Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el otthon, hogy...

Hogy mondjam el otthon, hogy meg fogok bukni félévkor?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 10.-es. Még soha nem buktam meg se félévkor, se év végén, viszont szerintem most lesz az első félévi bukásom.. 1,66-ra álltam matekból, írtam egy javítót, viszont a tanár csak azt engedte, hogy az előző anyagból írt témazárót írjam újra, ami alapból alig ment. Azt hittem, hogy legalább geometriából fog íratni, amit már több hete veszünk, és megy is. A lényeg, hogy kettes lett, ami sajnos nem lesz elég, mert 1.75-től adja meg a kettest. Talán még 2 kettesem lesz, de az is fizika és kémia. Az összes többi tantárgy 3, 4, 5. Szerintetek hogyan mondjam ezt el otthon?
2020. jan. 15. 19:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
94%
Nyugi ez csak fél év, év végén úgy is át engednek ha nem vagy bunkó és látják, hogy igyekezel. Azt kell mondani, hogy majdnem meg lett, de majd év végére behozod .
2020. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerinted mennyire fogja érdekelni a szüleidet, ha tojtak rád egész félévben? Se fogadó óra, se e-napló...
2020. jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Silurus válasza:
21%
Szerintem próbálj meg a tanároddal beszélni, szerintem menni fog. Kilencedikben földrajzból csak egyest kaptam az első félévben, aztán egyszer sikerült óra után négyszemközt beszélgetnem a tanárommal, ezután úgy gondolta hogy nem vagyok olyan hülyegyerek mint amilyennek először gondolt. A második félévben csak ötösöm volt én többet tanultam
2020. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
9%

Gondold végig, hogy mi oka volt annak, hogy így állsz. Sok volt az internet? Vagy a csavargás? Ami ezt előidézte, arról mondj le, illetve húzd be a kézi féket és inkább tanulj.

Ha már semmi esély a javításra, akkor szépen állj a szüleid elé, valld be a helyzetet és ígérd meg, hogy eztán igyekezni fogsz.

Sok sikert!

2020. jan. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Nagy levegő és őszintén. Én felajánlanék önként magamtól valami szankciót mielőtt még ők találnak ki valamit. Pl Anya, apa az a helyzet hogy meg fogok bukni félévkor. Sajnálom, próbáltam kijavítani, de nem ment. Viszont év végére sikerülni fog tényleg. Ha megfelel keresek egy különtanárt és heti kétszer eljárok különórára.
2020. jan. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, hogy nem tanulok eleget, mert akkor a többi tantárgyból is rosszul állnék. Tegnap például 18-tól 23-ig matekoztam, de egyszerűen nem megy.
2020. jan. 15. 20:28
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
szülőktől kérj segítséget, hogy kéne egy magán matektanár. Nekem sem ment és a magántanár mellett mindent megértettem. Ha így se megy akkor ki kell vizsgáltatni, hogy van e vmi probléma.
2020. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Szüleid nem látják,nem érdekli őket hogy matekból bukásra állsz ? Meg vagy még 1-2 tantárgyból? Kb novemberben küldik ki szülöknek az értesitöket ha gyereknél fönn áll bukás veszélye.legalábbis a fiaim gimnáziumában így van ideje gyereknek kijavítani szülök is tud róla időben.
2020. jan. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Lehet csak egy félévi bizonyítvány viszont ez pont az iskolai ido fele.mutatja az előre haladasod. Ami persze nem tul rozsas. Azt irod hogy a kemia es a fizika is lehet kettes lesz. Az azert nem olyan jo....de meg a harmas erdemjegy sem. Mar felev elott egx hettel hiaba tanulsz fel ejszajat. Szeptember ota kellett volna plane ha tudod hogy nrm ugy megy ahogy kellene.

Miert nem szoltal a szuleidnek idoben?

Ulj le veluk es oszinten mond el. Anya apa nem megy a matek. Azt hittem magantanar nelkul menni fog de sajnis nem. Felelvkor valoszinu meg fogok buki de ev vegere meglesz a kettes.

2020. jan. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%
Szülőként kérdezem, hogy hogy nem tudnak róla, hogy baj van??? Az én időmben még tudtam simliskedni, de ma már nem lehet, mert e napló van. Nem értem.
2020. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!