Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám egy alkoholista hulladék...

Anyám egy alkoholista hulladék. Elegem van mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2éve kezdődött. volt egy pasi akivel szkájpolt naphosszakat ekkor apámmal megromlott a akpcsulatuk.apám el is költözött. aztán ibékültek stb. apám nem ivott mert végülis erre fogta,hogy elment itthonról apám. ekkor még anyám mindig ivott.minden hétvégén bebaszik 2-3 üveg borokat megiszik. vagy martini vmi. dugiba nyomja de mindneki tudja,hogy iszik. áráad az ábrázatáról.úgy nézki mint egy hülye. mikor meglátom az arcmimikáját legszivesebben leköpném. ha ránézek a sírás szélén állok. Régebbn imádtam anyámat. a mindent jelentette. mostmeg vaahogy gyűlölöm. mikor józan akkor szeretem.demár nema régi. régebben beszéltem vele,hogy ne igyon. akkor egy időre abbahagyta. most elfogok menni középsuliba,koliba. ha hazajövök és belesz baszva emgmondom neki,hogy nem jövök soha tobbé haza így látom.. de nem ez a lényeg. ha iszik mindenne felkapja a vizet,ordít,szitkozódik. faluban élünk, és már kellemetlen,hogy midnig hordja a boltból a bort. (sztem már az egész bolt tudja,hogy nem a férjének hozza.) anyám tanár.. nem tudom,hogy süllyedhetett le ide.. mit tehetek? komolyan a sírás határán vagyok minden hétvégén... elegem van!
2011. máj. 15. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Kérd, hogy apádhoz mehess. Ha anyád iszik, simán neki ítél a bíróság (főleg, ha te kéred).
2011. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Narconon Magyarország alapítvány, hívd fel őket. Egy haverom itt dolgozik és nagyon komoly technológiájuk van a drogok és az alkohol kezelésében.


Tel/Fax:

06-1-789 9663

06-30-400 5151


Iroda:

Budapest, VII Kerület

Erzsébet krt. 33 III/15.

1073

2011. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia! Én a nagyszüleimet láttam sajnos ezen az úton haladni.

Korábban nem ittak, és nagyon jó emberek voltak. Valamiért, azonban elkezdtek az alkohol felé fordulni. Sosem derült ki, hogy miért.


Nekem is nagyon fájt, hogy így kell látnom azokat az embereket, akiket nagyon szerettem, és igazán tehetetlen voltam ezzel szemben. Sztem annyit tehetsz, ha mindezek ellenére minden erőddel próbálod NEM gyűlölni az anyádat, akármennyire is bánt, fáj, és sért téged a viselkedése, amit tesz magával. Segíteni nagyon nehéz.


Ahogy az előző kommentelő írta, apukádhoz költözhetsz, és úgy tarthatod a kapcsolatot édesanyáddal.


A közéletben is volt amúgy hasonlóra példa, nemtudom hallottál e Bajor Imre esetéről. Neki sikerült ebből kigyógyulni.

2011. máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most a család együtt él.. mivel apám visszaköltözött.. és már ő is újra iszik.. egyedül érzem magam.. nővérem nincs itthon hétköznap.. és nagyonrossz... utálok itthonlenni... ezért várom már aszeptembert..
2011. máj. 15. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Keressetek apukáddal olyan embert, vagy elvonókúrát, akik/amik ezzel foglalkoznak, és vigyétek el ha az anyagi keret engedi.
2011. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért!

A második válaszolótól kérdezném, hogy csak budapesti "betegekkel" foglalkozik az alapítvány? Az egyik ismerősöm szülei elég messze laknak a fővárostól, azelőtt normálisak voltak,de mostanra már teljesen az alkohol rabjaivá váltak. Az ismerősöm segítene nekik, de a szülők nem hajlandók sehova elmenni.

2011. máj. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!