Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a férjed ezzel...

Mit tennél ha a férjed ezzel állna elő?

Figyelt kérdés

A férjemmel lakás vásárlás előtt állunk. Beszélgetés alkalmával mondja, hogy akkor a lakás az ő nevén legyen.

Én teljesen ledobbentem, hogy ezzel állt elő. A megtakarításunk közös, a hitelunk közös lenne, én is dolgozom ugyan úgy.

Bevallom én egy kicsit meginogtam ezen kijelentése után. Nekem teljesen egyértelmű lenne, hogy fele fele közös tulajdonba lenne.

A döntéset annyival indokolná, hogy nehogy utcára kerüljön.


2020. febr. 12. 20:00
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
89%

A hitelt nem adják kettőtöknek, hacsak nem mindketten tulajdonosok lesztek a lakásban. (A részarány mindegy.)


A részarány pedig azért is mindegy, mert házassági közös vagyon lesz a lakás, akárkinek a nevén is van. (Hacsak bármi miatt nem minősülhet különvagyonnak.)

2020. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
67%
Semmit. Tökmindegy kinek a nevén van. Váláskor így is úgy is fele fele ha meg nem váltok akkor még praktikusabb is.
2020. febr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
97%

A jogi részt szépen leírták már hozzáértők, tehát hogy hiába lesz kizárólag az ő nevén, válás esetén fele-fele arányban osztozni kell rajta.


A lelki részt illetően:

"A döntéset annyival indokolná, hogy nehogy utcára kerüljön."

Gondolom nem ezzel a mondattal fejeződött be a beszélgetés. Kérted, hogy fejtse ki bővebben, mire gondolt? Ha igen, mit mondott rá?

2020. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
94%

A számítása azért sántít, mert házasság alatt, közös vagyonból, közös hitellel nem lehet csak az övé a lakás. Ugyanannyi jogot formálhatsz rá, mint ő.

A hozzáállása viszont undorító. Én azonnal léptem volna le. Amúgy meg nem is kapna közös hitelt 1/1-es tulajdonú házra. Nálunk a férjem még házasságunk előtt vett telket. Építeni már házasként együtt kezdtünk, de a hitel egyik feltétele az volt, hogy én is rajta legyek a tulajdoni lapon. Neki egyértelmű volt, hogy 1/2 részt a nevemre írat és úgy építkezünk. Az én munkám, az én keresetem és jelzálogterhelésem is benne van, miért ne lennék tulajdonos? A férjed ezt akarja elvenni tőled. Ne hagyd!

2020. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
90%

Válnék.

Hiába a jogi része, ha kibukott belőle, mibe néz, mibe tart....

2020. febr. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
90%

Adnék neki egy hetet, addig meggyőzhet, hogy miért ne váljak el.

Konkrétan akkor még közös lakásotok sincs, de ő már azon gondolkodik, hogy mi lesz, hogyha külön mentek, tehát nem tervez veled hosszú távra, és főleg az érdekli, hogy a váláskor minden az övé maradjon és ő maradhasson a kényelmes lakásba, te meg menj, ahova akarsz.

Ráadásul azt feltételezi rólad, hogy az első alkalommal kitennéd a lakásból, tehát nem bízik benned, holott ezek szerint ő az, aki előbb-utóbb okot fog rá adni, hogy mennie kelljen, és ezt tudja is...

2020. febr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
91%
Oké, de te 3gy fillért ne fizess bele.
2020. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
97%
Valaskor ugyis fele-fele, ez a resze tok mindegy. Az ervelese azonban furcsa es mindenkepp beszelgetesi alap.
2020. febr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
96%
Megmondanám neki, hogy akkor már inkább az én nevemen legyen!
2020. febr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
96%

Akkor közöld vele hogy megszívta. Ahogy páran írták házasoknak kötelezően közös tulajdonban megy nincs válogatás. Nem is kérheti a saját nevére ha hitellel szeretné. Mellesleg ez amúgyis milyen dolog lenne?

" Nehogy utcára kerüljön" egy mivel 50-50% lesz nem tudnád oly könnyen kitenni, másrészt és te kerülj akkor utcára?

2020. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!