Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert lehet az, hogy az anya...

Miert lehet az, hogy az anya nem csinal semmi hazimunkat?

Figyelt kérdés

Nos. Anyam nem csinal semmilyen hazimunkat.

Dolgozik, de olyan 4 ora korul hazaer. Persze hoz haza is munkat, de altalaban csak tevet nez.

Hetvegen szinten nem csinal semmit.

De a helyzetet eleg durvanak erzem mar.

Eddig hetvegente altalaban kimosta a ruhakat, kiteregette. Vasalni en szoktam. Neha fozott valami gyorsan elkeszitheto mirelit etelt(sultkrumpli, valamilyen mirelit hus szeruseg), es volt hogy mosogatott is, neha neha rendet rakott a nappaliban.

Apam munka kozben vesz maganak valmi fott etelt, itthon altalaban rantottat eszik vagy szendvicset. En, mikor stresszesebbnek eltem meg az iskolat, zacskos levesen es -szinten- rantottan, kenyeren eltem.

Viszont mostanaban a fogyast, egeszseges etkezest szeretnem bevezetni a mindennapjaimba, ami azzal jar, hogy magamnak fozok/ sutok a nyarikonyhaban. Es itt jon az, ami miatt kiirtam a kerdest. A nyarikonyha elkepesztoen gusztustalan. Nincsen egy edeny sem, amiben tudnek fozni vagy sutni. Nekem kell elmosogatnom. Ezzel termeszetesen semmi baj sincsen, de olyan edenyek vannak kint, amiben hetek ota valami fott tojasmaradek azik, rohad es egyszeruen en azt kimosni nem birom, mert elhanyom magam. A mosogato viz is ott all, benne a rengeteg, gusztustalan, retkes edeny. Szinten hetek ota budosodik. A gaztuzhely honapok ota nem volt takaritva szerintem, ott all rajta a zsir. A szemet halmozodik a sarokban, mar nem fer a kukaba, igy melle is van dobalva.(ez altalaban papirszemet)

A padlo valoszinuleg meg sosem volt mosva. Es az evoeszkozok is kezdenek elfogyni.

Nem gondoltam eddig, hogy ennyire durva a helyzet. Miert alakulhatott ez ki nala?

Ami legjobban meglepett, hogy nemreg egy rokonom jott at hozzank. En a szobambol hallottam, hogy mit beszelgettek es anyam ramfogta, hogy miattam rendetlen a nappali, mert EN dobalom szet az EN cuccaimat. Hat nem is tudtam hirtelen ezt elhinni. Az ottani szekrenyben van nehany edzoruham, ezen kivul harom kabatom van a nappaliban es van, hogy az eppen hordott kabatomat a kanapera teszem le.

Nem is tudom, hogyan viszonyuljak ezek utan a dologhoz. Sajnalom is anyamat, de azert ne hiresztelje mar a csaladban, hogy EN vagyok ennyire trehany. Azert ez nem hiszem, hogy a belefer kategoria.

Mielott kerdeznetek: szoktam segiteni a hazimunkaban, en vasalok, illetve pucolom az ablakokat, fozok magamra. A vasalas altalaban 1-2 oras melo, en pedig erettsegi elott allok, igy ennyi kapacitasom van sport, kulontanarok, iskola mellett.

Mi lehet az oka annak, amit csinal?


2020. febr. 25. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Azt próbáltátok már, hogy családként funkcionálva mindenki megfogja a munka végét és együtt puccba vágjátok a házat, ahelyett hogy anyukától várnánk a csodát?
2020. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom mi lehet az oka.

Lehet klímxol, lehet fáradt, lehet depressziós, vagy mindhárom együtt. Egy biztos, hogy nem csattan ki a boldogságtól.

Ha érettségire készülsz, akkor közel vagy a nagykorúsághoz, mi az elképzelésed a továbbiakról?

Fogsz még tanulni?

Akkor mehetsz kollégiumba, azzal nyertél 3-4-5 évet, addig még sok minden történhet.

Ha nem tanulsz tovább, akkor meg dolgozni fogsz, lesz saját jövedelmed, amiből alakíthatod az életed.

Addig is takarítsd ki a nyári konyhát és főzz magadnak saját elképzeléseid szerint. Persze ennek csak akkor van értelme, ha azt utána csak te fogod használni.

A szobádban legyen rend és tisztaság és hogy ne lehessen rád panasz 2-3 hetente takarítsd ki a közös használatú helységeket, előszoba, fürdő, vécé és a nappali.

Ha a konyhát nem használod, akkor azzal ne törődj, a te reszortod a nyári konyha.

Nem ismerem az életeteket, nem ismerem a részleteket, így csak ennyit tudok hozzászólni idegenként.

2020. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Van ilyen ismerősöm. Elhányom magam, ha náluk vagyok. Minden ragad a kosztól, de őt ez egyáltalán nem érdekli, azt mondja, a lakás van érte és nem fordítva. Hát, ez is egy elmélet. Az biztos, hogy én nem tudnék így élni, de hát nem is én lakok ott.

Ehhez szoktak hozzá, nem is igénylik a nagyobb rendet, tisztaságot. Mindenesetre egy falat nem megy le a torkomon, ha ott vagyok.

2020. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
1 látom nem érteni matyar. Ha elolvastad, eddig is meg volt a munkamegosztás, csak most épp anyuci nem csinálja meg a részét, senki nem rá vár. Bár feministáktól nem várjuk el, hogy lássanak összefüggésben. :)
2020. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Az én anyukám is hasonló, mint a tied, csak ő nem is dolgozik. A fickója főz este vacsorát, miután hazaér a munkából, nem tudom, hogy bírja szegény:D Én egy éve költöztem el tőlük a nagyszüleimhez, bár csak hétvégén vagyok ott, mert kolis vagyok és szintén végzős gimis. Azóta sem bántam meg, nagyon jó döntés volt, és így lassan de biztosan úgy érzem egyre jobb a viszonyom az anyámmal most, hogy már nem lakunk együtt. Szóval nálam is a költözés segített.
2020. febr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
76%
Szia. A kérdés az, hogy mindig ilyen volt, vagy nemrégen változott ez meg? Anyaként, féleségként írom a válaszom és őszintén ha nem mindig volt "ilyen", akkor arra gondolok, hogy ő úgy gondolta, hogy nincs ertekelve a munkája ezért nem csinálja. Szokták mondani: ha meg van csinálva senki sem látja, ha nincsen, mindenki észreveszi. Lehet tőletek is várja a segítséget. Én, helyedben leülnek vele es megbeszélnem vele és segítenék ott ahol tudok.
2020. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Figyi, ha anyád nem főz, akkor mégis ki mocskolta össze az edényeket? Kicsit ellentmondásos a történet...
2020. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

De ha 4 ig otthon sincs, mégis ki pakol szét?


Én anyám egyedül nevelt 2 gyereket. Nem azért mondom, de meg ne halj a vasalásba... mi suli után hazamentünk és mire fél 7 kor jött anyum, már ki volt takarítva, mosogatva, főzve. Ha rendszeresen minden nap fél-1 órát hazimunkázol, simán rend van. Ne haragudj de az érettségi egy vicc. Egyetemen 1 vizsgaidőszak gázabb sokkal.

2020. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyám akkor volt ilyen mikor ivott...
2020. febr. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!