Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy bűntudatot...

Normális, hogy bűntudatot érzek, mert a szüleim miattam nem lehetnek nagyszülők?

Figyelt kérdés
Nem lesz gyerekem (betegség+nem tudok kapcsolatokat kialakítani) Nincs testvérem, ezért sokszor bűntudatom van, hogy én fosztom meg a szüleimet egy unokától. Ők természetesen sosem hibáztatnának, amikor ezt mondtam nekik, azt mondták gyorsan felejtsem el ezt a hülyeséget. Örökre bűntudatom lesz vagy majd elmúlik idővel?

#bűntudat #gyerekvállalás #nem lesz gyerekem
2020. jan. 23. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem bűntudat, inkább csak tehetetlenség érzése.
2020. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha nekem szülőként az lenne a legfontosabb, hogy unokám legyen, nem csak egy gyereket vállalnék. Ha én mint szülő egy gyereket vállalok, akkor vállalom azt is, hogy esetleg bármi oknál fogva nem lehet unokám.

Lehet akár testi, szellemi fogyatékosság, baleset, halál, egyéni döntés, stb.

Szóval tényleg hülyeség amit magadra veszel.

2020. jan. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Ez így, ebben a formában nem feltétlenül igaz.

Dolgozz azon, hogy tudj kapcsolatot építeni, és lehetőségként pedig adott az örökbefogadás.

Viszont, ha ez a szüleidet nem zavarja, akkor miért gyötröd magad ilyen gondolatokkal?

2020. jan. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. Ha csak szimplán nem akarnál gyereket, akkor sem lenne normális a bűntudat.

Egy családban elsősorban gyerek születik, aki úgy mellékesen unoka is. A szülei vállalják, nem a nagyszülei, így a gyerek-vállalásba a nagyszülőknek nem lehet beleszólásuk.

Ezt a szüleid tudják, ezért mondják, hogy gyorsan felejtsd el ezt a hülyeséget. Ne legyen bűntudatod.

2020. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szülőknek semmi beleszólásuk abba,hogy a gyerekük vállal-e gyereket . Bármilyen okból ..és akkor ezt nem is kell szerintem tovább magyarázni,senkinek nem tartozol semmilyen magyarázattal ,és nem kötelességed gyereket szülni.
2020. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.

Teljes, tartalmas életet gyerek nélkül is élhetsz. A szüleid anélkül is lehetnek rád büszkék! (Ahogy csalódhatnak benned úgy is, hogy gyereked van)

2020. jan. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves #3as! Nyilván örülnének unokának, de nem akarnak megbántani, így ők is beletörődtek. És megérdemelnék, de ugye nem mindig azt kapjuk, amit érdemlünk...Régebben nem foglalkoztam ezzel a témával, mostanában minden gyerekről ez jut eszembe. De igyekszem nem hibáztatni magam, mert ettől nem valtozik semmi.

Örökbefogadás...ha nagyon őszinte akarok lenni magammal, be kell látnom, hogy alkalmatlan lennék az anyaságra.

2020. jan. 23. 21:22
 8/8 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem emiatt felesleges bűntudatot érezni. A gyerekvállalás nem érdem, nagyszülőnek lenni sem érdem, az csak azt jelenti, hogy a gyerekednek van gyereke. Nem ajándék meg jog vagy ilyesmi, ami "jár". Amúgy én is egyke vagyok és nem lesz gyerekem, anyám eleinte sajnálkozott de aztán rájött hogy felesleges, mert hiába szeretné hogy én szüljek ha én nem szeretném, a gyerek meg természetesen az én gondom lenne, ő látná évente 3x ahogy engem is. Max elmondhatná hogy igen van unokám, de ettől meg ő nem értékelődik fel. Szóval nálunk ez így nem probléma, egyébként a szüleim nincsenek oda a gyerekekért, biztos nem pesztrálnák ha lenne unokájuk.
2020. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!