Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes dolog egy szulotol...

Mi a helyes dolog egy szulotol ilyen esetben? Bele kellene szolnom vagy ne mondjak semmit?

Figyelt kérdés
A fiam 28 eves felnott ember. Van egy baratnoje, akit szeretne felesegul venni. O 40 eves, de ne ertsetek felre, nem ezzel lenne a problema! A helyzet az, hogy a holgy eros dohanyos, nem veti meg az italt. A fiam is elkezdett mellette dohanyozni es inni, pedig elotte ezeket sosem tette. Sokaig az utcan elt a holgy, mert balhes eletvitelu (2 hazassaga volt mar es mindket ferfi kidobta, van 1 fia, de vele abszolut nem tartja a kapcsolatot). Nagyon karomkodos (elottem is siman mond olyan dolgokat, amiket meg az ember magaban sem gondol), muveletlen (sajnos meg a 8 altalanost sem fejezte be). Hiaba 40 eves, semmilyen tulajdona nincs (nem hazra, kocsira gondolok, bar ilyen korban csak kellene lennie valami kis felretett penznek). Szoval nincs neki meg ruhaja sem, szinte csoves szinten el es egyebkent dolgozik egy gyarban, csak az osszes penzet cigire es italra kolti el. Azt hiszem, hogy minden szulo megerti, hogy nem a legidealisabb ez a helyzet. Eddig nem szoltam semmit, mert ugy voltam vele, hogy a fiam felnott, mi szulok nem mondhatjuk meg, hogy kit vegyen el es tenyleg egy rossz szavunk sem lenne, ha nem jatszana bele ebbe az ital, a cigi, a muveletlen viselkedes. Nem azt vartuk, hogy egy egyetemet vegzett lanyt vesz el, de ahogy irtam, tenyleg atlagon aluli a holgy kepesitese, viselkedni nem tud abszolut es hiaba 40 eves, borzasztoan eretlen gondolkodasu, csak pletyka es masok szidalmazasa (pl. munkatarsake, ismerosoke, szomszedoke) erdekli. Mi nem ilyen legkoru csalad vagyunk es fogalmam sincs, hogy a fiam miert van vele. Nagyon felek, hogy olyanna teszi, mint o maga, magaval rantja a melybe (mar sok szokast atvett tole igy is). Ti mit gondoltok? Mit kellene tennunk nekunk, szuloknek? Illetve kivancsi lennek, hogy ti szova tennetek-e a korkulonbseget, mert nekunk minden ismeros azt mondja, hogy ok eleve mar ezt sem engednek. A fiam egyebkent egy kifejezetten jo megjelenesu ferfi (a baratno is csinos kulsore), szoval nem ugy van, hogy nem lenne mas lany...mindenkit elutasitott eddig.
2010. júl. 21. 22:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha beleszólsz, te leszel a szemét, aki nem akarja a fia boldogságát.

Ilyenkor szerintem nemtehetsz mást,mint hogy kivárod a végét (mert eljön hamar) és tárt karokkal, segítséggel várod vissza a fiadat. Nem "énmegmondtam" dumával, hanem őszinte segítséggel (mert arra is szüksége lesz sajnos)

2010. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
elsővel értek egyet én is!
2010. júl. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Es azt nem irtam meg, hogy itt laknak nalunk most. Amint megismerte a fiamat, ra 2 hetre ide koltozott (fiam itthon lakott, gyujti/gyujtotte a penzt a sajat hazara), igy volt alkalmunk megismerni a holgyet. A fiammal gyakran veszekednek, pedig meg nem is hazasok. Nem tudom, hogy mi lesz igy par ev mulva. En ezt nem tartom idealis kapcsolatnak, de szolhatok-e egy 28 evesnek?
2010. júl. 21. 22:32
 4/15 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, mert egyrészt a fiadnak kell vele élni, másrészt meg könnyen tökremegy mellette az élete.

NEm irtad, hogy mióta vannak együtt,lehet, hogy még a kezdeti nagy szerelemnél tart, és nem látja a másikat tisztán.

Ha valahogy meg akarod próbálni felnyitni a szemét, akkor talán úgy lehetne elinditani, hogy aggódsz amiatt, hogy ö (a fiad) rá fog szokni a dohányzásra, italra - és az egészsége miat aggódsz. Ha erröl lehet vele beszélni, akkor esetleg még a barátnö trágár stilusát is megemlitheted, de csak úgy, hogy neked furcsa, hogy egy nö igy beszél.

Ha nem nagyon látja be, hogy valami nem igazán van redben, akkor legfeljebb azt tudod kérni, hogy a házassággal várjon még, elötteéljenek együtt pár évet papir nélkül, hogy megismerjék egymást minél jobban. IGy van esély rá, hogy esetleg meggondolja magát. Ha végképp ragaszkodik hozzá, akkor csak annyi lehetöséged van, hogy jó képet vágsz a dologhoz, és a kapcsolattartást a lehetö legkevesebbre csökkented.

2010. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán célozgass finoman rá, hogy mennyi negatív szokást vett fel, ami eddig nem volt rá jellemző. Megváltozott negatív irányban. Kérdezd meg tőle, mit szeret ebben a nőben. Ha bizalmas viszonyban vagy a fiaddal, talán kinyílik egy más környezetben, ahol csak ketten vagytok. Őszintén érdeklődj, dicsérd meg (gesztusokkal) ha kinyílik, mindenre kérdezz vissza. Talán még meg is győz téged, hogy ők nagyon szeretik egymást-és ha így van, sajnos nem kéne semmit tenned. Az ő élete, a saját kárán tanul, valamiért meg kell élje ezeket az érzéseket, de később csak több lesz tőlük. A lényeg, minden hátsó szándék nélkül beszélgess el a fiaddal, ő jöjjön rá, hogy nem neki való, ne te sulykold belé, a kérdéseiddel vezetheted rá. Hátha sikerül.
2010. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem azt szereti benne, hogy szep no. Megfogta a kulsejevel. 40 evesen is tenyleg gyonyoru arca van es mivel vettem neki ruhakat, ekszereket, igy mar nem kell rongyosan jarnia (szegyeltem is, hogy ugy jart). Igy manoken kinezetu no. Amig nem nyitja ki a szajat, nem mondja meg senki, hogy szegeny mennyire buta. Mert sajnos tenyleg az, barcsak ne ezt kellene mondanom. Kifejezetten brutalis. En meg ennyire mocskos szaju, muveletlen emberrel nem talalkoztam.
2010. júl. 21. 22:42
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha a szépségébe szeretett bele, az múlandó, bármekkora közhely. Gondolom a sok cigi és ital sem segít azon, hogy ez a folyamat lassuljon. Légy türelemmel.
2010. júl. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Es a korkulonbsegrol mi a velemenyetek? Mindenki errol kerdez minket. Minket nem ez zavar, hanem a tobbi dolog...amik szerintem nagyon nagy dolgok.
2010. júl. 21. 22:47
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 30 vagyok még, de ismerek egy kissé hasonló szituációt, ott a fiút használja ki egy kullancs, nem dolgozó nő, és egyszerűen nem értem, hogyan nem szólnak bele a szülei, akikkel jó a kapcsolata. Én biztos, hogy őszintén elbeszélgetnék a gyerekemmel arról, hogy mi a véleményem, igenis tudja csak meg, szerintem ez még nem beleszólás.Még ha 50 éves az a gyerek, akkor is. Nekem is mondták a szüleim meg a barátnőim egy korábbi 3 éves kapcsolatomnál, hogy nem hozzám való a fiú, de nem haragudtam meg rájuk, mert igaz, elvakult szerelmes voltam, de a lelkem mélyén tudtam, hogy igaza van a kívülállóknak, és nincsen jövője a kapcsolatunknak, ami így is lett, de sajnos 3 évet pazaroltam rá az életemből. Nem haragudtam anyukámra sem, aki konkrétan megmondta a rossz véleményét a fiúról (26 éves voltam akkor), persze próbáltam érvelni, de nem bonyolódtam nagyobb vitákba, hisz tudtam, hogy amit mondanak, abban van igazság. Sajnos a férfiakra hatni nehezebb szerintem, nekik úgymond lent van az eszük, de az észérveket, amiből jó sok van, ahogy leírtad, simán fel lehet neki sorakoztatni. nem értem mi abban a probléma, meg a beleszólás, ha egy szülő elmondja a véleményét. Szerintem túlzottan jófej voltál a lánnyal, nem értem miért baj, hogy nem járt szép ruhákban. Nem 18 éves, hanem 40, ami iszonyat nagy különbség. Ha egy tininél anyáskodnál megérteném, de egy 4
2010. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
de egy 40 évesnél...???(bocs véletlenül mondta közepén küldtem el) Szóval 1 szó mint 100, nem kell veszekedni, kioktatni, de véleményt elmondani soha nem gáz, akárhány éves a gyerekünk.Szerintem túl jó fej voltál a nővel idáig is. Persze nem kell bunkónak lenni vele, de ruházni sem...szerintem.
2010. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!