Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abszolút megalázó volt ez...

Abszolút megalázó volt ez nekem tegnap. Unom már ezt. Mit tehetnék? Ez normális?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok. Apám 57, anyám 50 éves.

Faterommal még ugy ahogy jó mostanság a kapcsolatom, de anyámmal szörnyű. Én nemtudom, szerintem klimaxol, egyszerűen úgy hisztizik, mint egy 14éves tini*csa, mindig ordít velem, és komolyan keresi az alkalmat hogy belém köthessen. Az elején mikor megkérdeztem mibaja mindig az volt a válasz h "L*fasz, miközöd hozzá".

Minden nap veszekszünk, flegma velem, gúnyol, és csodálkozik ha nincs hozzá türelmem, a legszebb ahogy mostanába hív és divat lett nála a "H*lyegyerek"

Amikor elkezdünk kiabálni flegmán meg hisztizve ordit h őt mindenki bántja, még ő a mártír, holott ő mond el naponta minden szerencsétlennek, bunkónak, szemétnek, h*lyének, debilnek....


Tudjátok, az egyetlen tökéletes és sebezhetetlen dolog az életében a 2éves lány unokájuk. Bátyámé a gyerek. Nekem csak az unokahúgom, keresztszülőnek nem kértek fel. A gyerek kb minden 2.nap itt van nálunk, az anyja nem neveli, tipikusan az a szülő aki áthozza a panelből a gyereket hogy hadd élje ki magát a többszintes családi házban, majd ügyel rá a nagyanyja addig se neki kell. Az apja nevelné, csak sokat melózik, ritkán látja kb hetente 2x. A lány nagyon hisztis, a vadi új járólapra ledönti a konyhaszéket aminek kemény fa szerkezete van, ledobálja a padlóra a vastag falú csészét, és senki sem szól rá. Ha mondom neki hogy fejezze be, elkezd üvölteni és toporzékol, akkor én vagyok a szenyó hogy miattam sír a gyerek. Meg sosem voltam gyerekmániás 2 felnőtt bátyám van, nemvoltam kisgyerekek közelében, de próbálok vele ellenni, annak ellenére hogy 1.senkire sem hallgat, 2.nem ül meg egy helyen 3.folyton odajön belémcsíp és elfut meg üti a combomat.


Multkor belemarkolt a mellkasomba és tiszta karcolás volt, hát fájt. erre mivolt a válasz anyámtól "Gyülölöd a gyereket, legszivesebben megölnéd, megérdemled h bánt"

MEGÖLNÉM? GYÜLÖLÖM? Ez azért gusztustalan túlzás sztem.

Mindent odaadnak neki, a bajom csupán annyi hogy én vagyok a szemét ha megkérdezik a véleményem és elmondom.



Nos 7végén vagyis tegnap ittvolt barátom, lent reggeliztünk és beszélgettünk és elmondtam higgadtan hogy szerintem a gyereket nem igy kellene neveleni, és hogy tegnap ez sok volt amit lemüvelt (Kozmetikusnak tanulok, az anyját massziroztam erre a gyerek csipkedett, karmolt közben, felállt az ágyra ugrált akkor az leszakadt, visitott, felboritotta a konyhában az összes széket, bebujt az asztal alá, ha valamit nem adtak oda neki toporzékolt stb) és elmondtam a véleményem, erre anyám besértődött és elkezdett velem takarózni hogy "Igen te se voltál jobb, belőled is elég volt annyi kicsinek, de ő az unokánk szeretjük neki szabad mindent még kicsi. De igaz te szívtelen vagy, aztmondtad sosem akarsz gyereket mert gyülölöd őket " Gondolom mondani se kell hogy anyám ugrik a gyereknek, rajong érte mindent odaad neki


Tény nem tervezek még saját gyereket, de soha egy szóval nem mondtam h gyülölöm őket meg ilyenek.

Barátom közben ott ült, szerencsétlen csak pislogott nem tudta beleszóljon-e mert családi ügy.

Apám is nekemállt, de ellentmondásosan 1x azt mondta tényleg sok a gyerek másszor azt h mindent lehet neki.


Nos a véleményem tisztességes, higgadt kinyilvánítása miatt anyám ismét degeneráltként kezel tegnap óta, barátom előtt orditottak velem, megalázó volt, elvoltam hordva minden hülyének, és kö*ögnek. Nem szólnak hozzám, nem beszélnek velem, mindezt a gyerek miatt.



Tudjátok anyámból elegem van, nem szabadna ezt mondani de ugy érzem kezdem gyülölni... elegem van abból hogy megaláz hogy minden miatt cikiz hogy rombolja az önbizalmam....elegem van.


Mentem volna egyetemre koleszba, csak nem hagytam van itt barátom mert ő is tanul, és egyik szak sem kötött volna le.


De ez egyre rosszabb, ha áthozzák a gyereket már menekülök, mert ha ott vagyok nyomi vagyok meg minden ha meg nem vagyok ott akkor az a baja hogy beképzelt vagyok.


A baj azonban még csak most kezdődik... a másik bátyáméknál is jön a gyerek alig 8hónap múlva:S

Aki félre érti, mondván hogy ez féltékenység annak most mondom hogy EZ MEGALÁZÁS ÉS CSALÓDÁS A SAJÁT SZÜLEIMBEN, HOGY NEMBAJ HA ANYÁM SZERETI A LÁNYT, DE AKKOR VELEM NE BESZÉLJEN KUTYA MÓDJÁRA ÉS NE ALÁZZON MEG A SAJÁT BARÁTOM ELŐTT...



Tegnap ittvolt bátyámék akié a gyerek meg még 3rokonunk, poénkodtunk tesommal és kicsit megböktem ahogy szoktam, erre megemelte a kezét és orditott hogy "Hü*e idióta nem fogod fel hogy ez idegesít, nem szólok rád még1x nagyon degenerált vagy b+" nem volt ciki mindenki engem nézett, feljöttem és elkezdtem bőgni, elég volt ennyi a tegnapi napból.



Ma elment barátom, focimeccse lesz vidéken, mentem volna vele de nem mertem, féltem volna h anyámék balhéznak velem. Igy is félek hogy a tegnap gyerekes téma miatt engem fognak kioktatni és lehordani, rendesen félek:S


És tudjátok barátom nem szolt bele, de nem röhögött faterékkal, csak mondtam a véleményem és bólogatott de persze ő nem szolhat bele ez családi balhé.



NE HARI HOGY HOSSZÚ, D EMUSZÁJ SEGÍTSÉGET KÉRNEM


2011. okt. 9. 09:17
1 2 3 4 5 6
 1/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak aki megért és tud tanácsot adni...

tudjátok még én szégyellem magam a tegnapi miatt holott higgadtan elmondtam a véleményem anyám meg ölbe tett kézzel flegmáz azóta lenéz vagy épp hozzám se szól, mindezt azért mert mertem szolni az unokája és a sógornőm ellen 2mondatot. Nincs kedvem lemenni a földszintre, félek a kioktatástól, nem hiszem el hogy csak én és barátom vesszük észre hogy ciki ami történik.


Barátom elmondta hogy bárkitől megvéd de ebbe nem szólhat bele (Igaza van), de anyám régen nem ilyen volt, és amit csinálnak a gyerekkel az majomszeretet, és ahogyan velem beszél azzal magát minősíti, és gusztustalan dolog.



Amugy az önbizalmam alapból 0. Igy hogy anyám fikáz és megaláz már minuszban vagyok:(

2011. okt. 9. 09:25
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom mit fogsz csinálni.

Tovább tanulsz nagyon sürgősen. Az érettségi pontjaid még nem vesztek el, tavasszal vagy most beadod a jelentkezést, és elmész valamit tanulni. Nem hagyatkozhatsz a barátodra, és mint látod, anyád nem szeret. Nézz szembe a ténnyel, apád gyenge, anyud utál.


El kell menned otthonról. Költözz a barátodhoz, ha engedi, utána meg menj koliba, albérletbe, és egyetemre vagy fősulira. Dolgozz , keress addig munkád, hogy legyen pénzed elköltözni.


KI fognak készíteni, ha otthon maradsz, te pedig annál sokkal jobb ember vagy

2011. okt. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

a tegnapi óta, hogy apám is semmibe vesz vele sem tudok már beszélni erről:( Nemtudom mit tegyek:(

H kérdésetek van még válaszolok szivesen, vagy mesélek még

2011. okt. 9. 09:26
 4/54 anonim ***** válasza:
100%
és még annyi, hogy nem te vagy a hibás, nem te vagy a rossz. Itt anyádnak szállt el az agya, és azt gondolja, téged tönkre lehet tenni. irigy rád, mert fiatal vagy és még van életed. Neki ha jól értem, a téged zsarolás és a babukázás tölti ki a napjait
2011. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
89%

Apád azt csinálja, amit anyád mond neki, nincs önálló gondolata.

Van pénzed, ami csak a tiéd?

Jót tenne ha valami albérletbe el tudnál menni.

2011. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg munkát keresni és elköltözni. Más megoldás nincsen.
2011. okt. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
jolvan, köszönöm emberek, a kozmetikus szakma nagyon tetszik, most kezdtem el 2éves. Elvégzem, próbálok egyre kevesebb időt itthon tölteni, és ha befejezem szépen elmegyek budára vagy a város közepébe melozni, vagyis megprobálok, megszedem magam, és aztán go vidékre egy szalonba pl. Pécs, Debrecen, Szeged, stb. És albérletbe. Ha barátommal addig együtt maradok jön velem, ha nem megyek egyedül.
2011. okt. 9. 09:32
 8/54 anonim ***** válasza:
78%
elég idegesítő kiscsAj ha 18 évest piszkál.sztem próbáld meg rábizonyítani a csajra.mármint hogy micsoda kárt tud tenni.de csak 2éves!ennyie idegesítő hogy tud lenni?
2011. okt. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

közben leteszek még valamilyen gyorstalpalót, ha lesz rá pénzem. Nekm ebből elegem van.


JAJ DE HA LEMEGYEK A FÖLDSZINTRE KEZDŐDIK A FEJMOSÁS:( MIT TEGYEK???? FÉLEK

2011. okt. 9. 09:33
 10/54 A kérdező kommentje:
09:33 nemtudom, probáltam agyalni h biztos én látom rosszul, de kiállok az igazam mellett, én nem szellemültem át a gyerektől...ezért látok tisztán. Mindenki más mindent megenged neki mert kicsi, a gyerek engem azért bánt mert rászolok és látja h nem ugrok neki.
2011. okt. 9. 09:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!