Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért teszitek lelkile...

Szülők! Miért teszitek lelkileg ronccsá a gyereketeket? Miért nem figyeltek rá jobban?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Budapest egyik legnívósabb gimijébe járok, rengeteg barátom van, fiúk-lányok, főleg korosztályom-beliek. De vannak 14 és 25 éves barátaim is.


A legtöbb szülő a gyerek előtt kiabál, veszekszik, ócsárolja a másikat, rosszabb esetben magát a gyereket. Akár hiszitek, akár nem, már 1 ilyen veszekedés és elég komolyan érint egy gyereket.. Nem csak az anyuci-apuci kicsi kislánya/kisfiát, hanem pl engem is, pedig én egy nagyon "erős" lány vagyok.


A kérdésem adott. Miért kell a gyereketek előtt veszekedni? Miért kell a gyereketek ócsárolni? Miért nem tudjátok felnőttek módjára lerendezni a problémáitokat? Miért kell lelkibeteggé tenni a saját véreteket?


És a legrosszabb, hogy még csak közel sem sejtitek, hogy ez milyen bajt okoztok.. Rengeteg barátom pl füvezik, mert ettől jobbnak érzi az életét.. És elég jó családból származnak (havi 1-2 veszekedés csak, normális anyagi, szociális helyzet).


Amúgy a saját nevemben is beszélhetnék, mert én bevallom, hogy lelkibeteggé tettek a szüleim.


(Különben pszichológiát is tanulok, tehát nem csak paraszti ésszel próbálom ezt felfogni..)


2011. okt. 7. 20:01
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
És most előre látom, mindenki azt fogja írni, hogy "één bizony nem".. Na ezeknek a szülőknek is lehet, hogy épp füvezik a gyereke... És csak ti gondoljátok úgy, hogy minden rendben van.
2011. okt. 7. 20:03
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Mert sajnos olyan nyomorúságos a saját életük is, és mivel csak itt merik kifejezni a haragjukat csak is a szeretteiken és a gyengébbeken bírnak uralkodni így ezzel vezetik le a feszültséget, gyakran látom hogy párom anyja haza jön munkából és ha fel van idegesítve akkor úgy pattog is szórja hülyeséget mindenkinek hogy az nem igaz, szegény párommal ordibál pedig ő már nem kis gyerek hanem egyetemista még jó hogy ő ezt magasról leszarja csak szépen megjegyzi, hogy miért nem a munka helyeden ordítozol a főnököddel aki mindennel téged szívat...nah ilyenkor jön hogy pfa be neked ehhez semmi közöd... szánalmasak, ma árkádban sétálok egy idős mamika az unkájának 10 percig az ordította, hogy mersz te így beszélni velem....közben már vagy 30-an nézték őket hogy a szegény 9 éves kislány karját jól megragadta a nyanyika és vonszolja maga után...áh esküszöm az állatok nem viselkednek így egymással, de hála jó égnek az én szüleim normálisak voltak nem sokszor hoztak cikis, kellemetlen vagy megalázó helyzetbe, de ismerőseim sokat kaptak :S
2011. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
71%

A szülők is emberek, és ha a gyerekkel egy háztartásban laknak, hol a fenében veszekedjenek? Menjenek ki az utcára, hogy a gyerek ne hallja, vagy mi?


Aki meg füvezik, az magára vessen, ne a szüleire... Aki a füvezéstől érzi jobbnak az életét, az szimplán egy sekélyes hülye.

2011. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
54%

húúú, hát nagyon egyetértek veled!

Kíváncsian várom a válaszokat.

2011. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
86%

És ezt már elmondtad a szüleidnek is?

Aki füvezik, az csak gyárt magának egy indokot. Magad is írod, hogy elég jó családból származnak. Ne keverjétek a szezont a fazonnal.

2011. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem füvezik, mert csak 1 éves, de mivel velem is ezt csinálták, én nem fogom.Szerencsére nem is vagyok az a típus, elég nyugodt vagyok és mindig a megoldáson agyalok először.
2011. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Bocs, de aki a havi egy-két veszekedést, jó anyagi helyzetet és szociális helyzetet (te írtad) csak úgy tudja elviselni, hogy elszív egy-egy füves cigit, az életképtelen. (Magyarán hü.lye indokokat keres a drogfüggésére, de sebaj, majd tanul cicológiából, miért egyszerűbb másokat okolni a saját hibáikért....)


Hát tudod... neked úgy nézem, a leghalványabb sejtelmed sincs arról, hogy néz ki az a környezet, ahol "indokolt" lelkibetegnek lenni.

Amúgy gondolj bele, a modern idők (meg a sza.r amerikai családsorozatok) hozománya ez a nagy lelkizés, meg szeressük-egymást-gyerekek.

50 évvel ezelőtt a gyerekeket, a nőket, sőt, a férjeket is verték, ordítottak, éheztek, fáztak, 10 évesen keményen dolgoztak az emberek. Ehhez képest volt néhány olyan "idióta", aki ahelyett, hogy tizennévesen vergődik, hogy "depivagyoköngyileszek", normális ember lett. Nem kevés ilyen emberről is tanulhattál (volna) töriórán, irodalmon, fizikán, kémián, de még tesin is.


Ne becsüld a józan paraszti ész hatalmát...Azért, mert neked nincs, mások még remekül tudják használni.

2011. okt. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Én is füveztem régen. És a családi gondoktól menekültem abba a pár órányi jóba..
2011. okt. 7. 20:11
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

"A legtöbb szülő a gyerek előtt kiabál, veszekszik, ócsárolja a másikat, rosszabb esetben magát a gyereket."


Erről szólt a gyerekkorom... Amíg együtt voltak hihetetlenül türelmetlenek voltak velem, már a legkisebb hibákért is olyan ordibálás volt hogy csak néztem rémülten (valószínűleg a boldogtalan kapcsolatukból fakadó feszültségeket vezették le rajtam amit még mindig nyögök). Válás után meg egymást pocskondiázták. És csodálkoznak hogy nem tartom őket követendő példának...

2011. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Az én szüleim nem jók. Úgy értem, hogy itt mindennapos a veszekedés, minden nap egy r*banc vagyok, párszor ki lettem dobva itthonról.. Pedig okuk az semmi arra, hogy ennyire utáljanak.
2011. okt. 7. 20:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!