Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ilyen gyermekkel?

Mi a teendő ilyen gyermekkel?

Figyelt kérdés

A 7éves kislányom azt hajtogatja hogy ő árvaházba akar élni, hiába mondom hogy ott borzasztóak a körülmények, és olyanok vannak akiknek nem élnek a szülei.


Szegényebbek vagyunk, de azért sok dologra van még pénzünk.


2019. dec. 27. 21:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%
Ne vedd komolyan, valószínűleg tényleg csak látott egy filmet, amiben jó szórakozásnak tűnt árvaházban élni. Majd elfelejti.
2019. dec. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
63%
Még mindig oda akar menni?
2020. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
Árvaházak már nincsennek. Gyermekotthonok vannak. Én magam ott nőttem fel. Az erőszak és hasonló rossz hírek azért nem minden intezményre igaz. Ott ahol az igazgató erős kezű ott az alkalmazottak is olyanok akik vigyáznak a gyerekekre. Én kifejezetten egy nagyon szigorú intézményben nevelkedtem ahol a szempillaspirál is bűn volt!18 évesen is! Nem bánom, ilyen nevelést még otthon sem kaptam volna!Nem volt erőszak semmi hasonló nem történhetett meg ebben az intézményben. Ha bármilyen ilyen helyzet is kialakult akkor mimdenki az igazgatóiba végezte három pofonnal és utána egy mindenkiért mindenki eggyért alapon ment a büntetést! Onnan emberek kerültek ki! Csak hogy szétoszlassam a sztereotípíákat. Sok mindent mesélhetnék még de elálmosodtam. Jó éjt! 😊
2020. jan. 2. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó voltam! A gyermekkel beszélgess próbáld kideríteni mi zavarja otthon! Mi tetszik az ilyen otthonba neki! Hol hallotta? Stb. Lesz megoldás, biztosan!
2020. jan. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Fruzs33 ***** válasza:
90%

Én 11 évesen kerültem gyermekotthonba.2012 február 29-én szökőévkor. Most lesz 8 éve.(nem csak a szökőnapokat számolom) 2 nap maga a pokol volt bent,drogosok,és egyéb gyerekek voltak ott. Kaptam 1 pofont a drogos csajtól,mivel nem adtam neki oda a kechup-ot vacsoránál.

A nevelő közbe akart lépni,őt többször hasba rúgdosta.

A nevelő tett feljelentést anya nem,mert úgy gondoltam,hogy nem szükséges nekem is.Így is a drog neki elég nagy probléma volt.(később hívták fel anyát ezzel a kérdéssel)

Másnap egyből behívtak a nevelőibe a gyermekotthon vezetőjéhez.

Nevelőszülőt ajánlottak,mert hogy ott jobb lesz.

Én naívan el is hittem.

Én rosszba viszem a 8 éves Andit.

Pedig nem vittem rosszba.

Csak csúnyán beszéltem már akkor is.Még tanítgatott engem Juliska néni(megváltoztatom a neveket),hogy miket mondjak csúnya szavak helyett.

Egyre több hazugságot összeszedtek,ami nem volt igaz.

Megkaptam a komoly nevelőszülőt április 18-án.Vilma néni nagyon szigorú nevelőszülő volt,még vert is engem.Sokat sírtam,sokat szenvedtem.

2014 januárjáig.

Hazakerültem.

Akit érdekel,folytatom privátban a történetet,mert van folytatása.


Igen,az is lehet,hogy látott egy árva házas filmet,vagy sorozatból pár részt (Marichuy)

A gyermekotthont nem kívánom neki sem.

Oda nem a jó kislányok,meg a jó kisfiúk kerülnek.

2020. jan. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
79%

8 vagy 9 évesen farsangon utcalánynak akartam öltözni.... talán mondanom sem kell, hogy nem voltam.tisztában a szó jelentésével :D

Onnan jött, hogy a Tom Sawyer v a Huckleberry Finn kalandjaiban utcagyerekek is szerepeltek, akik nagyon vagány, belevaló figurák voltak, akikkel izgalmas dolgok törtentek, és sokszor rossz fát tettek a tűzre, de alapvetően jószívűek voltak. Teljesen jól tudtam azonosulni velük. Azt gondoltam,hogy az utcagyerek a fiúk megnevezése, aminek a nőnemű pája az utcalány lehet. Nem értettem a kínos pillantásokat és hogy miért igyekeztej masféle jelmez választására buzdítani. Végül azt hiszem, cigánylány lettem (igen, szintén facepalm de ez még '90 előtt volt), mert baromi ügyesen cigánykerekeztem és hosszú, pörgős szoknyám is lehetett.


Ergo: tudni kéne, ő mit ért árvaház alatt, honnan ismeri a szót, tisztában van-e a jelentésével, és ni a motivaciója: mit csinalna ott, miért jó vajon azoknak a gyerekeknek.

2020. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!