Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok a hibás? Szüleim...

Én vagyok a hibás? Szüleim szerint igen. Szerintetek?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok.


Állandóan azt vágják a fejemhez, hogy miért nincsenek barátaid, barátnőd. Amikor 15 éves voltam, akkor lehetett 2 párkapcsolatom. Egyik lány sem tetszett a szüleimnek, megakadályozták, hogy ismerkedjek velük. Az egyik lánynak a szülei alkoholisták voltak, és hogy ezzel lenézném a szüleimet, hogy olyan lánnyal jövök össze, ahol rendetlenség van, és hogy alkolohisták a szülei. A lány nem tehet róla.

Másik lány cigány lány volt. Az anyukám nővére avatkozott közénk, aminek semmi köze nem volt ehhez. Azért avatkozott közénk, mert hogy a szüleim nem tudták megakadályozni, parancsolni nekem, hogy ne találkozzak a cigány lánnyal, és feltettük az internetre, hogy kapcsolatban vagyunk, és ezt az anyukám nővére meglátta, és ebből lett egy óriási balhé.

Az unokatestvéremnek van cigány barátja. Ez jólvan, ez okés, a saját lányának nem tudott parancsolni, de én nekem tudott, érdekes szitu. És van közös gyerekük, ez okés, elfogadták a lány szülei. A férfinek alig van munkája. Néha dolgozik, néha nem. Az jólvan?


Tegnap megint balhé volt ez végett, mert mindig azt vágják a fejemhez, hogy miért nincs barátnőd. Miért? Erre ezt mondtam, mikor lehetett, akkor nem engedtétek. Hogy ide a házba cigány lányt nem hozok, és olyat sem, akinek a szülei alkoholisták. Múltkor azt vágtam az anyám fejéhez, hogyha lesz barátnőm, nem mutatom be nekik, és már a házból küldött el. Hisz akivel szerettem volna, megakadályozták. És erre mondtam, az unokatestvéremnek lehet cigány barátja? Hogy ő rendes, dolgozik. És az én cigány barátnőm miért nem lehet rendes??? Csak az övé rendes? Nem tudják elfogadni a szüleim a cigány lányt, vagy olyan lányt, aki rossz családból van. A lány nem tehet róla, hogy ilyen és olyan szülei vannak, vagy hogy cigány. Ők is emberek.


Van pénzem, vettem új autót, boldog vagyok szerintetek? Tévedtek. Hogy most már mindegy, hogy milyen lánnyal leszek, de hogy cigány lányt a házba nem hozok. Most is egy cigány lánnyal kavarok munkahelyemen, van gyereke, és szeretné, hogy bemutassam a szüleimnek őt, ha úgy alakulna köztünk a kapcsolat. Most mit mondjak neki erre? Hogy a szüleim cigányok ellen vannak? Azt mondták, hogy ne legyen cigány barátnőm??? És ha lenne egy cigány lánnyal gyerekem, akkor mi lenne? Kidobnának a házból azt mondta az anyukám, hogy ide nem jövünk, mehetünk a péróba.



Most hogyan lehet így beszélni??? Hogy ő megsértődött, hogy azt mondtam neki, hogy nem mutatom be a jövendőbeli barátnőmet nekik? Ez igaz. Soha nem tudták elfogadni akármilyen lány is volt nekem. Most ha lenne barátnőm, cigány lánnyal, vagy szegény családból akkor mi lenne? Kidobnának a házból, mehetek a lányhoz lakni.


Mikor 15 éves voltam, akkor ismerkedhettem volna lányokkal stb, csak mindig azt mondták, hogy ne menj ide, ne menj oda, mert megvernek, leütnek.


Hogyan legyen így önbizalmam? Ha lenne cigány lány, vagy akármilyen lány, mit mondjak a lánynak, miért nem mutatom őt be? Mert tudom, hogy soha nem fog nekik beülni egy lány sem, és nálunk nem tudnánk lenni, nincs itt elég hely. Esetleg hozzája mennénk lakni, vagy szállódába.



Mi a véleményetek erről az egészről?


2019. dec. 26. 17:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
92%

"Hogyan legyen így önbizalmam?"

Úgy, hogy felnőtt ember létedre elköltözöl, és eltartod magad - attól majd megjön az önbizalom.

2019. dec. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De nincs annyi pénzem ahhoz, hogy egyedül külön költözzek.
2019. dec. 26. 17:51
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
Engem nagyon érdekel a szitu, hogy tudta anyukád nővére elintézni (aki nevelésben számodra senki, semmi joga parancsolni) hogy mégse jöjj össze a csajjal. A legtöbben úgyis azt fogják írni költözz el.
2019. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az a véleményem, (bár nem ezt akarod hallani) hogy ha csak és kizárólag az említett két lány volt az egyetletlen esélyed-ráadásul 15 éves korodban-akkor azért veled is van probléma. Hidd el,15 évesen azok nagy eséllyel csak gyerek/tini szerelmek lettek volna, és abból már semmi se lenne. Ugyanúgy sírnál itt, hogy nincs senkid
2019. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
Add el az autódat és költözz albérletbe, olyan barátnőd lehet, amilyent akarsz.
2019. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

17:50 Úgy tudta elintézni, mert ordibált velem, hogy ne írjak vele, megmutattam az összes chatet vele amiket írtunk. Szüleim ki akartak rúgni a házból.


17:52 Nem érted??? Miért lenne velem probléma??? Miért ne lennénk együtt??? Miről beszélsz???


17:53 lízingre vettem. Ha összejönne valamilyen lánnyal a kapcsolat hozzája mennék, vagy hotelbe.

2019. dec. 26. 17:58
 7/30 anonim ***** válasza:
81%
Egy 15 évest nem lehet kirúgni a háztól. Az csak üres fenyegetés. Az meg hogy megmutatod anyukád nővérének a beszélgetésed irtógáz. Nem vagy te boldog. Gyáva vagy, és béna. Ki csinál ilyet önszántából jézusom.
2019. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
15 éves koromban komolyan gondoltam, hogy elküldenek a lányhoz. Most is azt mondják, ha cigány lányt hozok haza akkor nem enged miket be, nem fogadja őt el, egyszóval ellene vannak
2019. dec. 26. 18:11
 9/30 anonim ***** válasza:
87%

A lány részeges szüleivel kapcsolatban:

Régi közmondás: "Nézd meg az anyját - vedd el a lányát."

Nem törvényszerű, hogy a lány is alkoholista lesz, de ilyen példaképet látott a szüleitől, ezért nagy lehet a csábítás, de lehet, hogy éppen ez a rossz lesz neki a mementó, hogy ilyet ne tegyen. Én talán nem tiltottam volna meg az ilyen kapcsolatot a gyerekemnek.

Ami a cigány lányt illeti:

Ő is ember. Ha nem élősködő, hanem becsületesen dolgozó, jóravaló a családja és ő maga is, akkor nem vetném el. Nagyon sok jóravaló, becsületes cigány családot ismerek. Sok híres művész is van a magyar cigányok (divatos szóval: romák) között. Érdekes az unokatestvéred esete az anyjával. Tipikus "amit szabad Jupiternek - nem szabad a kis ökörnek" esete, habár itt még Jupiterről sem beszélhetünk.

Ami a mostani cigány barátnődet illeti:

Ha bemutatod a szüleidnek, mert barátkozni akarsz vele, jól gondold meg, hogy ehhez (és a gyerekéhez) mit szólnak majd a szüleid. Bizonyára nem helyeslik. Férjnél volt már és úgy született a gyerek? Ki hibájából váltak el? Bízol abban, hogy veled nem fogja ugyanezt megismételni?

Megjegyzem, hogy vannak olyan lányok is, akik nem alkoholista vagy cigány szülők gyerekei... Így a szüleid igényeinek is eleget teszel...

2019. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

Figyu, Haver!

Ne mutass be semmi nőt otthon.

1. Az anyád, az az anyád.

2. FELNŐTT vagy.

3. Anyád nővére egy senkiházi a neveltetésedben.

4. Te bactad el ott, hogy nem olvastál be annak a banyának akkor és ott, amikor lehetett.

5. Ne érdekejlen a biznisz. Ilyen kocsi ide vagy oda, ha kell a pénz, add el a járgányt, ésenj belőle albérletbe!

2019. dec. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!