Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ajándékozzam meg, hogy...

Hogyan ajándékozzam meg, hogy ne legyen neki megalázó?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, egy éves a kisfia. Anyagilag rosszul állnak. Nővérem kislányának vannak ilyen készség fejlesztő játékai, amiket 1 éves kortól lehet adni a gyereknek.

Ezeket úgyis csak eldobná vagy elajándékozná, így arra gondoltam, hogy odaadnám a barátnőmnek (nővérem beleegyezett), mert nekik fontosabb dolgokra (számlák, kaja) kell a pénz, mint az ilyen játékok.

Csak nem akarom, hogy megalázónak érezze, vagy hogy azt higgye, hogy én meg akarom vásárolni a barátságát vagy a fia szeretetét.

Nem egy vagonnyit szeretnék adni, csak 2-3-t.


2010. júl. 22. 08:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlbonyolítod. Nekem is van szegény barátnőm, volt, hogy bevásároltam neki, mert egy másik ismerőstől tudtam meg, hogy 2 napja nem evett, mert nem volt pénze kajára, de nem szólt. Nem érezte megalázónak, nagyon örült neki. Ha tud, ő is segít mindenben, ha nem is anyagilag.


Erre valók a barátok.

Nem hinném, hogy 2-3 használt játéktól meg kéne sértődnie. Mondd meg, hogy a nővérednek már nem kell, arra gondoltál, neki hasznos lenne. Hozzáteheted, hogy ha ők is kinőtték, ajándékozza tovább, hátha mások is örülnek majd neki.

Én nem problémáznék vagonnyi játékon sem, de persze embere válogatja. De egy barátságban nemcsak adni kell tudni, hanem kapni és elfogadni is. Ha erre a felek képzelenek, az sajnos nem barátság.

2010. júl. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle,hogy elfogadná e,különben ugyis kidobná őket a nővére.Ha igazi barátnőd,nem fog megsértődni,hanem örülni fog neki.
2010. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Olvastam a hozzászólásokat.

Szomorúnak tartom, hogy olyan nők is vállalnak gyereket, akiknek néha még kajára sincs pénze.

Tisztelet a kivételnek, aki önhibáján kívül utólag került rossz helyzetbe.

2010. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Mikor a gyerek megfogant, még jobban éltek. Csak azóta jött egy gazdasági válság.
2010. júl. 22. 15:03
 15/15 anonim ***** válasza:
Van egy barátnőm, akinek a lányáék rendkívül jó anyagi körülmények között élnek. A kislányuk két évvel hamarabb született, mint az enyém. Nagyon sok mindent szoktam tőlük kapni, az első csomagnál a következő mondat volt mellékelve. Nekik már nincs rá szükségük, de mindenképpen olyan kisbabának szeretnék adni, akit ismernek, és tudja, hogy ugyanúgy fog örülni a dolgoknak, mint annak idején az ő lányuk. Nekem ez naygon nagyon jól esett.
2010. júl. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!