Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha meghízna a...

Mit tennél, ha meghízna a párod/férjed?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt, még nem költöztünk össze (pénz miatt), de már tervezzük fél éven belül. Amikor összejöttünk átlagos, kicsit sportosabb alakja volt, de azóta felszedett kb 40 kilót és engem ez eléggé zavar. Két éve kérem, hogy fogyjon le, de mindig csak ígérget, meg kicsit tesz is érte, eljárogat edzeni, de mégsem látszik rajta semmi, csak annyira erőlteti meg magát, hogy ne mondhassam, hogy nem csinál semmit. Az a baj, hogy ahogy látom igénye sincs rá:(. Én ugyanúgy 50 kg vagyok, mint amikor összejöttünk és ha terhesség miatt meg is híznék el sem tudnám képzelni, hogy ne adjam le a felesleget, ahogy lehet.
2014. nov. 12. 11:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem orvosi oka van, hanem egyszerűen sokat eszik, akkor nem kertelnék, megmondanám neki, hogy így nem kívánom.


Oké, hogy a belső a fontos, de 40 kg már nagyon durva. Emberként továbbra is szeretném a férjemet, de nem biztos, hogy lenne hozzá gusztusom ilyen durva túlsúllyal (ahogy fordítva, szerintem neki se lenne hozzám).

2014. nov. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Ja azt azért hozzá kell tennem, hogy ha felszed valaki 5-10 kilót az teljesen normális, nem lehet elvárni senkitől, hogy egész életében a fiatalkori sportos alakját tartsa. De ő most 110 kiló, egyszerűen kövér..
2014. nov. 12. 11:36
 3/27 anonim ***** válasza:
78%

Hetvenről száztíz kilóra hízás szerintem inkább orvosi probléma, ha korábban gond nélkül tartotta a súlyát. Én pl 40 év alatt se tudnék ennyit felszedni, de nekem ilyen az alkatom. Az is lehetséges, hogy sporttal tartotta karban a súlyát, és már nem csinálja, így szépen vissza is hízott a "versenysúlyára".

Mit csinálnék? Komolyan beszélnék vele, hiszen óriási a kettő közötti különbség, nem tudnék nőként ránézni, nem kívánnám szexuálisan. Ha nem tenne valamit az ügy érdekében, valószínűleg szakítás lenne a vége.

2014. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%

Segíts neki, főzz olyanokat, amik nem hízlalóak, csirkét, natur husikat, salátát stb.


Ha eddig sportosabb alkata volt, valószínű a kaja miatt ment rá a plusz.

2014. nov. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Csak sportolgatassal az eletben nem fog lefogyni. Kajamennyiseget kell csokkenteni.


Egyebkent meg senkit sem lehet eletmodvaltasra kenyszeriteni. Ha o nem akarja, akkor nem fog lefogyni, sot 10 ev mulva meg 130 kilo lesz.

2014. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
vhogy segíteni kéne neki lefogyni,mert egyedül nem tud. motiváció,étrend,mozgás kell neki. meg persze akaraterő. és h kész tények elé állíts,h így nem lesz jó,mert nem kívánod,de te szereted és jót akarsz neki. csak kíméletesen,nehogy azt gondolja h megcsalás a véga,mert akkor sztem bánatában csak többet enne.
2014. nov. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Igen, sporttal tartotta a súlyát, tiniként kicsit duci volt, aztán elkezdett sportolni és az evésre is figyelt. Aztán miután összejöttünk elkényelmesedett.
2014. nov. 12. 11:55
 8/27 anonim ***** válasza:
88%

"Segíts neki, főzz olyanokat, amik nem hízlalóak, csirkét, natur husikat, salátát stb. "


Látszik, hogy csak elméletben smered a problémát.


Ugyanis az ennyire elhízott férjek (meg feleségek) elöször kiverik a a balhét, hogy miért nem föz "rendes" kaját a feleség, miért nem ad "normális" adagokat , és utána vagy megeszik "desszertnek" fél rúd kolbászt meg 10 tojásos rántottát megfelelö mennyiségü kenyérrel, vagy elmegy a haverokkal valahová, ahol meg tudja a maga zsíros, "tartalmas" ennivalóját kapni.

2014. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
33%

Bele kényelmesedett ebbe. Mindenképp neked kell motiválnod, talán eddig nem voltál eléggé határozott, nem veszi komolyan, hogy neked ez nem tetszik.

Lehet orvosi eset is, de lehet az is az oka, hogy ha nem is laktok együtt, bele kényelmesedett a párkapcsolatba és már nem érez motivációt a hódításra. Egy férfi tényleg sokszor addig ad magára, amíg vadászik. Ez számodra lehet jó hír is, de fel kéne nyitnod a szemét, hogy az "újrameghódítás" szinte egy életen át fontos. Meg akar neked felelni, ha próbálja "megerőltetni" magát, de egyelőre úgy érzi nincs kockázat.

2014. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
78%

"Igen, sporttal tartotta a súlyát, tiniként kicsit duci volt, aztán elkezdett sportolni és az evésre is figyelt. Aztán miután összejöttünk elkényelmesedett."


Közöld vele, hogy:


1. Most másfélszer annyi a sulya, mint amikor emgismerted, és ez nem egészséges.


2. Undort kelt benned az, hogy egy zsírpacnival kell élned, a szexröl nem is beszélve.


3. Közlöd vele, hogy vagy lefogy - a segítségeddel vagy egyedül, vagy keresel egy olyan embert, aki nem ennyire igénytelen és gusztustalan.

2014. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!