Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Zubaidah kérdése:

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy egyedül hagyjanak otthon néhány napra (míg ők elutaznak)?

Figyelt kérdés
17 vagyok és a szüleim a húgommal hamarosan elmennek a Balatonra nyaralni, de én számos okokból inkább kihagynám és otthon maradnék. Egyáltalán nem vagyok bulizós fajta és ezt ők is tudják, emellett mindig is önálló voltam, eddig is én főztem, takarítottam, vásároltam be a nyáron amíg anyukám dolgozott. A probléma az, hogy a nagymamámmal kéne maradnom ez idő alatt, akit egyáltalán nem kedvelek (és ez kölcsönös).Emellett már elég idős, és nem igazán helytálló az az érv, hogy "vigyáz rám", mert épp hogy önmagát el tudja tartani, nem még egy plusz személyt. Szóval valahogy meg kéne győznöm őket hogy most az egyszer hagyjanak egyedül, olyan 4-5 napról lenne szó egyébként, ami szerintem nem sok. Ötletek?

2018. jún. 19. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ezt elmondod nekik,így, ahogy leírtad, és vagy bejön, vagy nem.


Amúgy mit jelent, hogy a nagymamád elég idős? Hány éves? Mi kifogásod van a vele való együttléttel szemben? Ha idős (és feltételezem, ezzel együtt már bőven nyugdíjas,és nem tegnap, vagy múlt hét óta) ,akkor nem biztos, hogy már sok időt tölthettek már együtt... Használd ki, és becsüld meg!



Én 74 évesen tragikus hirtelenséggel veszítettem el a mamámat, bement a kórházba egy egyéjszakás benntartózkodásra meg pár rutinvizsgálatra, előtte délelőtt még megfőzte az ebédet(emlékszem,soha nem felejtem el, aznap borsófőzelék volt, virslivel) nem is nagyon búcsúzkodtunk, mert másnap késő délutánra ígérték, hogy kiengedik, de erre már nem került sor,mert kora este egyik pillanatról a másikra váratlanul meghalt: leállt a szíve.


Utólag derült ki, hogy bajok voltak a veséjével, volt egy enyhén magas cukra...

2018. jún. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
1 év múlva felnőtt leszel, még akkor is úgy akarnak bánni veled, mint egy csecsemővel?
2018. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

1es...irta h nincsenek joba.

En se vagyok joba eggyik oreganyammal,nem is vagyok ra kivancsi

2018. jún. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Ket dolgot is szeretnel egyszerre vagy ez mar egy megegyezes kerdese volt?

Egyik nem menni a kozos nyaralasra, ketto nem is a nagymamaval lenni.

Szulokent eleg nehezen viselnem, ha az utolso meg valoszinu kozepiskolai eved es kozos csaladi nyaralasunk bojkottalna a sajat gyerekem.

Mi utolso kozoson tesom 18. szulinapja elott voltunk, en akkor voltam 19. Kibirtam. Kesobb meg igenyeltem (jo 15 evvel kesobb!:-)), hogy anyukammal mehessek nyaralni:-).

A nagymama ezek szerint nem rad vigyazna. Ezt jol latod. Nem tudom milyen allapotban van a nagymamad, de nem szokasa anyudnak/apudnak hogy napi szinten raneztek es igazabol most ha otthon maradnal akkor ez lenne a megallapodas, hogy ok ne gyere nyaralni de kvazi felugyeled a nagymamat. Hiszen ha baj lenne vele tudsz a szuleidnek szolni.


Lehet a szuleid ezt nem igy talaljak, de miert nem kerdezed meg, hogy ok nem a nagyi miatt aggodnak-e? Mert ha igen, akkor valassz vagy nagymamaval vagy vagy mesz nyaralni.

A Balatonnal miert kellene folyamatosan bulizni? En biztos vinnek egy jo konyvet, a telom es valami huvos szobaban kuporognek vagy egy fa alatt (ha kertes berelt lakban vagyunk), a partra vagy este vagy kora reggel mennek le es furdeni is az elsok vagy az utolsok kozott, minel jobban elkerulve az embereket. Es maris szuper lenne.

Nagymamad nem szep dolog lepattintani. Persze megprobalhatod anyukadekkal megbeszelni. De nekem ilyenkor megfordulna a fejemben, hogy vajon miben santikal a gyerek (hazibulit akar, videojatekozni hivna a havert, baratjat/baraznojet akarja a tudtom nelkul athivni vagy el akar logni valakihez). Egyszeruen nem ertenem mi a celja.


Ez tenyleg nagyjabol az utolso kozos nyaralasotok. 18 folott nem kotelezhet ra senki, de olyankor mar nem is nagyon fer bele hiszen a 18 evesek mar egyetemistak es ott van dogivel nyari programjuk mar a szulok a kisebb tesok elveszitik a jelentoseguket es elonyben reszesitenek egy haveros/csajos heveget meg egy tenherparti csaladi nyaralasnal is. :-)

2018. jún. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
3-as, látva a "helyesírásod" és a stílusod,nem is feltételezem,hogy van annyi érzelmi intelligenciád,hogy felfogd,mit csinálsz. Remélhetőleg rádöbbensz később,még ha késő is lesz már akkor. De legalább nem örökítde tovább ezt a szellemi nihilt...
2018. jún. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Valószínűleg nem kellene 0-24-ben peszrtálnod. Igazán eltölthetnéd vele ezt a pár napot. Meglepődnél,ha elkezdenél vele beszélgetni és érzelmeket kimutatni,hogy mennyi minden szép és megfontolandó dolog lakozik egy idős ember lelkében...
2018. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

9:01-es, a kérdező valószínűleg introvertált személyiség. Semmiben nem "sántikál", egyszerűen a saját világában érzi magát jól. Aki extrovertált, az ezt nehezen érti meg, de ez egy olyan adottság, mint pl. a szemszín: nem magunk választjuk és nem változik meg.


Kérdező, számomra semmi abszurd nincs a kívánságodban. Egy 17 éves fiatal már bőven el tudja magát látni 4-5 napig, és miért kéne a Balatonhoz cipelni, ha jobban érzed magad otthon? Abban se látok semmi eget rengetőt, hogy nem jöttök ki a nagymamáddal, van ilyen. Attól még, hogy két ember rokoni kapcsolatban áll, még messze nem garantált a jó kapcsolat (hogy ennek mi az oka, gyökere, azt mi itt a gyakorin nem tudjuk, nincs is hozzá közünk, és a kérdés szempontjából semmi jelentősége). Szóval ha a szüleid helyében lennék, a "mindent szabad, ami nem árt másoknak" elv alapján rád hagynám a döntést. Viszont nem vagyok a szüleid helyében, és egyelőre tőlük függsz. Ha nagyon erősködnek, akkor azt kell végiggondolnod, hogy a nagymama a roszabb, vagy a családi nyaralás (vedd figyelembe, hogy ott is elvonulhatsz egy kicsit, nem kötelező egyik buliból a másikba futni).

2018. jún. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kijelented, hogy nem vagy hajlandó a mammerral együtt lenni


ha nem mennek bele, menj csak el velük Balatonra, de tegyél róla, hogy soha többet ne akarjanak elvinni

2018. jún. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5os. Latom az eszosztas az megy....
2018. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es nyilvánvaló,hogy egy hülyének csak "észosztás",ha meg meri mondani valaki,hogy hülye. Lásd nyugodtan,amit akarsz,pont lexarom,hogy mit gondolsz.
2018. jún. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!