Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszülők jelentős anyagi...

A nagyszülők jelentős anyagi támogatása nélkül fel lehet ma egy párnak normálisan nevelni itthon egy gyereket?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a szülők segítsége nélkül ma egy pár merjen belevágni a családalapításba?

2019. jan. 22. 15:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Millióknak sikerül. Az átlagember nem a szülei nyakára, az ő segítségükre alapozva szül
2019. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Jó szakmát kell tanulni, esetleg diplomát szerezni és akkor mindig lesz munkád ,ami biztosnak mondható. Ha nem akarsz hitelt, ki lehet menni pár évre külföldre. De a normális hitel, minél több önerővel sem ördögtől való. Mi ugyan a külföldi megoldást választottuk, de van egy hitelmentes kertes házunk, és munkánk is lett, ahogy visszaköltöztünk. Jövőre tervezzük a babát. Nagyszülői segítség anyagilag szinte sosem volt.
2019. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Amiota meghazasodtam egy fillert nem kaptam a szuleimtol, meg jelkepes ajandekokon kivul (szulinap, karacsony) mast se es ez jol is van igy. Tokeletesen megy a gyerekneveles. Nem mondom, vannak neha nehezebb idoszakok, de ez igy van rendjen.
2019. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Igen fel lehet. Csak ma azt nem értik sokan, hogy egy gyerek nélkülözéssel jár.
2019. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
Ezt hogy érted? Milyen nélkülözéssel? Max. az alvás nélkülözése jut eszembe, más nem...
2019. jan. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Úgy értem, hogy amikor nekünk gyerekünk lett, nem jártunk el nyaralni, szállodába, wellnessezni, hanem elmentünk kirándulni inkább és a gyerekekre költöttük a pénzt, mert értelemszerűen valahol vissza kellett fogni a költségeket. Rengeteg szabadidőt elvesz tőled egy gyerek, stb.. De ezt vállalni kell. A kényelmes életüket sajnálják ma a legtöbben.
2019. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi is segítség nélkül neveljük a lányomat, és semmiben nem szenved hiányt!van akinek nincs szülő semelyik oldalról, akkor az most ne vállaljon gyereket? Nekem van anyukám, apám nincs , ferjem nek anyja ,apja él. Átlagos emberek vagyunk normális fizetéssel, de hála Istennek mindig be tudjuk úgy osztani hogy ne szoruljunk más segítségére.
2019. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Már hogy a fenébe ne lehetne? Eleve nem szabadna, hogy egyáltalán felmerüljön, hogy a nagyszülőkre támaszkodva vállaljon valaki gyereket.

Ha nincs önálló egzisztenciád, NEM állsz készen egy gyerekre. Tanulj, gyűjts és eljön az időd. Ha nem, valamit szarul csinálsz.

2019. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akiket ismerek párokat, szinte kivétel nélkül segítenek nekik a szüleik. Nem kicsit, nagyon. Lehet, hogy most olyan helyzetben vannak sokan, hogy nem kell a segítség, de biztosítéknak akkor is jó szerintem, ha van akihez lehet fordulni baj esetén. A pénz elfogyhat vagy ellophatják, az embert leépíthetik a munkahelyén, jön egy váratlan kiadás, egy válság stb... Nem azt mondtam, hogy úgy álljon neki valaki a családalapításnak, hogy előtte kér x ezer forintot a szüleitől, de lássuk azért be, hogy a legtöbben belekalkulálják ezt is. Szerintem nagyon jól kell keresni ahhoz mindkét szülőnek, hogy ne kelljen elfogadni a család segítségét. Ez mondjuk valahol természetes is, hogy segítenek az idősebbek, csak az nem mindegy, hogy mennyivel. És igen, én is azt tartom felelőtlen dolognak, amikor valaki úgy áll neki a gyermekvállalásnak, hogy lehet, hogy nincs még állandó bevételem, de majd a szüleim segítenek úgyis... Az a baj, ha mindent erre alapoznak a párok.
2019. jan. 22. 18:49
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem sikerült még felnőni, ugye?
2019. jan. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!