Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből elegem van! Mit tehetnék?

Ebből elegem van! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 évvel idősebb bátyám. Nagyon jó a kapcsolatunk, nem szoktunk sokat veszekedni, jól elvagyunk. Ettől függetlenül már nagyon haragszom rá. Én mindig mindenben segítek, próbálok segíteni anyának, lehet, hogy nem mindig első szóra, de általában mindig megcsinálom, amit kér. Sokszor van, hogy nem is kéri, de én azért megcsinálom. Mosok, vasalok, főzök, teregetek...stb. Volt, hogy nem voltak itthon 1 hétig, nekünk szünet volt a suliban. Egész héten takarítottam, pakoltam a tesóm után, hogyha hazajön ne kelljen semmit csinálnia. Eközben a bátyám semmit nem csinált. És mindig ez van. Soha semmiben nem segít. Elmegy suliba, hazajön, gépezik, megy a haverjaival..stb. Itthon semmit nem csinál. Sokszor még azt is elrontja, amit én csinálok. Ma pl. vasaltam neki kellett egy póló, ami a kivasaltak alján volt. Kirántotta és az egész kupac leborult. Kezdhettem elölről... És hiába szólok neki, mintha észre se venné. Már teljesen elegem van. És nem csak ebből. Most volt a születésnapom, nem kértem semmit. Szerencsére megvan mindenem, de azért mégiscsak 17 éves vagyok, vártam valami apróságot. Nem kaptam semmit se anyától, se apától, a tesómtól meg pláne. Tudom, hogy nem az ajándék a fontos. De még a szülinapi tortámat is én sütöttem meg! Nem is lenne baj, de a testvérem 100 ezer forint fölötti ajándékokat kap, névnap, karácsony... mindig. Múltkor pl. egy iphone-t, nekem egy 8 éves telefonom van, ami régen az övé volt... Nem irigykedem rá, mert jó nekem ez a 8 éves régi telefon is, de nem érdemli meg! Nem elég, hogy itthon nem segít semmit, az iskolában sem! Soha nem tanul! Idén háromból bukott, szerencsére mehet pótvizsgázni. Tavaly évet ismételt.. Én a város egyik legjobb gimijébe járok, nem mondom, hogy kitűnő tanuló vagyok, de 4,5-ös volt az átlagom év végén. Szerintem ez nem olyan rossz. Ezerszer meg lett ígérve a tesómnak, hogy ha nem tanul nem mehet sehová.. szerintetek most hol van? Egész hétvégén az egyik ismerősénél lesz buliban.. Én az előbb fejeztem be a vasalást.. Már elegem van ebből! Nem vágyom iphone vagy új bicóra, tényleg semmire! De ezt már nem bírom nézni, hogy már bocs, de "ki van nyalva a segge" azért mert nem csinál semmit, nem tanul, hozza az egyeseket...


Mit tehetnék? Anyáék nem értik meg ezt az egészet, ha a tesómnak mondom csak röhög és egyáltalán nem fogja fel, hogy mi lesz vele 1-2 év múlva, amikor már nem számíthat a szüleim támogatására. Ő most lesz 19 én 17 vagyok.


Segítsetek! :) Köszi.


2010. júl. 23. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 14 éves létemre nincs már szülinapi ajándékom,sőt mégcsak szülinapi tortám sincs.

Amúgy jogos a felháborodásod,megkell mondanod anyudnak,hogy te mindent megcsinálsz,de szóljon a bátyádnak,hogy ő is csináljon valamit,ne csak bulizzon,meg ne csak haverokkal legyen..

2010. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudsz csinálni,max anyudékkal beszélni és ennyi.Aztán valami kolesz vagy elköltözni később bár ez nem olyan egyszerű.Nálunk ugynaez van avval a különbséggel hogy tesómnak munkát kell keresnie,de ha én nem teszem le elé a hirdetést eszébe se jut.Sőt van amikor olyankor se hívja fel.Aztán én sulizok és dolgozok.Mégis engem cseszegetnek ha nincs valami kész de én ne szóljak mert ő nem csinált meg valamit amikor egész nap itthon volt.
2010. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

erre van egy jó megoldás: szólsz anyudéknak, h értékeljék már kicsit világosan, azt a mihaszna férget, akivel megáldott téged a sors:D Takarodjon melózni, vagy mehet a fenébe! ez máshogy nem megy! jó max egy kicsit szebben, de mind1

Azonkívül örülj neki, h te legalább az Ő példája ellenére is rendes vagy! Hosszú távon te fogsz jobban járni nem ő!

Ő valószínűleg egy hajléktalan senki lesz, mikor neked lesz normális életed!

Bocs, ha egy kicsit durva voltam, csak felháborodtam

2010. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja és később ha pénzt kunyerál ne adj neki!
2010. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoktam neki mondani, hogy majd ne lepődj meg, ha kukázni fogsz. Meg hozzám majd ne gyere pénzért. Erre mindig kinevet és azt mondja, hogy ő majd milliomos lesz és én fogok neki könyörögni... :/ És olyan sokszor mondja, hogy kezdem elhinni, hogy semmit nem ér az, amit én csinálok. Mert látom, hogy 1-2 diplomás emberek fillérekből élnek és alig tudják eltartani magukat...
2010. júl. 23. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

tesód egy hülye,én jól beolvásnám neki.

és anyukádnak,sokszor mond el,mig nem jön be észe,h tényleg igazad van.engen nem érdekel,h fiu vagy lány,de akkor is csináljon valamit..nem vagyunk középkorban már..és ne higgye ,h barátnője mindent megcsinál helyette.

2010. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Három bukással nem lehet pótvizsgázni.

Az évismétlés.

2010. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!