem, meg hogy ez mennyire felesleges nekem, stb. Kínos lett az egész, mindenki csak csendben ült és a végén mama mondta, hogy na ez még korai, meg úgyis előbb a jogsim legyen meg, és hogy apa barátnője most adná el az autót, nem akar ezzel várni még hónapokat, szóval ez így tárgytalan. Szóval ők is igazából nekem adtak igazat, utána is még ott maradtam velük, és mondták, hogy nem értik, minek szólt bele, amikor 1. külön kasszán vannak apuval, 2. neki semmi köze hozzám.


De most nem tudom, hogy mit csináljak, mert félek, hogy otthon apa fejét teledumálja, hogy nem kell nekem az az autó, amit szeretnék, és hogy jó az övé... Nem akarom hívogatni, mert azzal csak megőrjíteném. Valami ötlet, tanács, taktika? Anya szerint hagyjam most ezzel, meg ő sem hül.e, hogy vegyem egy több, mint 10 éves kocsit, aminek már minden baja van.



2019. aug. 17. 13:47
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk kezdő vezetőként neked is az extrák a legfontosabbak?

Régen "minden" kezdő Trabantot kapott, azt törhette kedvére.

Amúgy én sem helyeslem a barátnő viselkedését.

2019. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
81%

Nem állok ki a nő mellett,mert neki sincs igaza, de az autó az kiváltság,nem jog.

Ha telebeszéli a fejét,maximum azt kapod. A tinik nagy része alá még trabantot sem tesznek.

2019. aug. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
63%
Kicsit te is el vagy szállva. Juuuj, váltani kell 😊 miért, most autómatán tanulsz? Nekem nem kellett volna vadiúj autó friss jogsival. 3. autót lett új, magasabb kategóriás. De az is hülyeség, hogy rád akarja sózni a nő a saját kiszolgált autóját. Kettő között lenne az ideális megoldás, te válassz, de ne szállj el. Egyébként, ha most rögtön autómatát választasz, akkor sose fogsz megtanulni váltani.
2019. aug. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Tudok váltani, csak éppen nem szeretek... Ráadásul a családban az összes autó automata, szerintem sokkal jobb, kényelmesebb, mint a sima váltóval szórakozgatni folyton. Főleg majd Budapesten a dugóban, vagy a hegyen felfelé...


Amin én tanulok jelenleg az oktatómmal, az egy sima Skoda Fabia. Nincs benne semmi extra, és így is tudok vezetni, parkolni stb. De nyilván kényelmesebb a kulcsnélküli indítás, vagy az, hogy látod a képernyőn, mi van körülötted, telefonról állíthatod a zenét, és még sorolhatnám.

Azért meg nem kapnék autót, hogy "törjem nyugodtan". Olyan kell, ami biztonságos. Egy Trabanttal pl kevesebb esélyem van, hogy túlélek az autópályán egy balesetet, mint egy légzsákokkal felszerelt SUV-vel, amiben magasabban is ülök. Lány vagyok, nem sok közöm van az autókhoz. Nem is azért szeretnék, hogy törjem-zúzzam.

2019. aug. 17. 14:05
 5/49 anonim ***** válasza:
57%
Miért kell egy gimnazistának luxusterepjáró?
2019. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 Argloss ***** válasza:
19%

Ha nem akarsz balhét, akkor a megfelelő közlés mindig kulcsfontosságú.

Legközelebb ne úgy pattintsd le, hogy beletaposol az egójába, inkább hivatkozz a biztonsággal kapcsolatos felszerelésekre, kezdőként könnyen előfordulhat, hogy hibázol.

2019. aug. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
80%
Már hiányoltam a gazdag szülők elkényeztetett gyereke kérdést. Mostanában nem olvastam ilyet.
2019. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%
Jól értem, hogy te most egy vadiúj, automata váltós, extrákkal szerelt SUV-t akarsz 17 évesen? O.O
2019. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:
Nem írtam márkát, most sem szeretnék konkrét típust, de egy Peugeot autóról van szó, szóval nem valami eszetlenül drága márkáról, amiről ordít, hogy mennyi lehetett. Szóval nem igazán a luxuskategória. :)
2019. aug. 17. 14:12
 10/49 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem neked az a legnagyobb bajod, hogy te új autót akarsz....Én is kb.októberben végzek a jogsival, ha minden jól megy, de eszembe sem jutna új autót vetetni(!) friss jogsival. Egyrészt szarul érezném magam, hiába nem lenne gond, másrészt az ember nem azalatt a 30 óra alatt tanul meg vezetni, és nagyon félteném az új autót. De hát ha a kishercegnőnek mindenképpen új autó kell....:)
2019. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!