Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire igaz hogy a legtöbben...

Mennyire igaz hogy a legtöbben ha szegények is, de a felmenőktől úgy is drága ingatlanokat örökölnek, szóval nem kell aggódni?

Figyelt kérdés

Mi a húgommal ketten vagyunk. Ő cukrász, én bankban dolgozom ügyintézőként, 25 év alattiak vagyunk, mindketten 200 alatt keresünk. Diplomája a családban senkinek sincs.


A 4-ből még 3 nagyszülőnk él, plusz szüleink, akik mindketten egykék, a közvetlen családban egyedül vagyunk "gyerekek".


Nulla adóssággal:

-Szüleink 3-szobás jó elhelyezkedésű tégla (nem panel) lakása kb 8-11 millió

-Nagyszüleink kétszobás családi háza, kb 10 millió

-Nagymamám 2,5 szobás tègla (nem panel), belvárosi lakása, talán 10 millió körül (plusz-mínusz 1-2 millió)

-Nagymamám garzon panelje, amit albiba szokott kiadni kb 5-6 millió

-Keresztmamám (nagymamám gyermektelen húga, apukám nagynénje), egy háromszobás ház tulajdonjogának felével, ami (a fél) ér legalább 5-6 milliót.


Jó most lehet ez kicsit sok rokon az átlaghoz képest, de ahogy mondtam Magyarországon szinte mindenki számíthat sokmilliós öröklés(ek)re a felmenők halála után, mert a saját tulajdonú ingatlanok száma eszetlenül magas.

Tudjátok ti is: A tulajdonlási ráta valami 80-90%, a gazdag nyugaton is nagyságrendekkel kevesebben élnek albiban. Képzeljétek el hogy Angliában a 60 év felettiek majdnem fele albérletben lakik, de nem szegénység miatt. De ez csak egy példa volt.


Most is egy öreg nénike lakásában laktunk lakótárssal albérletben egy évet, aki otthonba költözött és meghalt tavasszal. Úgyhogy a két (amúgy szegény, nem sokat kereső) gyereke eladta az örökölt lakást össz. ilyen 12-13 milláért, felezve.


2017. jún. 20. 18:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Erre alapozni az életed azért elég merész.
2017. jún. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
Beszivtal a porcukorbol vagy mi?
2017. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy nagyanyám van, neki van egy harmadrész ingatlana, amire apám igényt tart (elvált szülők), értéke legyen max 5 millió, de szerintem eladhatatlan; szülőknek van egy ~15 milliós ingatlanuk hitellel terhelve, de még mindkettő 60 alatt van, szóval én 30 éves fejjel aztán leshetem, hogy bárkitől is bármit örököljek a köv 10 évben..

Persze nem panaszkodok, mert elég jól keresek, de ha házra nem kellene gyűjtenem, az elég sokat segítene.

2017. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja.. örököl majd egyszer az ember. Apukám 50 éves és SZERENCSÉRE még élnek a szülei, sőt a nagymamája is. Képzeld el, ha az örökségre várt volna...


Iszonyat nagy ostobaság, amit leírtál.

2017. jún. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%
Hogy lehet valaki annyira számító hogy még meg se haltak a szülei/nagyszülei de már azt számolgatja mennyit fog örökölni?
2017. jún. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem tudom.


Nálunk anyai ágon a potenciális örökséget "önként beadományzoták", vagyis államosították. Maradt 1 darab tanyaépület, amit a nagynéném örökölt (elvileg anyám ki lett fizetve).

Apai ágon 1 darab falusi ház volt, ami eladásra került, és így lett a kettőjük "örökségéből" szüleimnek 40 éves korukra egy saját tulajdonú családi házuk.


Már egyik nagyszülő sem él. Én saját jogon vettem házat (egy nagyon kicsit, de tehermentesen).


Az az állapot, hogy nálatok sok az egyke a felmenők között, az örökség szempontjából egyszerűvé teszi, mert kevesen fognak valóban sokat örökölni. A többségnél azért van legalább 1 testvér.


Viszont ez a ritka eset. Legalább mindenkinek volt józan esze és nem kótyavetyélte el a vagyonát, mint több más helyen... Nem, nem szinte mindenki számíthat, sőt, inkább csak kevesen vannak, akik így kalkulálják, és így is jól járnak, ahogy te.



Elképzelem, hogy angliában a 60 év felettiek majdnem fele albérletben lakik. Közben viszont volt szerencsém kintlétem során beszélgetni egy ilyen idős hölggyel, és elmondta miért is:

Mert az önkormányzati városi (nem London) lakásáért hetente kifizet 49 fontot. Vagyis havi ~75.000 Ft-ért bérli a 1,5 szobás ingatlant. A nyugdíjához képest ez bizony bőven elhanyagolható. Az ingatlanok ára viszont olyan, hogy még az ő fizetésükből is fél életüket törlesztéssel töltenék, ha nem az egészet.



Ez az egész öröklési dolog leginkább attól függ, hogy -amit persze meghagytak az államosítások során- mennyire tudja megbecsülni az ember amit a szülei-nagyszülei megszereztek. Mennyire gondolja úgy, hogy ezt most bizony el kell adni és elkölteni pl. egy drága utazásra (ami ugyan nagyszerű dolog, viszont ha csak így telik rá valakinek, akkor inkább ne tegye).

Ha egy családban generációról generációra a tékozlás a hagyomány, akkor ott kevésbé valószínű a felhalmozott vagyon.

2017. jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

1:


Bocsi, ha félreérthető voltam. Nem cigánykodni akarok, vagy erre alapozni az életemet.


NEM ARRA SZÁMÍTOK HOGY EZEKBŐL LESZEK GAZDAG.


Egyszerűen csak tudom mi a helyzet. Most is tanfolyamra járok, továbbképzem magam, szeretnék a ranglétrán feljebb lépni.


De elfekvőben akkor is ott van fejenként 20 millió kb ilyen 20-30 éves távon.

Szerintem alszent bu zi az a válaszoló, aki ezt számító viselkedésnek nevezi. Az meg hogy mi mennyit érhet, nem én kalkuláltattam ki értékbecslővel.


Hogy mondjam még? Te aki ezt olvasod: Mihez kezdenél most hirtelen 5 vagy 10 vagy 20 millió forint kp-val? Nyilván ha már van másik száz millád, nem változtatna, de tegyük fel nincs sok megtakarításod

2017. jún. 20. 18:36
 8/31 anonim ***** válasza:
56%

Én vennék egy lakást Budán és kiadnám. Ha kell tennék hozzá, ha kell hitelt vennék fel.


Egyébként az első kérdésre válaszolva a mi szüleink is egykék, ezért nálunk is nagyjából úgy alakul, mint nálatok.


Én úgy gondolom, hogy feladatom a családi vagyon szaporítása, így akkor sem elégednék meg egy lakással, ha most rögtön kapnék egyet. Nálunk szokás, hogy minden generáció tanultabb és többet halmoz fel, mint az előző. Nem szeretném megszakítani.

2017. jún. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

Ööö.. egyáltalán nem igaz! Mi van azokkal, akiknek a felmenői albérletben laknak? Utánuk nem örököl az ember semmit, legfeljebb egy marék hálóinget meg egy '80-as évekből származó porszívót. :D

Arról nem is beszélve, hogy ha van is ingatlan a birtokában a szüleidnek, azt jó esetben nagyon-nagyon későn fogod csak megörökölni, mert hosszú ideig élnek a szüleid. Ha ők elélnek mondjuk 80-90 évig, te meg leszel akkor mondjuk 60 vagy 70, akkor már lényegében leélted az életed anélkül, hogy örököltél volna. Valószínűleg addigra már magadnak is megteremtetted a saját lakást/házat, tehát nem arra fogsz várni, hogy mikor halnak már meg és öröklöd meg az övékét...

2017. jún. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem igazán igaz. Vagy nem igazán tudsz vele mit kezdeni. Azért jó esetben nem fiatalon hunynak el a szülők. Sok ismerősöm már hatvanon, hetvenen túl volt, mikor a szülei meghaltak. Gondolom, nem eddig szeretnél várni, hogy megoldódjon a lakhatásod.

Egyébként meg nem mindenki számíthat örökségre, mert sokan nem rendelkeznek saját tulajdonú ingatlannak. Vagy pl. az sem sokat ér, ha 3-an örökölnek egy darab ingatlant.

2017. jún. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!