Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg velük, hogy...

Hogy értessem meg velük, hogy engem hagyjanak ki ezekből a templomi cuccokból? 17/f

Figyelt kérdés

Soha nem voltam templomba járó, nem érdekelnek ezek a dolgok.


Nagyiék meg több rokon is azt akarja, hogy én legyek az unokatesóm bérmakeresztapja vagy micsodája. Csakhogy én nem vagyok megkeresztelve, nem voltam bérmálkozó sem elsőáldozó.


Többször mondtam már hogy én ezt nem akarom, hagyjanak békén ezzel, de a nagyi a fejébe vette hogy beszél a pappal, egyik vasárnap a mise közben megkeresztelnek.


Eszem ágában nincs nekem megkeresztelkedni, telibe nem érdekelnek ilyen templomi dolgok. Nem hiszek benne, nem értem minek akarják rám erőltetni.


Nagyiék még mindig haragszanak anyuékra hogy annó nem kereszteltettek meg, de anyuék azt mondták majd nagy koromban eldöntöm mit akarok.



2020. febr. 2. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
99%

Megmondod, hogy nem akarsz megkeresztelkedni, és még vélelten sem fogják megtenni. Ugyanis annak feltétele lenne, hogy te kinyivánítsd, hogy AKAROD a keresztséget.

Emellett még egyszerübb, hogy nem mégy el a templomba, eröszakkal csak nem csipelnek oda!

2020. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem az egyetlen kérdés itt, hogy az unokatesódnak fontos-e ez az egész és érte megtennéd-e?

Az én családom nem temlomba járó, én sem vagyok megkeresztelve, de a párom akar templomi szertartást majd az esküvőnkön, így meg kell keresztelkednem. Miatta megeszem, mert neki fontos.


30N

2020. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Unokatesóm sem akarja, csak neki muszáj... Vagyis rá erőltetik, ott nem csak a nagyszülők hanem a szülők is vallásosak....
2020. febr. 2. 13:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben nem lehet bérmakeresztapa, aki közvetlen előtte keresztelkedett. Bérmálkozni is kellene, annak szabályai vannak, hogy mit kell tudni és mit kell vállalni. Ha közlik a pappal, hogy te még megkeresztelkedve sem vagy, akkor ő majd közli azt, hogy szó sem lehet bérmakeresztapaságról.
2020. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"anyuék azt mondták majd nagy koromban eldöntöm mit akarok." Szuper, pontosan így kell!

Kérdező, ne aggódj, ebből a bérmakeresztapaságból nem lesz semmi! Vagy csak szívatnak a nagyszüleid is vagy az egész rokonságod síkhülye a teológiához. A pap lenne ilyen esetben a legjobban felháborodva.

2020. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es, és 5-ös válaszolóval értek egyet. Nem is lehetnél bérmaszülő így. Az a furcsa, hogy az állítólag vallásos nagymama és a többi rokon ezt nem tudja. De nyugodtan menjen csak oda a paphoz, majd jól leégeti magát. Keresztség, elsőáldozás, bérmálás lenne a sorrend, majd aztán utána lehetne a többin gondolkodni. De egyébként, ha te nem akarsz keresztelkedni senki sem fog kényszeríteni még arra sem.
2020. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Par hónap és felnőtt vagy jogilag.

Ideje kiallni magad mellett. Nem hiszel ezekben a dolgokban, nem akarsz templomba járni és megkeresztelkedni. Pont.

Elég baj, hogy a csecsemőket akaratuk ellenére keresztelik. Te szerencsére mindjárt felnőtt vagy, nem fognak az akaratod ellenére a víz alá tartani.

2020. febr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a terrorizmus! Ez a fajta szélsőségesség pontosan ugyanolyan, mint a muszlim terroristáké! Ha nem veszed fel a hitüket, akkor kitagadnak? Vagy rosszabb?? Milyen keresztény az, aki így viszonyul (még csak nem is a felebarátjához, hanem) a rokonához!? Mi ez a zsarolás és lelkiterror??
2020. febr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg vagyok keresztelve. Elsőáldozó is voltam, de bérmálkozó már nem. 16 évesen már volt annyi bátorságom, hogy nemet mondjak ezekre a hülyeségekre. Már ovisan is utáltam templomba menni.

S nagyon sokat kellene fizetni nekem ahhoz, hogy keresztszülő/bérmaszülő legyek...


Nemet mondasz. Pont. Ha máshogy nem megy a pap szemébe mondod, hogy nem hiszel ezekben, s akkor biztos nem fogja hagyni, hogy bérmaszülő legyél. (Ha másképp nem tudtam volna megértetni anyámmal azt, hogy nem akarok bérmálkozó lenni, és elküldött volna jelentkezni, én a pap szemébe mondtam volna, hogy NEM akarom én ezt. Csak azért vagyok itt, mert küldenek.)

Ráadásul ezeknek a szentségeknek épp az a lényege, hogy szabad akaratából veszi fel az ember. A vallásosak számára a kényszerítés egy nagy öngól...


18 (mindjárt 19)/L

2020. febr. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!