Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Odaadnátok" a 8 éves gyereket...

"Odaadnátok" a 8 éves gyereketeket nyaralni egy dohos földszinti lakásba a 80 éves nagymamának?

Figyelt kérdés

A nagyi mindenképpen el akarja kérni a gyerkőcöt egy hétre magához, de nem tudunk megegyezni.

Ő a pesti, öreg bérház földszinti, büdös, dohos, sötét (északi fekvésű, még ilyenkor is ég a szobában a lámpa) lakásába kérné. Szórakozás: számítógép és tv. Mozgás, friss levegő: semmi, mert a mama 80 éves, alig tud járni, még a szemetet is a gyerekei viszik ki, amikor kétnaponta látogatják. Az utca forgalmas, a játszótér relatíve messze van, egyedül a gyerek semmiképpen nem mehet oda.


Mi viszont szeretnénk, ha a mama eljönne hozzánk, amennyi időre csak szeretne (zöldövezeti családi ház, tágas, parkosított kerttel), persze hoznánk-vinnénk és nálunk külön szobát is tudunk adni. Amíg dolgozunk, abszolút kettesben lehetnek, de mégsincsenek magukra utalva (itthon dolgozunk), mindennap főzök, ő is pihenhetne egy kicsit.

De a mama hallani sem akar róla, ő ragaszkodik az ő óhajához. Jó lenne megállapodni, de hogyan?

Szerintetek?


2010. júl. 24. 10:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem adnám oda semmiképpen, mert annak nincs értelme, hogy egész nap abban a lakásban tévét néz... Ha járni is alig tud, főleg nem. Gondolom a gyerek sem rajong az ötletért. Engem nem érdekelne, ha megsértődik, jöjjön ő, mindenki jobban jár. próbálnám megértetni vele, de ha nem érti meg, sajnálom. A gyerek érdeke az első, én megfogadtam, hogy senkinek a kedvéért nem fogok olyat rákényszeríteni a gyerekemre, ami szerintem nem jó neki.
2010. júl. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem fog belehalni a gyerek, és te sem, ha pár napot a nagymamánál van, de megkérheted, hogy minden nap vigye el valahová.
2010. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem! Nagyon édes a mami, de egy 80 éves ilyen körülmények között élő nagymama semmiképpen nem alkalmas a 8 éves gyermek nyaraltatására. Ezt be kellene látnia.

Próbálj a kifiadon keresztül hatni rá. Hátha az ő kérésére elmenne hozzátok és ott gyakorolhatná nagymamai teendőit.

2010. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

ÉN egy hétre odaadnám. Egy 8 éves már elég nagy, tud a mamira vigyázni - aki megvan amúgy maga is.

Ha a nagyi kibírt ebben a dohos lakásban évtizedeket, nem hinném, hogy pár nap árthat a gyereknek. És lehet, hoyg nem fog a játszira menni, de olyan sokat kaphat egy hét alatt a mamától, amit mástól nem. És a mama 80 éves, nem fiatal - ki tudja, jövőre tud-e még nyaraltatni?

Az idősek jobban szeretnek otthon aludni, nem szívesen mennek már szállóvendégnek.

Én nagyon sok időt töltöttem a 90 éves mamámmal, és ma is úgy gyúrom a tésztát, úgy türlöm meg alekváros üveget, úgy varrok - és főleg úgy - olyan okosan és természetesen - gondolkodom (néha :) hogy tőle láttam. Van, amit csak egyszer mesélt el, de 30 év itt hangzik a fejemben, szinte hetente. Nincs olyan nap, hogy ne tennék, vagy gondolnék valamit úgy, ahogy tőle tanultam. Ezzel nem ér fel a játszótér. (mellesleg, én úgy nőttem fel, hogy kb. 7x jártam játszótéren, ahogy a barátaim is, mégsem lett bajunk)

Szerintem mindenképp engedd el, amíg teheted.


Ha járni nem is tud, csak ellesznek ketten, felhívod néha legfeljebb.

Az apám 78 éves, fáj a lába, húzza egy műtét miatt, de learatott a múlt héten 30ha búzát azért.Önállóan:)

2010. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Most irta h menni is alig tud 80 éves!!! Akkor hogy vinné el vhova te észlény???
2010. júl. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
40%
Én biztos nem adnám. Nem tudjátok úgy megoldani, hogy reggel viszed, este hozod? Esetleg ha a gyermeked jó élményekkel jön haza, odaadhatjátok pár napra( bár a jó élményeket kétlem :).
2010. júl. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
10:12 elkerülte a figyelmedet, hogy a mama a kapuig a szeméttel sem tud már kimenni! Hogy vinné el a gyereket bárhová is? Ha mobilis lenne, természetesen boldogan elengednénk a gyereket, de így csak a négy fal között ülnének, fényes nappal is felkapcsolt lámpák mellett.
2010. júl. 24. 10:18
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Előző vagyok. Apám 78, anyám 72. Nyáron ott az öt unoka, ők se tudnak járni, van gyomorfekélytől a szívbajig mindenük, mégis csak elvannak.

8 éves gyerek el tudja látni magát.

A lányom épp most mondta, hogy ő attól is lett ilyen (okos, ügyes, talpraesett, alkotókész :) a nyaraktól, amit mamáéknál töltött.

Add oda, szerintem felejthetetlen tapasztalatokkal gazdagodik, és biztos , hogy jól fogja érezni magát. Mi baja lehetne? Kiokosítod előre, hogy kell viselkedni, és megtanítod, ha bármi gond lenne, szól a mamának. És ha a mama rosszul lenne, akkor felhív téged. Ennyi. Meg hoyg fogadjon szót!

Neki is jó próba, kipróbálni az önállóságát. Jó ki s kihívás. Esetleg csalhatsz annyit, hogy a gyermeket úgy készíted fel: neki nagyon okosnak és ügyesnek kell lenni, most ő vigyáz a nagyira, de ezt a nagyinak nem mondjuk.

Még ha nem mos egy hétig fogat, vagy mindennap piskótát reggelizik, akkor is megéri az az élmény, amit a mamától kaphat. Ekkora gyereket már nem csak a labda meg a nyalóka érdekel: tudni akarják a gyökereiket, a helyüket a világban. szerintem nagyon jó ötlet. Esetleg, ha nagyon szorongós vagy, félidőben lazán, könnyedén , felületesen meglátogatjátok.

Csak ez az egy unoka van?

2010. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
10:24,örülünk, hogy ilyen nagymamád volt, de ne képzeld, hogy mindenkinek ilyen van. Biztos van más oka is, hogy nem szivesen engedi.
2010. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

82%-os 10:15-ös gyönyörű, amit írsz (őszintén mondom!), de sajnos ránk ez nem érvényes. A mama megfáradt, bár kétségkívül szellemileg frissnek mondható (ritkán vannak már a szenilitásnak jelei, de ez nem komoly) a legfőbb szórakozása, hogy hallgatja a rádiót vagy nézi a tv-t, ilyenkor aztán meg sem lehet mellette szólalni, mert zavarod. Élvezné az unoka társaságát, mert nem lenne egyedül (mindennap megy valamelyik gyereke hozzá, tehát nem magányos, de napközben sajnos egyedül van, mint olya sokan mások), de a gyereknek már nem lenne jó társaság.

Gondold el: egy 8 éves - nagyon aktív - gyerek ül a négy fal között, mama időnként bekapcsolja a kedvenc rádió vagy tv-műsorát, akkor aztán pisszenni sem szabad.

Én megértem, ha nem akar szállóvendégnek jönni (bár az egyik húgához a mai napig eljár (mi visszük) néhány napra), de a fiamat sem akarom egy ilyen helyzetbe kényszeríteni. Egyébként a gyerek nem akar odamenni, de szeretne a mamájával lenni.

2010. júl. 24. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!