Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tök elegem van már ebből az...

Tök elegem van már ebből az egész ajándékozásból, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Egyedül élek,és rohadtul nem fényesen! Mióta az eszemet tudom, ünnepelve volt nálunk a szülinap, névnap meg a kiskutya faxa is! Nem tudom kinél van ez még így, de minden egyes ünnepre mindenkinek minimum 5000Ft-os ajándék azért elég szívás! 1 hónapban min. 2 embernek van valamije! Nem igaz, hogy anyámék nem tudnák leállítani ezt az egészet, ugyanis én elég hülyén érezném, ha nálam szakadna ez meg, vagy ha én mondanám, hogy én többet nem költök senkire! Normális életem sincs, de nővérem 3 gyerekének még a gyereknapon,mikuláskor, meg mittomén mikor is bizonyítanom kell, pedig olyan gazdagok, nem is értékelnek már semmit. Akkor ott van nővérem, sógorom, anyu, apu, Magamnak meg soha nem jut semmi! Ok, nekem is adnak, de ugye anyuéktól 1, meg nővéreméktől 1 ajándék! Én meg adok 100 felé!

Hogyan lehetne ezt finoman lezárni? Adnátok tippeket?

Köszönöm szépen!


2011. aug. 17. 11:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
szia!én is így vagyok ezzel,szerintem össze kéne ülni és megbeszélni a dolgokat.sok sikert!
2011. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak a vetett véget ennek, hogy a páromhoz költöztem :)

Ő viszont eddig olyan jó családban nőtt fel, hogy mégcsak fel se köszöntötték egymást...

Azért az ünneplés hiányzott, így nagy nehezen rászoktattam: nem kell xezer forintért ajándék, de azért nekem egy szál virágot, neki egy tábla csokit még tudunk finanszírozni :)

2011. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
mi megbeszéltük,hogy csak agyerekek kapnak szülinapra,névnapra,mikulásra.Karácsonyra mindenki egy darab ajándékot kap max. 5 ezer értékben.tehát a szűkebb családban vagyunk 7 felnőtt és két gyerek,ez 45 ezer ft.ez négy fele oszlik,mert négy mini családból áll,így az egész karácsonyi ajándékozás fejenként 11 ezerből meg van oldva
2011. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mond meg nekik, hogy neked ennyi pénzed nincs, és hogy nagyon szívesen veszel nekik valami apróságot, egy tábla csokit vagy valamit, de nem élsz olyan jól hogy 5000Ft-s ajándékot vegyél!

Ha ezt nem értik meg, akkor mond meg nekik, hogy adjanak neked ők pénzt, és úgy megveszed.

2011. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ok, még a karácsony az bele is férne, meg hát az csak Karácsony. De a többire a csokin és a virágon kívül nem szívesen vennék semmit! Másik meg, hogy a fintorgásokból is elegem van! Kinek kell ez? Most is megyek köszönteni 3 családtagot (azért most jött ki a dühöm) 15000Ft, pont ennyi kellett volna a fesztivál belépőmre, amire megint nem mentem el, mert nem volt pénzem. Komolyan mindjárt felfordulok az idegtől. És most ne értsetek félre, nem sajnálom tőlük, csak... ez sok és kész! Nem igaz, hogy nekik nem esik le!??
2011. aug. 17. 12:08
 6/24 A kérdező kommentje:

"Szia! Mond meg nekik, hogy neked ennyi pénzed nincs"

Szia! Szerinted nem tudják? Azt szokták mondani, hogy nekik nem kell semmi, olyankor ott mártírkodnak! Akkor lenne ez hatásos, ha Ők se költenének rám, meg ha a nővéreméknél is ugyanaz lenne! Mert azt meg Anyu nem csinálja meg, hogy nekem nem vesz csak egy csokit, a nővéreméknél meg 5 felé szór 5000-eket (meg még annál is többet) Ááááá, engem úgysem értenek meg!

2011. aug. 17. 12:11
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyedülálló vagyok, de hacsak nem a szüleimnek van születésnapja, mindig közösen vesszük az ajándékot velük. Szóval ha pl. az unokatesómnak kell ajándék, akkor hárman együtt számítunk egy ajándékozónak, pedig én sem otthon lakom már.
2011. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Jó Neked!
2011. aug. 17. 12:15
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez a helyzet, én azt tenném, hogy sminán olcsó ajándékot vennék nekik mindenféle megbeszélés nélkül. Ha húzzák a szájukat, had húzzák. Tudom hogy nem ez a legjobb megoldás de nem tudom hogy érthetnéd meg velük a dolgot
2011. aug. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
37%
Találj magadnak sürgősen egy gazdag partnert ;) Bocs, de nem jut jobb eszembe. :)
2011. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!