Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mire próbáltak meg...

Titeket mire próbáltak meg nevelni a szüleitek? Illetve Kedves Szülők:Ti mire próbáljátok meg nevelni a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Én nagy adag optimizmust,pozitív gondolkodást kaptam a szüleimtől.Azt hiszem ez a legfontosabb,amit tőlük kaptam...na meg a bölcsesség.Belém nevelték,hogy mindig keressem a jót,és sohasem adjam fel vagy csüggedjek.Továbbá őszinteségre és nyíltságra,valamint arra neveltek,hogy bízzak magamban és tudjak harcolni akár magamért,akár másokért vagy bármiért,ami fontos.Nekik köszönhetem a bátorságomat,önbizalmamat és a határozottságomat.

Persze ez jóval összetettebb,de ezek a leglényegesebbek.


19/L


2011. jún. 3. 15:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ird le, mondd el ugyanezt a szuleidnek is.
2011. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Engem anyám a következőkre próbált nevelni:


Ovis, általános sulis koromtól kezdve:


- Ne bízz meg senkiben, főleg ne a barátnőidben! Azok csak rosszat akarnak neked.


- Ha a barátnőd azt mondja, hogy jól nézel ki, akkor tudd, hogy most nagyon sz*rul nézel ki.


Általános sulis koromban:


- Ne segíts senkinek a tanulásban! Ne engedd, hogy leírják a házid. Ne tanulj együtt mással! Ne korrepetálj másokat!


Huszonéves koromtól:


- Mindig mutasd be azt, akivel jársz, hozd haza minél hamarabb, és majd mi segítünk eldönteni, hogy hozzád való-e!


- Ha elkezdesz ismerkedni egy férfival, kezdj el rögtön alkalmazkodni az elején, hátha meg tudod így tartani!


- Ha jársz valakivel, ne mondd el a barátnőidnek, amíg nem biztos a kapcsolat! Mert mi van, ha már megint szakítanak veled? Mindig csak veled szakítanak!


***


Na, szerintetek milyen ember lehetek? :D Ezekből egyet sem fogadtam meg, de azért voltak dolgok, amelyek hatottak rám. :(


26/N

2011. jún. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
apám sosem foglalkozott velem, egy puszit, egy ölelést nem kaptam tőle soha az életben, de semmi mást sem pénzen kívül. anyámtól naponta hallgatom, hogy milyen szar ember vagyok (lusta, semmirekellő, ostoba, tróger, stb.), és milyen gáz hogy 19 éves felnőtt nő létemre nem járok dolgozni, hanem még mindig tanulok. másról nem igazán szól a családunk.
2011. jún. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:27


az kemény.:O

2011. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
pénz pénz pénz pénz tanulás tanulás tanulás tanulás pénz pénz pénz pénz
2011. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Semmire :)

14éves koromtól már a magam ura voltam, sose néztek utánam hogy suliba miujság (azt is én írtam alá ha kellett)


Örülj h foglalkoztak veled, bár én örülök hogy lesz*rtak és sose kellett még egy olyat se megejteni hogy: Majd sietek

19/F

2011. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Huhh...Hát azt eddig is tudtam,hogy nagy mázlista vagyok a szüleimmel,ritka jó emberek és imádom őket!

Sajnállak titeket,de tényleg!:S


86%-os Téged úgy látom,arra neveltek,hogy ne bízz meg senkiben,ami egy nagyon helytelen taktika.

2011. jún. 3. 15:41
 8/18 anonim ***** válasza:
Az életre neveltek.
2011. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

mark86


én egy nagy adag pesszimizmust,sz@rozást,semmire kellőzést,

meg naponta 50x:bezzeg a józsika,meg a pistike te meg ez meg az! meg azt hogy dóógozzá ha felvesznek valahova ilyen barom létedre!

ezúton is szeretném nekik megköszönni mert lesz.rtam a továbbtanulást,önálló,határozott,céltudatos és erős ember lett belőlem!

puszi muter!!!!!

2011. jún. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés talán válaszolni sem lehet rá mert igazából nem lehet elmondani annyi sok okosságot kaptam.Volt közte jó és "rossz" tanács.

Édesapámtól azt tanultam ,hogy nem szabad bízni az emberekben senkiben sem.Szemtől szemben megmondta ,hogy fiam ne bízz soha senkiben még bennem se.Ezt úgy ahogy megfogadtam a bizalom a legdrágább kincs az életemben.

Ezenkívül mindig harcoljak az igazamért ne adjam fel soha semmilyen körülmények között.A gyengébbeket próbáljam megvédeni.

Ezen kívül iszonyatosan sok barátjának mutatott be és megtanította azt ,hogy hogyan lehet valakit kiismerni.

Volt egy nagy mondása Fiam az élet egy játék amivel tudnod kell játszani.

Talán ez volt a legfontosabb tanács amit átadott nekem mielőtt 14 éves koromban meghalt.

Édesanyám ennek teljesen az ellenkezőjére nevelt.

Bízzak higgyek szeressek ragaszkodjak ,ha nem megy hagyjam a francba..


Közösen viszont illedelemre ,etikettre,toleranciára, tiszteletre neveltek.


20/f

2011. jún. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!