Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamisítsam alá az aláírását?...

Hamisítsam alá az aláírását? Miért nem engedi, hogy olasz helyett mást tanuljak?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni, elég összetett a problémám.


11.-es gimis vagyok, itt az angolt alapból tanítják, amellé kell egy második idegennyelvet választani beiratkozáskor, nekem ez az olasz lett. Viszont a tanárnővel nem igazán jövünk ki, és ez már olyan szinten látványos, hogy a többieknek ez külön program az órán, hogy azon röhögnek, ahogy engem nyír... Nem vagyok link, rossz tanuló egyáltalán, eddig minden félévben, év végégn jó volt az átlagom, tavaly megcsináltam a felsőfokot angolból, szóval tényleg nem gondolnám, hogy olyan buta lennék, akit heti szinten bukással, meg osztályozó vizsgával kéne fenyegetni. Mert ezt csinálja. Mellé jön a rettenetes stílusa is. De mivel nem akartam magamnak bajt, elkezdtem különtanárhoz járni, amiből szintén problémát csinált. Most ami feltette az i-re a pontot, hogy ugye szünet volt, de vasárnapra én nagyon beteg lettem, igazából vasárnap délelőtt 11-től délután 3-ig aludtam, lázas vagyok még most is, ha nem veszek be gyógyszert, nem kapok levegőt és ha feljövök az emeletre, annyira köhögök percekig, hogy megfulladok. Így nem mentem be, de van igazolásom is, meg tényleg nem lógok (bár ahhoz sem lenne igazából köze szerintem, amíg le van igazolva). Szóval itthon vagyok, és mondták a többiek, hogy tegnap órán a tanárnő kiakadt, hogy mi az hogy nekem nem volt elég a téliszünet, jövőre ezt ő biztos nem fogja hagyni és majd tavasszal jól elküld osztályozó vizsgára a hiányzásaim miatt. 10 percig puffogott ezen. Közben egyáltalán nem hiányzom sokat, meg amit igen, arról viszek igazolást. De már kész tortúra nekem az az óra, egyszerűen gyomoridegem van már aznap reggel. Szeretnék átmenni a németesekhez.

Nekik egy nagyon jófej, fiatal tanáruk van, a pénteki órákon mindig filmet néznek, laza velük. Mert tudja, hogy sokan a második idegennyelvet "muszájból" tanulják, nem azért, hogy abból is nyelvvizsgázzanak, a mi tanárunknak meg kb ez a célja. Az osztályfőnököm is mondta, hogy hát igen, az én tanárnőm kicsit komolyan veszi ezeket a hiányzásokat, de majd beszél vele és próbáljam meghúzni magam, ne pécézzen ki magának, mert akkor rám száll... Na köszi.


Szóval ez a gondom, és szeretnék inkább németet tanulni ebben a maradék kb másfél évben. De ahhoz le kéne tennem az osztályozó vizsgát németből, hogy ugye egy szinten vagyok azokkal, akik már 9. óta ezt "tanulják". Ami azért vicc, mert pl több osztálytársam, barátnőm is ott van és mondják, hogy olyan szinten semmit nem tanulnak, hogy bemutatkozni alig bírnak. Szódolgozatoknál puskáznak kedvükre, de volt olyan is, hogy témazárónál a barátnőm üresen hagyott egy feladatot, és a tanár töltötte ki neki, aztán maxpontra értékelte. Meg mondták a végzősök is, hogy náluk is volt olyan, aki évközben váltott és az osztályozóra a németes tanár mindig ugyanazt a feladatsort adja kb, mert szerintük ha beszélnék vele, elmondanám mi a baj, akkor segítene "felkészülni" is. Mert ez a gond, hogy sosem tanultam németet, egyáltalán.. Anya ezért nem akarja, hogy így "trükközzek", mert mi van, ha ebből baj lesz, vagy nem az a tanár állítja össze a feladatsort a vizsgára, meg most arra megint még készülni, stb. De nem érti, hogy egyszerűen kivagyok már az olasztanáromtól. Pedig ő is megy hozzá mindig fogadó órára, volt olyan, hogy apával együtt mentek be beszélni vele, az osztályfőnökkel is beszélt. Semmi hatása. És anno a törivel is ezt csinálta, hogy emelt törisként kezdtem a sulit (ami +2 órát jelentett), de a tanárunk rettenetesen szigorú volt, nem szerettem és 3-asnál jobb jegyem sosem volt a 2 év alatt nála. Ami lehúzta az átlagomat is, a lelkesedésemet is. Aztán idén az emelt töritől elbúcsúztam, és felvettem fakultációként, ami ugyanúgy +2 órát jelent, csak egy másik tanárral. Aki fiatal, lelkes és tényleg öröm az órája, észre sem veszem és már vége. Nem ordibál, nem abból áll az óra, hogy a könyvet olvasgatjuk, vagy jegyzetelünk. Azóta 4-esnél rosszabb jegyem nem volt se tz-re, se feleletle, kisdolgozatra. Pedig azt is ellenezte anya és most is tudom, hogy nekem lenne igazam, de nagyon nem akar belemenni... Igazából ehhez nem kéne személyesen bemennie, hanem csak a suli oldalán lévő dokumentukomat kéne kitölteni, aláírnia. Az írásunk hasonló, szerintem alá tudnám írni helyette úgy, hogy ne legyen feltűnő. De ugye az kiderülne... Nem tudom, mit csináljak, hogy engedjen.


2020. jan. 8. 09:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

Alá ne írd helyette, mert az okirathamisítás. Érettségi előtt nem hiányzik neked egy ilyen tortúra.

A német tanárral kellene anyukádat összehozni, hogy beszéljétek meg hármasban ennek a jelentkezését. Szerintem ha személyesen beszélne vele, akkor meg tudná győzni anyukádat, természetesen előtte egyeztess te is a német tanárral.

Az olasz tanár meg fog pukkadni, ha átiratkozol németre. :D

2020. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
55%

Ne írd alá anyád helyet, mert tuti kiderül, és neked ebből hatalmas problémád lesz.

Valami oka van, hogy az olasz tanár kiszemelt téged. Talán egyszer óra után odakéne menned, és meg kéne kérdezned a tanártől, hogy árulja már el neked, mégis mi a baja van veled. Mert az se normális ha valakit a 45 perces órából 10 percig szívatja. Ha nem tudja értelmesen elmondnai a tanár, akkor közöld vele, hogy hivatalosan panaszt teszel az önkormányzatnál ha nem fejezi be. Te viselkedni fogsz, tanulsz, de ne piszkáljon téged ha nincs oka rá. De ugye ez egy olyan sztori amikor meg kellene hallgatni a tanár verzióját is. Mert valami oka biztos van.

2020. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Hát semmiképp ne hamisíts. Ha az 3n gyerekem lennel, azzal teljesen elvágnád magad alatt a fát.

Ülj le beszelni vele. Mellette ess neki a németnek, tanuld éjjel nappal. Vagy, ess neki mégjobban ah olasznak, tegyél belőle nyelvvizsgát és máris nem kell az órán resztvenned.n

2020. jan. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
14%
tl;dr
2020. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
7%

Amúgymeg természetesen!

Minden problémára az okirathamisítás a legjobb megoldás!

2020. jan. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én olasztanáromról olvasnék, csak nekem az ofőm is ő volt. Gyomorgörccsel ültem az órákon. Én oda mentem hozzá, és kerek perec megkérdeztem hogy mi a baj velem, mit tehetnék hogy jobb belátásra bírjam. (Hozzá teszem csendes és félénk voltam, szóval hasonlóképp érthetetlen volt számomra.) Nem mondom hogy 100% lett a kapcsolat, mert volt rá még számtalan példa hogy sírni mentem ki a mosdóba óráról, de próbáld meg kérdező, hátha! 🙂 Ha gondolod írj privit, volt még pár “módszerem”, de nem foglalom itt a helyet velük!
2020. jan. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
Hívd át 2 csoporttársadat, akik anyád felé igazolják a helyzet tarthatatlanságát. Utána beszélj te, anyád és a némettanár hármasban. Utána vizsgázol. Utána, amikor már németes vagy, kell megkérdezni a talján szipirtyót, hogy mi a baja.
2020. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%

En tanultam olaszul, az angol mellett, es 30 eves koromig 4x vágtam neki a németnek. Nyilván emberfuggo, melyik nyelv jon be neked jobban, melyiket tanulod szivesebben, de nekem a német valahogy nehezen megy, sose jutottam az alapszintnel tovabb. Az olasz sokkal konnyebben tanulhato szerintem. Neked tetszik maga a nyelv es csak a tanarnovel van problemad? Mert ha igy van, akkor elgondolkodnek a valtason...


Ha nem fogsz erettsegizni a nyelvbol, szerintem tokmindegy, hogy milyen osztalyzatod van belole. Ha elmesz Olaszorszagba, az a lenyeg hogy megertesd magad, senki nem lesz kivancsi a jegyeidre... es ha jol mennek a nyelvek, akkor olyan rosszul nem tudsz megirni egy doglozatot, amit objektiven kell ertekelni, hoyg buktatással fenyegessen.


Probalj meg a szuleiddel egyutt beszelni az igazgatoval, hogy rád van szállva a tanárno, es ezert másnal szeretnél vizsgázni a nyelvbol.


En a helyedben a kulontanarral raallnek az olaszra, csesznek a sulis olasztanarnore, aztan a nyaron csinalnek egy nyelvvizsgat, azt felmutatva nem igazan allithatjak, hogy bukasra allsz. Persze a szuleiddel es az igazgatoval egyeztetve. Lehet kivetelesen felmenthetnenek olaszbol azzal a feltetellel, hogy egy masik helyen levizsgazol belole.


Szerintem ha maga a nyelv tetszik, akkor ne hagyd magad elnyomni es megalazni, pont ezt teszi az olasztanarnod. Par ev mulva felnott leszel, egyenrangu, most meg alarendelt szereped van diakkent, sajnos ezt sok felnott, akinek nincs rendben az elete kepes kihasznalni, de ezt nem szabad hagynod. Epp ezert, ne hagyd ott az olaszt, ezzel csak hagynad, hoyg elerje a tanarno, amit akar. Bizonyitsd be neki, hogy nem hagyod magad megfelemliteni, es hogy nincs igaza es igazsagtalan veled. Lehet hogy ez nehezebb ut, mint nemetre valtani, de nemesebb.

2020. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonymousreview60 ***** válasza:
84%
#8: Ez a hajó elment. Próbálj meg jobban a kérdésre válaszolni, nem az olasznyelvszereted mentén gondolkodni! A kerdezőnél ez a hajó elment. Nem akar belőle eérettségizni. Ha akarna nem ezt kérdezné. Kapís?
2020. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Már kérdezte az osztályfőnököm, anyáék és még én is, hogy mi a baja velem. Azt mondja, hogy semmi, nem érti miről beszélek. Közben volt olyan, hogy az egész osztály rólam másolta le a fogalmazást szünetben, bejött a terembe és észrevette. Akkor sem a többiek voltak elővéve, hanem én, hogy "amiért megírom a különtanárral közösen, a többiek ettől nem lesznek okosabbak". Vagy pl. az egyik barátnőm rosszul lett, mondta az osztályfőnököm, hogy a lenti aulában várjam meg, amíg érte jönnek, nehogy elájuljon, vagy valami. Emiatt késtem 15 percet az olaszról, a tanár az igazgatóhoz akart vinni, hogy én nem tartom tiszteletben az ő óráját, meg inkább be sem menjek akkor, ha ennyire nem figyelek a csengőre. Hiába mondtam, hogy nem a büfében kávézgattam, vagy a wc-n ültem, csak fújta a magáét.


Mindenki látja, hogy kipécézett magának, és a felsőbb évesek is mondják, hogy ezt csinálja. Minden csoportban kinéz magának 2-3 embert, akiket utána szivat a 4 éven át. Nem tudom, miért pont én lettem az egyik ilyen, mert a többi tanár kedvel, jók a jegyeim és tényleg elég ambíciózus vagyok.


Nem érdekel a német (már az olasz sem). Azért mennék oda, mert a németoktatás a gimiben kb 0. A számonkérés vicc, órán a tanár laza szinte egész órán beszélgetnek, de most decemberben kb minden órán kimentek a karácsonyi vásárra, stb. Szóval ez teljesen a megúszás miatt lenne most, nincs célom a némettel. Lehet, hogy az olaszt folytatom a különtanáromnál, de egyelőre annyira elegem van az egész nyelvből, hogy gondolni sem szívesen gondolok rá.

2020. jan. 8. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!