Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan élnétek meg, hogyha...

Ti hogyan élnétek meg, hogyha a párotok volt házastársa meghalna és emiatt a párotok sírna, és napokig letőrt lenne? Elfogadható, hogy a volt házastársa halálhíre ilyen érzelmeket váltson ki belőle?

Figyelt kérdés
Hozzátartozik, hogy a 2 gyerekből, a nagyobbiknak Ti csak a nevelőszülei vagytok, Ő az előző házasságban született, tartotta a kapcsolatot mindkettő szülővel heti szinten... A párotok azomban a volt házastársával már évek óta csak minimálisan.
2020. febr. 3. 20:50
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Miért ne lenne elfogadható? Egy ismerőst is megsíratok, akivel nem is voltam olyan szoros kapcsolatban. Pláne volt házastársat, akivel közös gyerek is van.

Te féltékeny vagy egy halottra???

2020. febr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%

18 évvel ezelőtt váltam el az első férjemtől. Barátként váltunk el, közös fiúnkat is békességben megosztva gondoskodtunk róla. Volt férjem válásunk után 2 évvel újra nősült, felesége is mindig kedves volt. Én olyan 5 évvel később mentem férjhez újra, és a férjem is imseri személyesen a volt férjemet. Sőt a volt férjemet kértük meg amikor vettünk kertes házat, hogy csinálja meg a kertünket. ( kertészeti szakember) Ő csinált nekünk francia kertet (csodálatos)

Én 18 év alatt jó ha 5 alkalommal találkoztam vele, de nem voltunk haragban, csak mindenki élte a maga életét. A fiúnk volt a kapocs.

Volt férjem 2 évvel ezelőtt autóbalesetben meghalt. Amikor megtudtam napokig sírtam. Megsírattam a régi emlékeket, azt, hogy a halála értelmetlen volt. A fiam fájdalmát, és azt a tudatot, hogy az életünk mennyire kis ideig tart. Férjem is megrendült, végig támogatott, megértette mi a helyzet. Temetésen is sírtam.

2020. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy picit hasonló helyzetben voltam nemrég, a nem volt a felesége a hölgy aki elhunyt a páromnak, közös gyermekük sincs, de 6 évig voltak élettársak. Nem nagyon mutatta a párom, hogy szomorú, de én próbáltam mellette állni, mondtam neki, hogy ha szeretne róla beszélni itt vagyok, de ha csak csendben üljek mellette akkor is. Bennem a féltékenység gondolata se merült fel, nagyon sajnáltam a párom.
2020. febr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

De rosszul hangzik az az "elfogadható"!

Szerintem a gyász erősebb az ilyen protokoll, vagy illem, vagy lelketlenségi dolgoknál.

Mi jó bunkón váltunk 20 éve, 20+ év házasság után, tavaly kétszer voltam klinikai halálban, az exfeleség ott ücsörgött sokat az ágynál, ahogy mesélik.

Azóta sincs nagy barátság, de a halál az igazi válás, nem?

2020. febr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak én vagyok azon felháborodva,hogy a kérdező egy halottra féltékeny??
2020. febr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

"Elfogadható, "


Elég beteges a gondolkodásod.

Én a kutyámat is megsirattam, felnőtt fejjel.

2020. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%
Remélem, nem komoly ez a kérdés!
2020. febr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
90%
De most őszintén. Egy halott milyen érzelmeket tud kiváltani,ami neked nem elfogadható? Persze hogy le van törve,hisz az élete része volt. Ha ezt nem tudod megérteni,és ezt észre is veszi rajtad a párod,lehet te is csak ex leszel.
2020. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Te Liptay Klaudiáról beszélsz, igaz?

Nos, a gyerek életre szóló kapocs.

A barátság megmaradt.

Plusz az asszony látja és átéli a közös gyermekük szenvedését az apja elvesztése miatt.

Akik nem háborúban, gyűlöletviharban váltak, azoknközött megmaradhat a mély lelki-emberi kapocs. Főleg, ha ezt az új házastárs is megérti, sőt, a neje exével jó barátságba kerül. Ezen nincs mit feldolgoznia, mert természetes, és támogatja a feleségét és az elhunyttal közös gyereküket a gyászukban.

2020. febr. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
"Ti hogyan élnétek meg, hogyha a párotok volt házastársa meghalna és emiatt a párotok sírna, és napokig letőrt lenne?" - teljesen természetesnek venném, ha az embernek meghal valakije, aki fontos volt az életében, akkor pont így szokott reagálni.
2020. febr. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!