Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintettek van értelme még?

Szerintettek van értelme még?

Figyelt kérdés
18-éves srác vagyok , a szüleim 10-éves koromban váltak el egymástól, amit megértek mert apám egy alkoholista. Nagymamám miatt vele maradtam , visszont ő két éve sajnos rákban elhunyt és a sok hitel miatt döntennem kellet, hogy vagy elveszik a házat vagy elmegyek dolgozni. A munkát választóttam, viszont apámtól csak azt kaptam hogy hülye vagyok és életképtelen. Most 2-év útán nincs munkája az alkohol miatt, és én már nem tudom meddig bírom, rossz nézni ,hogy csak a pia számít neki és ott vannak az emlékek amiket legszívesebben elfelejtenék. Volt h 12-évesen a szemem elött ölte meg a kismacskám , a hangot és a látványt soha nem felejtem ,ahogy azt se mikkor a bátyámmal verekedet össze, vagy az állandó balhékat, mikor részeg volt. Csak én éllek már vele mert itt nőtem fel. De egyszerűen már túl sok és sokszor elfog a gondolat, hogy jobb lenne ha véget vetnék ennek az egésznek. Szerintettek , mit kellene tennem?
2018. szept. 21. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne ha el tudnál költözni. Akár egy másik városba is ahol olcsóbbak az albérletek. Barátokkal közösen vagy akármi. Azért vannak szuicid gondolataid mert ilyen retek környezeted van, ezt a hülye is làtja. Ha ebből kiemeled magad akkor ezek a gondolatok is megszűnnek


(Már rendesen felb*asz, hogy normális, értékes emberek mennek tönkre a családi környezetük meg a szüleik idiótasága miatt. Nagyon sok helyen hallom, látom, tapasztalom és ez szörnyű)

2018. szept. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd, hogy a szörnyű apád tönkretegye az egész életedet! Azt mondod, dolgozol, akkor el tudsz költözni. Menj el tőle, olyan messzire, amennyire csak tudsz!
2018. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért hallgatod meg egy alkoholista ember véleményét?

Ha betöltötted a 18 at, akkor miért nem költözöl el végre és éled a saját életedet? Albérlet is jobb ennél, aztán majd szépen feltornázod magad, ahogy 18 évesen anno én is tettem. Nem lehetetlen, csak akkor nem lenne egy ideig kényelmes. Kitartást!

2018. szept. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Kérj tőlük tanácsot.

2018. szept. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tenyleg veget kene vessel ennek az egésznek. Koltozzel el, menj pszichológushoz, hogy ezt a sok szörnyűséget feldolgozd es legyél büszke magadra, hogy ilyen életképes vgy.
2018. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akármennyire kegyetlennek hangzik, de az alkoholista emberek közül szinte mindenki, elenyésző kivétellel, képtelen abbahagyni, agresszív, nem dolgozó, elviselhetetlen emberekké válnak, akik megkeserítik azok életét, akikkel együtt élnek. Jobban tetted volna, ha a válás után anyáddal maradsz, és kimaradsz az egészből. Most is ezt kellene tenned, szakítsd meg vele a kapcsolatot és élj tőle függetlenül, dolgozz saját magadért.
2018. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!