Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek az egyetemtől, pedig...

Félek az egyetemtől, pedig majdnem a célnál vagyok (? )

Figyelt kérdés

Felvettek angliában több (világ viszonylatban) TOP 100on és 200on belüli egyetemre is (feltételes és "feltétel nélkülit" is kaptam), de most egy kicsit megijedtem. :(


Már általános óta ki akartam menni külföldre tanulni (az indoklás hosszú), és most úgy néz ki össze is jöhet, de félek...


A szüleim többé-kevésbé támogatnak, kivéve a pénzügyeket, azt nekem kell megoldanom.


((Diákmunkáznék + most nyáron munka, ha minimál bérrel számolok (£6.15/h) heti ~33 órát kell dolgoznom, az időm 32%-a (9 órás alvást levonva (ha kell plusz idő, legyen honnan levonni)), kb. napi 5 óra hétvégékkel. Így, mivel csak heti 20 órám lenne, és a duplàját számolom, amit hozzá tanulok (valószínűleg ennél kevesebb is elég lesz, de itt is inkább többet számolok, mint kevesebbet), tehát 20+40=60 óra, akkor is marad napi kb. 1 óra szabadidőm.


Az időbeosztásban alapból nem vagyok jó, de volt már olyan, hogy 44 órám volt egy 5 napos hèten (utazást is beleszámolva ~104 óra) egy fél évig, tehát ha muszáj, akkor bírom a strapát.))


De itt kéne hagynom a nagyszüleim, a szüleimet és a tesóimat akiket nagyon szeretek. Bár barátaim nincsenek, úgyhogy az nem probléma, és karácsonyra és nyárra hazajönnék...


Alapból introvertált vagyok, jól felszoktam találni magam, többször voltam már külföldön.


Mivel ugye átmeneti időszak van, a brexit miatt lehet, hogy ez lenne az utolsó esélyem...


Elnézést ha kicsit zagyva, késő van már, csak jóideje rágódok rajta...


Mit gondoltok? Esetleg egy kis bátorítás kéne?



2020. febr. 24. 01:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha rossz kategória, nem igazán tudtam eldönteni, hogy hova kéne... :S
2020. febr. 24. 01:51
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemeken vannak society-k. Van pl. christian, a capella, lego, biochem, sign language, belly dancing, knitting, Polish, German,... match making 😅, vegan, stb stb

Itt aztán lehet találkozni hasonló érdeklődésű szintén introvertalt emberekkel.

Egyetemen ként változó, de mindenhol vannak foglalkozások, barátkozós estek.

Ha lehangolt vagy akkor van counselling ahol hamarabb kapsz időpontot mint a rendes orvosnál.

Nézz egyetemi scholarship-et meg bursary-t.

Egyébként keress olyan helyet ahol egységes minimálbért adnak és máris többet kerestél.

2020. febr. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
A 33 ora munka hetente soknak tunik tanulas mellett. Nincs osztondij, vagy diakhitelre lehetoseg?
2020. febr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem kötelező belevágni. Ha később ott akarsz majd élni, akkor menj, de hogy mindjárt az egyetemre-e, azt még meggondolhatod. Azt később is ráérsz elkezdeni.
2020. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

Heti alvásigény: 7*9 = 63 óra. Tanulás = 20 óra (tanterem) + 20 óra (otthon). Közlekedés >= 7*1 óra = 7 óra. Napi étkezés, tisztálkodás (nagyon alulbecsülve) >= 7*1,5 = 10,5 óra. Eddig összesen: 120,5 óra.

Munka = 33 óra. Eddig összesen: 153,5 óra.

Maradék (szabadidő + tartalék + stb.) = 14,5 óra, azaz napi 2 óra.

Azt most megmondom, hogy 1. a napi 2 óra pihenés hosszabb távon kiéget téged; 2. Ha ez a hétvégékre marad, akkor hétközben leszel agyhalott. Főleg, hogy semmi garancia nincs arra, hogy nem-e a tanórák után, munka előtt lesz 1-2 óra szüneted, amikor tanulni kellene, de hazamenni vagy ott ahol vagy nem is biztos, hogy tudsz.

Javaslom, hogy max heti 20 órát dolgozz, mert a főállást (tanulmányok) nem szabad veszélyeztetni. Inkább dolgozz nyáron, és a végén csinálj 2 hét szabafdágot.

A nyáron meg a szünetben hazajövést ne erőltesd! Persze, meg kell látogatni a családot, de 1. ez különkiadás neked, 2. pont akkor a helyiek nem annyira diákmunkáznak, hanem hazamennek, ami miatt neked több les za lehetőséged.

Nagyszülők: Le kell váálni a (nagy)szüleidről. Nem azért vagy, hogy nekik a kedvükre tegyél/legyél, hanem hogy felépítsd magadat!

Javaslom, hogy a heti 20 óra diákmunka és a nyári munka mellett fontold meg 3 pillérként a diákhitelt is, ami egy befektetés a Gipsz Jakab/Jolán Kft.-be. A képzés is egy üzlet. Megéri felvenni? Ha nem érzed úgy, hogy igen, akkor nem bízol magadban, a leendő diplomádban.

2020. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez hihetetlen lehetőség, és nagyon nagy kár lenne kihagyni. :) Gratulálok, hogy felvettek, és csapj bele!
2020. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképp menj. Biztos nem lesz könnyű, de bele fogsz rázódni. Nem szabad egy ilyen lehetőséget kihagyni, egész életedben bánnád!

Amúgy ha nagyon nem jön be még mindig hazajöhetsz. Ha viszont nem mész ki, több esélyed valószínű nem lesz. Úgyhogy ilyen szempontból vesztenivalód sincs.

2020. febr. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek! Mindenkinek ment a zöld! Köszönöm! :)
2020. febr. 24. 11:00
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is menj. Ha nem mész, ezután mindig ezen fogsz rágódni, mi lett volna, ha....
2020. febr. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ha viszont nem mész ki, több esélyed valószínű nem lesz."

Ez butaság. Miért ne lenne?

2020. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!