Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ajándékozzam meg, hogy...

Hogyan ajándékozzam meg, hogy ne legyen neki megalázó?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, egy éves a kisfia. Anyagilag rosszul állnak. Nővérem kislányának vannak ilyen készség fejlesztő játékai, amiket 1 éves kortól lehet adni a gyereknek.

Ezeket úgyis csak eldobná vagy elajándékozná, így arra gondoltam, hogy odaadnám a barátnőmnek (nővérem beleegyezett), mert nekik fontosabb dolgokra (számlák, kaja) kell a pénz, mint az ilyen játékok.

Csak nem akarom, hogy megalázónak érezze, vagy hogy azt higgye, hogy én meg akarom vásárolni a barátságát vagy a fia szeretetét.

Nem egy vagonnyit szeretnék adni, csak 2-3-t.


2010. júl. 22. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kapunk ismerősöktől használt dolgokat, pedig nem vagyunk úgymond szegények. Nekik már nincs rá szükségünk, nekünk meg jól jön. Nincs ebben semmi szégyellnivaló.
2010. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már így is néha azt érzem, hogy megalázó helyzetbe hozom, ha meghívom egy üdítőre, viszek neki sütit, segítek a gyerek körül stb.
2010. júl. 22. 08:23
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

á ez a kisgyerekesek közötti cserebere, ajándékozás teljesen elfogadott.

Sőt teljesen természetes. Olyan kevés ideig használják, hogy felesleges is beruházni rá.

A másik, hogy a rossz anyagi körülményekről nem feltétlenül tehet.

Barátok között ráadásul ne legyen ez téma. Ha úgy látod, hogy bántja akkor mond meg neki. Ezért barát a barát. előtted aztán igazán nem kell szégyenkeznie.

2010. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a meghívást, mármint pénzes bulit ne kezdeményezd (nem tud visszahívni)

A többi, ami úgyis van otthon, süti, játékok, kinőtt ruhák, abban pedig semmi kivetnivaló nem lehet.

2010. júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem pénzes buliról van szó (nem tudom honnan vetted, ilyet én nem írtam).

Annyi, hogy egyszer-egyszer meghívom 2 vagy 3 dl üccsire, mert látom hogy szomjas, de nem akar erre költeni.

2010. júl. 22. 08:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

ez szerintem nem megalázó!

mond neki h tesód picijének már nem kell,és ha nm veszi rossz néven nagyon szivesen oda adnátok neki!ilyen egyszerű :))

2010. júl. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

mondd meg neki hogy ne görcsöljön, majd ha ő áll jobban, majd ő hív meg, amúgy azért vagytok barátok és te nagyon jó barát vagy.

cserébe kérhetsz tőle valamit, amihez ő ért, pl egy jó ebéd, vagy ha valamit jól csinál, rajzol vagy gyöngyöt főz vagy varr, hogy abban segítsen. nem ekll mindent anyagilag viszonozni.


a játékot meg add oda, mondd meg hogy te is kaptad, mert a gyerek kinőtte, és kész.

2010. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ha meghívod egy üdítőre vagy sütire és elfogadja, akkor nem érzi megalázva magát. De miért is kéne úgy érezze? Nyugodtan add oda azokat az apróságokat, a gyereknek adod, nem hiszem, hogy meg fog ezen sértődni, hiszen te csak kedveskedni akarsz. szép gesztus, nincs benne semmi sértő. Én is kaptam már ajándékot, vagy olyan dolgot, amire az adott illetőnek már nem volt szüksége, megköszöntem és örültem neki, ha nem tetszett, akkor is megköszöntem és legfeljebb eltettem, mert tudtam, hogy nem fogom használni, mégsem sértődtem meg, hanem nagyon örültem, hogy gondolt rám és kedveskedni akart.

Most pl. a takarítónő adott nekem rongyokat a kocsimhoz, mondhattam volna, hogy köszi, ugyan már van nekem mivel takarítanom az autómat, mert tény, hogy van mivel, mégis nagyon örültem neki, hogy gondolt rám és elfogadtam.

2010. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem csak te gondolod igy. Egy gyerekes anyuka örül minden játéknak.

Nálunk szegényebb ismerősöktől egy csomó játékot kapunk, mivel az ő gyerekeiknek már nem kell.

Mivel utána természetesen visszaadom majd 1-2 év múlva, ami még használható, igy semmi gond nincs ezzel, ő továbbajándékozhatja, eladhatja, amit csak akar. Szivesen veszem, pedig mi sokkal jobban élünk, de minek venném meg, ha náluk ott van és nem kell???

2010. júl. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De voltam már a te helyzetedben is. Volt egy barátnőm, aki elég rosszul állt, mert egyedül nevelte a gyerekét. Volt, hogy adtam a gyerkőcnek ruhát, amit kinőttem, de olyan is volt, mivel akkor jól álltam anyagilag, hogy adtam neki egy 5 ezrest. Örült neki és nem érezte sértőnek, mert én is szívből adtam neki.
2010. júl. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!