Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a teendő ha bántják az...

Mi a teendő ha bántják az édesanyámat?

Figyelt kérdés

Az én édesanyám Ausztriában él, nem a magyar határhoz közel hanem Ausztria pont túlsó végén. Sajnos eléggé kiszolgáltatott hiszen a két éves kis hugommal van itthon. Emiatt nem tud elmenni dolgozni. A nyelvet nem igen beszéli emiatt minden téren túlságosan kiszolgáltatott. Én nem rég kijöttem hozzájuk hogy itt helyezkedjek el és keressek munkát magamnak. Tudtam hogy feszültség van közte és az élettársa között, de a mai napon megtapasztaltam hogy itt nem csak holmi szóban forgó vitákról van szó. Sajnálatos módon de sikerült megtapasztalnom hogy családon belüli erőszak történik, változó időközönként de meg ismétlődően. Kétségbe vagyok esve és nem tudom mit kellene tennem. Persze első gondolatom a rendőrség volt. Egy a baj ezzel hogy a következmények edesanyamra csapnanak vissza, mert az élettársának vannak olyan kapcsolatai hogy egyrészt képes egy korrupt rendőrt találni másrészt sajnos vannak olyan kapcsolatai hogy anya elkerül a világ végére láb alól. Nem tudom mit tegyek.... bárkinek akinek tanácsa lenne azt nagyon hálásan meg tudnám

Köszönni


2019. jún. 30. 15:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj, biztos rosszul fog esni, amit most irok: de Anyukad ha nem akar valtoztatni a sorsan, akkor megerdemli. Egyedul a 2 eves gyereket sajnalom.

Nem tudsz beszelni a fejevel? Ha semmikepp sem akar veget vetni a kapcsolatnak, akkor legalabb a tesodat probald valahogy kiszabaditani onnan:(

2019. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Anyádnak kell lépnie. Ott hagyja a pasit, feljelentést tesz és elköltözik a gyerekkel
2019. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon szomorú. :(

Mióta lakik ott? Tesz bármit is ellene, hogy bántsák?

Nem szabadna hagynia, hogy ilyen történjen, ez se neki, sem a húgodnak nem jó.

Vagy fel kellene mégis jelenteni vagy anyukádnak ott kellene hagynia. El kellene költözni a húgoddal, telefonszámot cserélni, e-mail címet és egyéb elérhetőséget cserélni, hogy ne találjon rá, ne tudja zaklatni. Ha te Magyarországon laksz, akkor például segíthetnél neki itt keresni albérletet, ő meg jöjjön.

Ha te is Ausztriában laksz, akkor meg menjen el Ausztrián belül egy másik városba.

Nem tudom anyagilag hogy áll de ha szükséges te is besegíthetnél neki legalább egy ideig.


Egyáltalán miért tűri ezt?

2019. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Erős a gyanúm, hogy a kérdező felét sem írta le a valóságnak.

Bizonyára a legegyszerűbb lenne otthagyni a pasit, máshová költözni, de ez valami miatt nem ilyen egyszerű. Haza is költözhetne, de valószínűleg nincs hova... (ideiglenesen rokonokhoz?).

Kemény dió a megoldás. Esetleg, ha többet is tudnánk...

2019. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

ssaa !


Nyilvanvalo: anyuka nem dolgozik, bejelentve soha nem volt, jövedelme nulla, lakása nincs, ergo függ a fickótól anyagilag, azért pedig mindent elvisel.

2019. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Sajnos azért tűri ezt mert ki van szolgáltatva. A barátja nem segít be a gyereknevelésbe. Anyanak kell itthon mindent csinálnia amivel még nincs is gond. De a bölcsőde csak reggel nyolctól délig vállalta el a hugomat mert nem lett időben beiratva (itt úgy megy a rendszer hogy amikor már terhes lett anya már akkor jelentkezni kell a bölcsődébe aztán a bölcsőde első évében az óvodába hogy mire annyi idős lesz már addigra be is lesz irat a az adott ovodaba vagy valami ilyesmi rendszerű folyamata van ennek a dolognak) de ezt se anya se a barátja nem tudtak és így kegyelemmel egy bölcsőde elvállalta de csak del elottre

És ugyanúgy ahol otthon Magyarországon itt még úgysincs négy órás meló.

És így neki most nincs semmi bevétele. Nyilván akar ellene tenni de olyan a helyzet hogy nem tud. Rá van szorulva a barátjára... (istenem de nehezemre esik ezt meg csak leírni is...”barátja” fu...) frusztral idegesít a dolog.

Elköltöznenk de egyenlőre nincs miből. Júliustól tud anya elmenni dolgozni mert a húgom elmegy egy hónapra a nagy szüleihez nyaralni (nagyszülők kérték ) és akkor úgy könnyebben eltudja intézni a bölcsődét is meg magának a munkát. Egyenlőre nekemis leghamarabb nyolcadikától lesz munkám. Egyébként tömören de a lényeget igen leírtam

2019. jún. 30. 15:47
 7/23 A kérdező kommentje:

Valóban rá van kenyszerulve de azért azt elmondanám hogy be volt/van jelentve

Az itt tartózkodása és minden egyéb itteni tevékenysége törvényes és legális

2019. jún. 30. 15:48
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapján azt javasolnám, hogy anyukád a fizetésből, amit kap majd, meg te is a tiedből (nem tudom velük élsz-e de úgy értem hogy igen) tegyetek félre és abból költözzetek el. Vagy szánja rá anyukád azt a pénzt, amit kap majd.


Fő a biztonság és a nyugalom.

2019. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Igen egyenlőre ez a terv. Csak azt az leghamarabb is nyolcadika.. mire én elkezdek dolgozni. Fizu meg arrébb van és egyrészt a saját lelki zaklatottságom/kétségbeesésem a tehetetletnseg vezérelt ide hogy kérdezzek. Abban reménykedtem hogy valami úton módon van e más esetleg hamarabbi megoldás. Így elve itt a mindennapokat nagyon nagy a feszültség emiatt az a nyolcadika is baromi távolinak érezhető.
2019. jún. 30. 15:57
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Azzal lehetne még próbálkozni szerintem, hogy anyukád minél kevesebbet legyen otthon, mikor a "barátja" is ott van. Például mikor "barátja" dolgozik, akkor lehet akár otthon is. Máskor meg inkább menjen valami ismerőshöz, rokonhoz aki elérhető közelségben van. Ha van ilyen egyáltalán. Ha meg nincs, akkor valami olyan helyre, ahol viszonylag sok időt el lehet tölteni és nyugalom van, például a könyvtárba.


Ha nincsenek annyira egyszerre otthon, akkor hátha nem lesz lehetősége bántani.

2019. jún. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!