Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem rámtelepszik,...

Úgy érzem rámtelepszik, megfolyt a család (szülők, nagyszülők) - túlreagálom, vagy ez máshol is így van?

Figyelt kérdés

Mondhatni nincs munkahelyem (ezt úgy értem, hogy keresek valamennyi pénzt, de rengeteg szabadidőm van).


Szeretnék dolgozni (leginkább azért, hogy ne legyek itthon), vállalkozást nyitni, és dolgozom is rajta (helyiséget már béreltem, épp felújítanám).


A probléma, hogy itthon mindig kitalálnak valamit, amivel az egész délelőttömet (és ebből kifolyólag az egész napomat) elrontják, egyszerűen lefoglalják az időmet, e-miatt nem tudok haladni, és ez megőrjít...

Pl. Reggel felkelek, mennék festeni az irodát, linóleumot venni, stb. erre valaki közli, hogy:

AZ NEM FONTOS, RÁÉR,

-Ma orvoshoz megyünk. (Mert egyedül szédülök.)

-Most el kell vigyél a Mari nénihez. (Mert tegnap megígértem, és vár.)

-Jön a kéményseprő, és itthon kell lenned, nehogy kiraboljon.

-Le kell hoznod az üvegeket a padlásról (tegnap nem lett volna jó, mert itt állna koszosan, mert csak reggel mosom el).


Ha eljutok az irodába, akkor is mindig valamivel felhívnak, hogy siessek haza, vagy beállítanak valamivel, és ott megy ez az egész (miért ilyen linóleumot vettem, leülnek beszélgetni, behozzák a kutyát, stb.)


Szeretem a szüleim, jól elvagyunk, de egyszerűen kikészítenek.

Mellesleg a vállalkozásomban nem hisznek, abból úgyse lesz semmi, csődbe fogsz menni, kár vele foglalkozni, stb.


Jelenleg itt vagyok 27 évesen, magánéletem nincs, és állandóan rángatnak vissza a mókuskerékbe, ahol egyszerűen nem lehet előrébb jutni.

Nem kell tanács, hogy költözzek el - azon vagyok, de előbb kell egy normális fizetés.

27/F


2019. júl. 10. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem kicsit állj a sarkadra. Jelentsd be előre, hogy te holnap nem fogsz ráérni, ne is keressenek. Szépen szoktasd őket a gondolathoz, hogy ha valamit szeretnének, akkor szóljanak előre és tudsz te is tervezni az időddel.
2019. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Reggel felkelek, mennék festeni az irodát, linóleumot venni, stb. erre valaki közli, hogy:

AZ NEM FONTOS, RÁÉR

- Nem, nem ér rá. Mára ezt terveztem be, meg kell vennem, mert szeretném, ha minél hamarabb elkészülne az üzlethelyiség, és elkezdhetném a vállalkozást. Addig csak fizethetem feleslegesen a bérleti díjat a semmire, és nem az a célom, hogy kidobáljam a pénzt az ablakon.


- Ma orvoshoz megyünk.

-Sajnos nem tudok veled menni, kérlek, legközelebb szólj előre, ha menni akarsz.


-Most el kell vigyél a Mari nénihez.

- Sajnos kénytelen leszel egyedül menni, vagy jöjjön ő.



-Jön a kéményseprő, és itthon kell lenned, nehogy kiraboljon.

- Nem fog kirabolni, ha mégis ez lenne a terve, én úgysem tudnám ebben megakadályozni.


-Le kell hoznod az üvegeket a padlásról (tegnap nem lett volna jó, mert itt állna koszosan, mert csak reggel mosom el).

-Rendben, majd lehozom őket, miután megvettem a linóleumot az irodába.


Bakker, ez komolyan ennyire nehéz? Ugye tudod, hogy egy vállalkozás azért némi önállóságot igényel?

2019. júl. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

-Ma orvoshoz megyünk. (Mert egyedül szédülök.)

"Nem szóltál előre, én pedig festést terveztem mára."


-Most el kell vigyél a Mari nénihez. (Mert tegnap megígértem, és vár.)

"Elmész, ahogy akarsz! Minek ígérted meg, mielőtt megbeszélted volna valakivel, hogy el tud-e vinni?"


-Jön a kéményseprő, és itthon kell lenned, nehogy kiraboljon.

"Nem leszek itthon, felnőtt ember vagy, oldd meg egyedül."


-Le kell hoznod az üvegeket a padlásról (tegnap nem lett volna jó, mert itt állna koszosan, mert csak reggel mosom el).

"Ha kifestettem az irodát és hazajöttem, nagyon szívesen. De most az a fontosabb."


Ha nem tagadod meg az idióta kéréseiket, életed végéig csicskáztatni fognak. Még akkor is hívogatni fognak, amikor már külön laksz. Akkor is, ha feleséged és gyereked lesz.

2019. júl. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, persze, csak az a baj, ha nem segítek, rosszabb lesz...

Pl. Volt, hogy menni kellett valahova, nem értem rá, erre pár óra múlva hívnak a pékségből, hogy nagyanyám az utcán ül, elesett, és sürgősen ide kell jönnöm! (Nem vittem el, elindult egyedül.)

Volt, hogy másodszorra sem engedte be a vízórást, ekkor jött a felszólítás, hogy elzárják a vizet szerződésszegésért.


Társasházban lakunk, és amikor a szomszéd segít vészhelyzetekben, na akkor megvan rólam a véleményük...

2019. júl. 11. 09:47
 5/6 kovpet ***** válasza:

"hívnak a pékségből, hogy nagyanyám az utcán ül, elesett, és sürgősen ide kell jönnöm"


Miért nem a mentőket hívták?

OK, hogy segít az ember, de ez, amit veled tesznek, nem normális. Vegyél járókeretet vagy botot neki.

Aki ide-oda viszi az embert hívásra, azt taxisnak hívják, Mari nénihez vele jut el. Minden más meg ráér.

2019. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amig engedsz, addig ezt fogják csinálni sajnos. Ha megtanulsz nemet mondani és a saját dolgaidat intézni, lassan ugyan, de hozzászoknak, hogy már nem az a kisfiú vagy, mint régen. És ha lesz barátnőd és vele szeretnél lenni mondjuk egész hétvégén? Akkor is ugranál, mert le kell hozni az üvegeket a padlásról?
2019. júl. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!