Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim miért hiszik, hogy...

Szüleim miért hiszik, hogy nem tudnék megállni a lábamon?

Figyelt kérdés

A nyáron kiköltözünk a barátommal olaszba. Ott kapott munkát és azt mondta engem is felvennének egy számomra igen tetszetős mumkahelyre. Erre szüleim kijelentették, hogy míg a barátomnak jól fog majd menni a meló én belefogok szakadni, meg hogy nem értem a nyelvet. Nyelvvizsgám nincs de akár le is tehetném, jobban értek olaszul mit a barátom. A legnagyobb gondjuk még, hogy levelezőn akarom folytatni a tanulmányaimat (még 2 félévem van vissza). Párév múlva akarunk gyerek(ek)et is és szerintük egy pocsék anya lennék és ha otthon leszek a gyerekkel elfelejtem az olaszt...

Amikor rákérdeztem, hogy miért gondolják ezeket csak annyit mondtak rá, hogy gyerekként hogyan viselkedtem meg hogyan tanultam... nem voltam egy jo kislány de nem is voltam egy ördögfajzat, és a tanulmányom is nem voltam egy kitűnő de erős négyes voltam szinte mindenből, az érettségim is a matekom colt csak 3 a többi 4-5.

Mégis mit tegyek már?



2017. máj. 14. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük. Bizonyítsd be magadnak, hogy nincs igazuk, utána dörgöld az orruk alá.
2017. máj. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj motivációként tekinteni erre. Hogy már csak azért is megcsinálod, hogy be tudd nekik bizonyítani, hogy nincs igazuk.
2017. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűen lépj. Ezzel a hozzá állásukkal csak otthon akarnak tartani mert félnek attól hogy messze kerülsz tőlük és nem akarnak nagyon ritkán látni hiába van skype meg minden, sajnos a mai szülők többsége még nem fogja fel úgy igazán.

Majd enyhülni fognak, én szüleim is dettó ezt csinálták. Három évet nyomtam le Németországban, egyszer hazajöttem akkor volt egy balesetem és már lassan 1 éve hogy itthon vagyok mert többször kellett megműteni és mivel kiderült hogy van egy kezdődőd szívbetegségem emiatt is még el kell járnom néhány vizsgálatra és nincs kizárva hogy műteni kell.

Persze az életem emiatt beragadt mert nem igen járok el, pénzem van, meg itthon vállaltam munkát csökkentett munkaképességűeknek fenntartott cégnél hogy mégse a félretett pénzem adjam haza hanem a fizetésemet.

2017. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk ha két félév van hátra, akkor én azt megvárnám és utána mennék ki.De ez igazából a te döntésed, te tudod, hogy milyen a suli és mennyire lenne megoldható a levelező.

Szerintem csináld, ne foglalkozz a szüleid véleményével.Gondolom felnőtt ember vagy és a nyelvet is beszéled.

Külföldön senkit nem érdekel , hogy nincs belőle nyelvvizsgád. A hiányosságaidat pedig pár hét/hónap alatt behozod és menni fog.

Ha meg otthon lennél gyerekekkel, akkor is nem értem miért felejtenéd el a nyelvet?Egy idegen országban muszáj leszel használni és a gyerekeknek is meg kell tanítani, ha ott éltek.

2017. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Talán azért, mert nálad picit többet tudnak az életről...

Egyébként én a tanulmányi eredményedtől se estem hasra.

Mindezzel együtt én is azt mondom, hogy menj és próbálj szerencsét!

2017. máj. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Mert lehet, hogy szüleid isnernek csak igazán.....
2017. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid attól tartanak, és teljesen jogosan, hogy soha nem fejezed be a sulit. Olaszország megvár, és diplomával sokkal jobb helyzetben leszel.

Felaldoztad a jövőd egy pasiert, akivel korántsem biztos, hogy a végleges lesz.

Ez bántja a szüleid.

2017. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szüleidnek az a bajuk hogy kirohansz Olaszországba egy pasi miatt, akivel kérdés, együtt maradtok-e.


Engem is zavarna, mert diplomád így 95 száz.,hogy nem lesz (egyáltalán van az a szak levelezön és lesz annyi pénzed h havonta hazautazgass a kötelezö oráidra?), és ha szétmentek, mit csinálsz majd?

Maradsz kinn vagy hazajössz és elmész gyári melosnak az érettségiddel?


Inkább ülj a seggeden, csináld meg a diplomádat, egy évet ki kell birnotok távkspcsolatban, ha meg nem, akkor nem is szeretitek egymást igazán (tapasztalat 1000km).


Persze uj élet meg jajszuper, csak épp te nagyon nem gondolkozol most reálisan, olyanba ugrasz bele amiböl nem biztos hogy jol keveredsz ki, söööt.


De a te életed, a saját hibáidbol tanulsz, azért drukkolok hogy ne csalodj. :)


Apropo: ni lenne a melo, a fönökkel TE beszéltél már? Anélkül ne menj!

2017. máj. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Media szakon vagyok, a baratommal vagy 6eve egyutt vagyunk, fonokkel is beszeltem, egy ilyen bebiszitter/dadus fele melo lenne, es haza tudnek jarni, nem annyira kotott a melo
2017. máj. 15. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!