Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a barátom...

Mit tegyek ha a barátom családjától napi szinten azt hallgatom, hogy szegények?

Figyelt kérdés
2 eve leegett a hazuk a szomszeduk miatt, mikor nem voltak otthon.. A szuleinek a nyugdija olyan keves, hogy nem eleg egy megelhetesre, a haz ujitasat a baratom fizetesebol csinaljak, emiatt a baratom el se akar koltozni alberletbe mert anyagilag nem tudna finanszirozni semmit, ezert naluk lakok, ugyanugy beleadok a szamlakba, veszem a mososzereket, oblitoket, tisztitoszereket mosogatoszert stb. Takaritasban is minnel tobbet probalok segiteni, meg fozesben is, sokszor a hozzavalokat is en vasarolom meg. Megis valahogy anyos reszerol jonnek a megszolalasai, hogy szegenyek, igy sajnalja a penzt egy uj bakkancsra ugy sajnalja.. Ahhoz kepest a lenor oblito fele arra megy el, hogy mikor felmos a felmosovodorbe azt ont meg a mosogatoszerbol is.. Meg a szurke ruhakat egyutt mossa a feherrel mert sporol a mosassal, en meg dobhatom ki sorra a feher ruhaim mert beszurkulnek, mar szoltam finoman erte de nem veszi a lapot... Mas ruhaknal meg berak 3db ruhat a gepbe es azt mossa ki egy oras mosassal..Meg a baratom testverenek a ruhait is athozza ide mosni amikor annak is van mosogepe es nem egyszer szolt, hogy nem kell athoznia a szennyest ide... Ahhoz kepest, hogy azt hallgatom, hogy nincs annyi penzuk az ilyen pazarlasnal elgondolkodok.. Karacsonyra vettunk nekik teli csizmat meg ruhákat azóta azt hallgatjuk az anyjától,hogy sajnálja azt a 10 ezer forintot a csizmára hiába nem ő fizette... Kicsit sokszor mar kellemetlen ez igy, de baratom nem akar elkoltozni mert, hogy egy alberlet mellet nem tudna rendesen a szuleit segiteni meg a hazhoz valo dolgokat megvenni es pluszban mellette megelni..
2019. dec. 26. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Költözz el!
2019. dec. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Gondold meg, hogy kell-e a barátod így is, családostul - vagy inkább lelépsz. A saját döntésed kell, hogy legyen, nem az övé.
2019. dec. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Én nem akarnám így élni le az életemet. Te igen? Ide szeretnél majd gyereket vállalni? Gondold végig kérlek.
2019. dec. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Vegyetek ki ketten egy szobát, rezsivel együtt meglenne fejenként 50 ezerből.
2019. dec. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Oké, a barátod soha a büdös életben nem fog onnan elköltözni. Választhatsz, hogy vagy maradsz és az egész életed a szüleinek a megsegítéséről fog szólni vagy elköltözöl és megalapozod a SAJÁT életed, ami most indul be.


Fiatal vagy, 1000 lehetőséggel. Ne cseszd el már az elején, mert éveket fogsz elpazarolni a semmire.

2019. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Fejőstehénként éltek majd, semmitek sem lesz, rajtatok fog élősködni az egész család. De neked biztos jó, ha maradsz. A barátod nem tédeg fog választani, vagy vállalod, hogy kiszipolyozottként élsz te is, vagy elhagyod őt is.
2019. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom nincsenek jó helyzetben ha leégett a házuk de sajnos vannak emberek akik messze nincsenek olyan rossz helyzetben mint amennyit panaszkodnak. Pl a hazunkbam jóba vagyok egy nénivel. Egy darabig nekem is kellemetlen volt hogy ha a boltból jöttem mindig mondta hogy de jo nekem hogy teli van a szatyrom. Volt benne kb tej, kenyér, krupli meg alma. Nem libamajpástétom. Folyton mondogatja ennyire meg annyira nincs pénze. Aztám utána számoltam a dolgolnak. A fiával ŕl akinek műszaki végzettsége van neki meg nyugdijja de tanít is mellette és akkora a lakásuk mint az enyém én meg bérminimumból élek. Akkor most miért nincs pénze semmire? Azért mert nem tudja beosztani. Olyan marhaságok miatt mint ami nálatok megy. Nem kéne magadra venni. Ez az ő problémájuk. Beleadod a részed és kész. Ha segíteni akarsz beszelj a paroddal a hatékonyabb mosásról és öblítő hasznalatról. Nem tudom neked jut e pénzed magadra miattuk. De nem kötelező mindent felaldoznod. Nem vagytok házasok. Majd ha azok lesztek akkor a te csaladod is lesz. Ettől ne érezd rosszul magad. Nem a te dolgod kihúzni őket a bajból. Attól hogy semminek nem tudnak örülni és folyton sajnaltatjak magukat pedig semmi nem fog változni. Én is voltam nagyon rossz helyzrtbrn anyagilag de sosem nyávogtam senkinek. Mert szerintem ez ciki. Inkabb azt neztem hogy tudnék kimaszni a szituból és silerült is. Ha kaptam valamit meg örültem. Sosem értettem az ilyen embereket akik másoktól varjak hogy megoldjak az életüket
2019. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szomszédnak vagy a biztosítójának ki kellene/kellett volna fizetni a házukban okozott kárt, ennek érdemes lenne utàna járni.

Azzal nem tudsz mit csinàlni, hogy a szegènysègüket hallgatod egész nap, sajnos akit ehhez hasonló trauma ért annál gyakran fordul elő, hogy bizonyos tárgyakhoz társítják a szegényseg fogalmát, emiatt arra sajnálják a pénzt. Megtapasztaltam ezt én is amikor dolgozni kezdtem egy szegény gyerekkor utàn, és csak a saját akaratomból tudtam túljutni rajta.

Sokkal aggasztóbb, hogy az "anyóst" nem èrdekli a gyerekei akarata és mindenbe belenyúl, makacs és a leírásod alapján nem lehet vele szót érteni.

Én nem úgy làtom, hogy ebben a törtènetben bárki is akarnà a vàltozàst rajtad kívül, ha beszélsz erről a pàroddal és azt mondja nem tud változtatni a helyzeten egy kicsit sem, akkor mérlegelned kell, hogy akarsz-e így ebben a kapcsolatban maradni. (èn nem akarnék)

2019. dec. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott hogy ha nem vagytok hazasok akkor nem az anyósod és nem is a te dolgod megoldani az anyagi problémáikat. Egyik füleden be másikon ki. Ha ennyire nincs pénz akkor mondjuk nem értem miért a lenor öblítőt veszitek. Felmosni tökeletes a 200ftos is. Én olyat használok mosáshoz is. Jó illatta van nem rosszabb mint ami 6szor annyiba kerül. Ruhákat is lehet tukálóban venni. Ennyire nem állok rosszul anyagilag. Talan pont azért mert 200ftos árom veszem a ruhákat. Mielőtt jönne a megjegyzés mind egyedi, szép és sokuk még márkás darab is. Mindenki addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér.Azt sem értem miért a párod anyja mossa a ruháidat? Nem tudod összegyűjteni a vilagosakat és kimosni te? Vagy venni egy doboz színfogót? Ha velük élsz az sajna alkalmazkodással jár. Ha a mamával mosatod a ruhadat meg ne várd hogy a te igenyeid szerint tegye. Az örökké panaszkodás barmiért van gáz. Ha nem bírod a közeget sajnos tényleg mérlegelned kell jó e így neked élni.
2019. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Költözz!

Párod meg majd választhat, hogy vagy te, vagy a szülei... keciség ilyen helyzetbe hozni a másikat persze, de ki kell szakadni ebből a helyzetből.

Nem sajnálnám a helyedben, ha erre rámenne a kapcsolat is. Ideje lenne átgondolni, hogy mi a fontosabb. Vagy talán az anyjával akar családot alapítani?? 😃

2019. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!