Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ha a férjed ezzel...

Mit tennél ha a férjed ezzel állna elő?

Figyelt kérdés

A férjemmel lakás vásárlás előtt állunk. Beszélgetés alkalmával mondja, hogy akkor a lakás az ő nevén legyen.

Én teljesen ledobbentem, hogy ezzel állt elő. A megtakarításunk közös, a hitelunk közös lenne, én is dolgozom ugyan úgy.

Bevallom én egy kicsit meginogtam ezen kijelentése után. Nekem teljesen egyértelmű lenne, hogy fele fele közös tulajdonba lenne.

A döntéset annyival indokolná, hogy nehogy utcára kerüljön.


2020. febr. 12. 20:00
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
95%

#17-es

Ezzel csak az a baj,hogy adós - adóstársként fognak funkcionalni. Egyetemlegesen felelnek érte.

Ha a pasi nem fizeti akkor neki kell.. hiába mondja a hölgy h nem lakik a lakásba aláírták, szerződésmódosítással kiléptethetné,de a pasi nem tenné ezt meg.

Házasok hitelfelvételkor is automatikusan belekerül

2020. febr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
88%
Azt mondanám neki hogy akkor vegyünk még egyet, az meg az eb nevemen legyen. Nehogy utcára kerüljek. Utána elvalnek tőle. Ritka nagy bunkó.
2020. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
94%

A nagy büdös szart.

Akkor vegyen magának és keressen kezest.


Mi tavaly vettünk lakást. Nem volt kérdés, hogy 50-50% bejegyezve. Bár a férjem is mondta, hogy úgyis közös lesz. Nem baj, így lett beírva. Engem is zavart volna, ha ő ilyet kijelentett volna. Én szerintem jól össze vesztem volna lehet ezen... Elgondolkodnék, hogy azt tervezi közösen fizetett lakást magának igyekszik megtartani? Mert úgyis elváltok...?

Emlékeztesd már, hogy a lakás nagyrészt a banké lesz míg ki nem lesz fizetve, nem az övé sehogy! Az utolsó helyen lesz bejegyezve mint tulajdonos. Annyira azzal van, hogy az övé lesz.

Szerintem beszélgess el vele komolyabban erről, hogy miért csak magára koncentrál a közösen megdolgozott pénzből.

2020. febr. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
99%

Tulajdonképpen mindegy, mert egy esetleges válás esetén nem számít, hogy kinek a nevén van az ingatlan, fele-fele lesz úgyis.

Viszont, ezt a férjed feltehetően nem tudja, és ennek fényében én alaposan elgondolkoznék a váláson.

2020. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
51%
Na, a kérdező bezzeg eltűnt! Lehet, hogy csak egy férjszidalmazó témát dobott be egy troll????
2020. febr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 qkker1 ***** válasza:
97%
Tök mindegy kinek a "nevére kerül", a magyar jog szerint akkor is közös, mivel a házasság alatt vettétek, közös vagyonból!
2020. febr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
20%

Tökéletesen meg tudom érteni, aki látott már válást szerintem tisztában van vele, hogy az anyagi javak nagy része a nőhöz kerül, ill. a gyerek is legtöbb esetben (ez utóbbi persze nem baj, de ezzel jár a többi is, gyerektartás, ház nagyobb része, stb stb stb.


Más kérdés hogy ennek semmi értelme amit csinál, mert a házasság alatt szerzett vagyon közös alapértelmezetten. Elvileg így nem is rakható ki a házból, gyakorlatban könnyen alakul ki olyan helyzet, hogy az anyuka marad ott a gyerekkel, a férfinek meg nincs maradása, jogilag hiába lenne.


Ez egy létező probléma amitől a férfi tart, számtalan tanulmány és statisztika született már erről, akárki utánanézhet az adatoknak.


Sajnos ezzel nem tudja megoldani, mert attól hogy jogilag az övé, kiutálhatják onnan simán, a nő, a gyermeke, meg a nő családja, ahogy az oly sokszor megtörténik.


Ezt a problémát csak úgy lehet megoldani, ha normális keretek között marad a kapcsolat és az esetleges válás is.

2020. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
94%
nem is értem hogyan jön fel az a dolog egy házasságban, hogy valamelyikőtök utcára kerülne mert a másik nevén van a ház. Viszont ha nem kötöttetek házassági szerződést igazából mindegy kinek a nevén van, mert fele-fele a tulajdon
2020. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
31%
Ez valószínűleg nem így hangzott el, illetve valami saját disznóságot elhallgatott a kérdező, ami kiváltotta ezt a kijelentést a férjéből.
2020. febr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
98%
Házastársi vagyonközösség, tehát egyikőtök sem kerül utcára azért, mert a lakás a te vagy a férjed nevén van. Engem inkább a hozzáállása zavarna, hogy hogy képzeli azt, hogy én is beleadom a pénzem, dolgozom érte stb. És most csak az anyagiakról beszéltem, az érzelmi részéről nem is mondok semmit...
2020. febr. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!